Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a különbség a mozi és a tv...

Mi a különbség a mozi és a tv között?

Figyelt kérdés
Házidolgozatba összekéne hasonlítanom a kettőt ..nem igazán megy ... segitseteek:))
2012. márc. 1. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Műszaki/fizikai, kommunikációs, vagy milyen szempontból?
2012. márc. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szerintem kommunikációs:)
2012. márc. 1. 23:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Merthogy az Elektronikus eszközök témába tetted fel. Amúgy hogy-hogy "szerintem?" :) Milyen tantárgy vagy szak?

Olyasmire gondolsz, hogy ki a célközönség és mi a célja, milyen módon hat a nézőre, stb. ?

2012. márc. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Méédia:))fogalmam sincs mrt hiányoztam és egy barátnőm igy mondta el:)
2012. márc. 2. 00:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint még nem láttál se mozit, se tévét.

A mozi jóval nagyobb, és kevesebb a reklám, más különbség nincs.

Tessék, máris megírtam 1 sort helyetted a dolgozatba.

2012. márc. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
-.- ... kösz;))
2012. márc. 2. 00:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Barátnőd is jó fej lehet, pedig ő még ott is volt! :DD


A mozi a közösségi, alkalmankénti szórakozás eszköze, egy esemény, ahova egyrészt a film, másrészt a környezet, közösségi hangulat miatt megyünk. (Már aki szereti.) A technológia miatt nagyobb hatással van a nézőre, bár aránylag rövid ideig. Minnél több érzékünkre próbál egyszerre hatni. Célja arra az időre bevonzani, és maximálisan kielégíteni a néző igényit.


A TV egy otthoni, állandóan kéznél lévő "szolgáltatás", és az otthoni kényelembe illeszkedik bele. Folyamatos, kevéssé inpulzív információtömeggel áraszt el minket. Célja, hogy állandóan nézzük, még ha nem is maximális figyelemmel, és hozzászokjunk, mint a lassan adagolt droghoz, és "függővé" válljunk, igényeljük a napi TV adagot.


(Mekkora űbermaszlag szöveget nyomtam! De jól hangzik!)

:)

2012. márc. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!