Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megéri-e egy Macbook 13" Pro...

Megéri-e egy Macbook 13" Pro M2 517 ezer forintért? Vagy sokkal jobb az áráért a Macbook 13" Air M1 376 ezerért? Ti milyen macbookot használtok? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Még nem volt macbookom, csak 1 iPadem, amit nagyon szeretek. De szeretnék venni egy macbbookot is. (Harmadéves egyetemista vagyok informatikán.)

Úgy voltam vele, hogy inkább többet költenék kicsivel, hogy beruházzak erre a Pro-ra. Ám sokan mondták, hogy ennyi pénzért nem éri meg. Meg igazából az M2-es chipnek is többen nekimentek. Azt még hozzátenném, hogy ennél drágább macbookok szóba sem jöhetnének, mert konkrétan 70-80 ezerrel ugrik az áruk egyik a másik után.



2023. szept. 23. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
2018-as i7-es macbook pro-t használok
2023. szept. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

"Harmadéves egyetemista vagyok informatikán"

És egy ilyen kérdést nem tudsz eldönteni?

És elhiszel laikusoknak minden hülyeséget?

Akkor mi a jó fenét tanulsz ott az "informatika egyetemen" három éve?

2023. szept. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van abban valami, hogy harmadéves informatikusként illene értened annyira az informatikához, hogy el kéne tudnod dönteni, hogy milyen gépre van szükséged. Meg azt sem ártana leírnod, hogy mégis mire/hogyan akarod használni.

Pl. Tisztában vagy-e vele, hogy az általad használni kívánt, egyetemen megkövetelt és egyéb szoftverek elérhetők-e, futnak-e Macen? Mert elég sok szoftver van, ami csak Windowsra elérhető, vagy ha van is Macen alternatívája, az nem teljesen kompatibilis - és ez befolyásolhatja akár az egyetemi beadandókat is. Ezt a részét mindenképp érdemes lenne a suliban, tanárokkal, felsőbb évesekkel tisztázni. Meg persze az egyéb felvetéseiket is érdemes lehet mérlegelni, valószínűleg többségben lesznek köztük, akik le akarnak beszélni róla, de ki tudja. Ismerek olyan informatikust, aki utálja a Macet, meg olyat is, aki jobbnak tartja. Mindenkinek mások a szempontjai.


Én M1 Macbook Airt használok (a legtöbb magos processzor és legnagyobb memória CTO-ban), közepes terhelést jelentő fotó, videó, grafikai munkára (a normál netezés, levelezés, filmnézés mellett). Eddig még minden munkát gond nélkül bírt. Intenzív fájl feltöltés és renderelés (pláne egyszerre) mellett van, hogy elkezd melegedni, de ez ritka. Belassulni, akadni, fagyni csak akkor szokott, ha megtelik a háttértár és nem tud tovább terjeszkedni a virtuális memória. Ezt nem szereti, sose használj el minden helyet rajta. (Szerintem ez a Windowsnál se nagyon van máshogy, de Windowst vagy 20 éve nem használok egyáltalán.)

Az M1 Airt 2 éve használom, előtte 15" i7-es Próm volt, amiben folyamatosan pörgött a ventilátor, intenzívebb munkánál szabályosan süvített és úgy is forró volt az alja. Akksival max 2 órát ment, intenzív munkával sokszor annyit sem. Az M1 Air simán hozza ugyanazt a teljesítményt, mint az i7 Pro, viszont az akksija intenzív használat mellett is bőven több mint 2x addig bírja.


Az M2 elvben jobb processzor, újabb generáció, de nekem még soha nem hiányzott az M1-nél jobb. Ha te nem akarod grafikai, videó szerkesztő és egyéb gépigényes programokkal hajtani, akkor nem hiszem, hogy szükséges az M2 sem és a Pro sem.


Azonos generációnál M1 vagy M2-n belül az Air és Pro ugyanazzal a procival készül, annyi a különbség, hogy az Airben egyáltalán nincs ventilátor, csak passzívan hűti a procit (ugyanúgy, mint az iPad is), míg a Pro-ban van ventilátor, ami viszont csak komolyabb terhelésnél kapcsol be. Tesztelők elmondása szerint komoly videó szerkesztésnél is csak sokára szokott a proban bekapcsolni a ventilátor. Én főleg ez alapján választottam az Airt és nem is bántam meg. Nekem elég.


Az M1 és M2 között mindenképp van egy olyan különbség Air és Pro esetén is, hogy már nem csak USB-C töltés van az M2-es szériánál, hanem a 2 db USB-C mellett már van egy MagSafe töltő csatlakozás is.

Ez annyira nem feltétlenül fontos különbség hétköznapi használatnál, de mégis tud számítani. Azt jelenti, hogy az M2-nél töltés közben is van 2 USB-C csatlakozód, amire két perifériát tudsz kötni (pl. egyik külső HDD-ről másikra tudsz másolni), míg az M1-nél választhatsz, hogy akksiról használod a gépet és van két USB-C portod a perifériáknak, vagy az egyik USB-C tölti a gépet és csak egy másik portod van minden perifériádra (persze HUB megoldás lehet, csak az plusz egy dolog, amit meg kell venni és hurcolni magaddal).

A 13Pro és az Airek között nincs ebben különbség, a 13-asnál nagyobb Prókon van csak az Airnél több csatlakozó.

2023. szept. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó lesz az M1 Air, nyugi. Ha szűkös a pénz, ne az M2 Pro-ra költsd, nem olyan nagy a különbség. Amúgy M2 Pro 14"-en tolom.
2023. szept. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem M2 Prom van, imádom. De tényleg neked kéne jobban tudnod informatikus hallgatóként, mint a gyakori népének akik közt sok a laikus.
2023. okt. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!