Melyik a legjobb/olcsóbb konzol, hogyan működnek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy játékos. Nagyon régen volt játékra is alkalmas PC-m, de már nincs. Konzolon sosem volt, de fontolgató, hogy olcsóbb és jobb megoldás is lehet mint összerakni egy számítógépet.


Xbox/PS/egyéb? Melyik jobb és olcsóbb megoldás?


A konzoloknál hogyan működnek a játékok, mindenképp meg kell venni lemezen, vagy ugyanúgy be lehet róluk jelentkezni pl. Steamre és az ott megvett játékokat letölteni a konzolra?



márc. 3. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Konzol olcsóbb mint számítógépet összerakni, de a játékok drágábbak.

Nem feltétlen kell lemezen megvenni, minden játék megvehető Microsoft Store-on / PS Store-on.

márc. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
A legolcsóbb az, ha xcloudon játszol game pass-szal olyan valamin amire fel tudod tenni az appot. Bizonyos tv, tablet, egyszerűbb noti. Kell még egy kontroller és gyors net. Én a Hifi Rushsal játszottam így, ami egy ritmus játék, input lag nélkül
márc. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ebben a cloud game dologba pont ma futottam bele. Ezen is elgondolkodtam. Kérdés, hogy milyen játékokat és mennyire jól lehet rajta játszani. A netem nem a leggyorsabb, de talán ez még orvosolható lenne, bár nem biztos, hogy megérné csak ezért gyorsabb netre előfizetni. Nem hiszem, hogy fogok annyit játszani és másnál meg nem szokott számítani a net sebessége.


Igazából csak 1-2 játékkal játszanék - az se biztos, hogy ezekkel túl sokat. Ezért sem hiszem, hogy akarnék sokszázezret gépre költeni , hogy legyen egy jó gépem csak emiatt - amire egyébként használom a gépet, arra elég a laptopom, nincs szükségem másik gépre mellé.

márc. 3. 11:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Z1 Extreme rog ally. Ez egy kézi PC. Viheted magaddal bárhova, és kb elvisz mindent, nameg letorrentezhetsz rá bármit.
márc. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A streamelés rettenetesen netfüggő. Emellett csak bizonyos játékokat támogat tehát nem tudsz akármit streamelni.


Ahogy az első mondta a beugró olcsó a konzolozásba, de utána mivel a gyártó határozza meg az árakat ezért kifizetheted a gyatyádat is. Viszont ha csak kevés játékkal játszol akkor simán megérheti úgy is. Azt viszont ne feledd, hogy a NEM free to play játékokkal csak akkor multizhatsz ha megveszel egy előfizetést. Ez minden konzolon így van.


Jelenleg ezek az opciók vannak:


Nintendo Switch: a legnépszerűbb konzol valaha (illetve hónapok választják el ettől a címtől). Elsősorban kézikonzol, de TVre is köthető. Ennek megfelelően a grafikája nem túl acélos, de minden amit elbír az kijött rá és a Nintendo saját játékai kiválóak. Egyetlen hátránya, hogy a nagy grafikás játékok nem jelennek meg rá pl GTA6 majd. Új gép vagy év végén vagy jövő év elején jön. (combosabb) PCn emulátorral futnak a játékai, de a Nintendo ezt megelégelte és a napokban kaszálta el a legnagyobb emulátort ami ahhoz vezethet, hogy sok más fejlesztő is el fog rettenni a Nintendo játékok emulálásától. A Nintendo saját játékai 100%ban exkluzívak egyébként, csak a saját gépeikre jelennek meg.


Sony Playstation: A hagyományos konzolok piacán szinte egyeduralkodó, minden fontos cím megjelenik rá plusz a saját játékai is nagyon híresek. Az utóbbi években egyérteleművé tették hogy minden játékukat ki fogják adni PCre tehát igazából már nincsenek nagyon exkluzív játékok rá csak idéglenesen előbb megjelenő játékok.


Microsoft Xbox: Egy időben egy szinten volt a Playstationnel ma már nagyon lecsúszott, a töredék eladásai vannak. Sok játék nem jelenik meg rá egyáltalán vagy csak jóval később. Az egyetlen előnye az az, hogy többé kevésbé olcsóbb. Van egy jelenlegi generációs gépük ami fele annyiba kerül mint a "normál" gép (aminek a PS megfelel kb) cserébe rosszabb grafikát tud. A multis előfizetésük olcsóbb meg van egyy játékbérleti szolgáltatásuk is ami olcsóbb meg jobb érték arányú mint a PSes. Viszont mivel a platform folyamatosan csúszik lefelé nem tudom jó szívvel ajánlani senkinek aki hosszú távra tervez vele. Ha csak vennél egy gépet meg pár játékot ami mindenre van akkor teljesen oké,. Viszont ha komoly konzolos karriert csinálnál ahol ez neked fő géped lenne amit használnál is akkor kerüld el. Ebben a genben még legalább 4 év van addig valószínűleg menni fog, de a következő gent nem látom benne.

márc. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi #5, ez jó összefoglalónak tűnik. Egyelőre hezitálok, még meglátom.
márc. 5. 13:52
 7/12 anonim ***** válasza:

#5 az az ideiglenesség pár év, tényleg nem exkluzív, csak már senki nem játszik vele, amikor a masterrace hozzájut


A streammel nem tudom mi bajod, normális nettel kifogástalanul működik, plusz inkább elérhetők a játékok mint nem. És jelenleg ez a legolcsóbb megoldás

márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Játékok alapján döntsél, hogy mivel akarsz játszani mi a szimpatikus. Az alapján veszed a konzolt.


Ha te Mariozni, Zeldazni, Pokemonozni akarsz akkor Nintendo.


Ha nagy kiadású story játékokkal akarsz, God of War, Horizon 1-2, Last of us 1-2, Ghost of Tsushima...stb akkor Ps5.


Ha meg csak úgy játszani akarsz, de jó bármilyen játék és a fentiekről lemondasz, akkor Xbox Series X.

márc. 6. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
#7 Már bocs, de ez "csak már senki sem játszik vele" csak kifogás a fanoknak, hogy ne érezzék átverve magukat. Nem véletlen, hogy a PS5 eladások nem érik el az éves kitűzött célokat. Pedig tavaly nyártól durván voltak akciózva a gépek. Ha tudom, hogy az összes valamire való játék kijön maximum 1-2 év múlva PCre is akkor nem veszek konzolt mellé. Emellett ne csodálkozz ha hamarosan PCre is meg fognak jelenni a PS játékok első nap. A tavalyi éves Sony üzleti jelentés után ez egyértelmű. Túl drágák ezek a játékok és nem tudnak belőlük eleget eladni.
márc. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9 a Sony nem az MS. Nem fognak kijönni 0day, én pedig nem várok évekig. Arról nem beszélve mennyi pénzt nyel el egy pc.


Meg itt nem az a téma hogy pc az isten, hanem hogy mi a legolcsóbb. Az pedig nem a pc hanem a stream.

márc. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!