Milyen konkrét laptopokat ajánlotok informatikai karra, a megadott kritériumok alapján?

Figyelt kérdés

Kritériumok:

- hordozhatóság (max 2.5-3 kg, vagy ez már nehéznek számít?)

- olyan videokártya, amin elfutnak a mostani játékok is(nem ultra settings-en persze, arra ott van az asztali gép) (lehetőleg nVidia)

- proci: minimum intel i3

- max 15,6"

- matt kijelző (a fényesekkel eddig mindig bajom volt)

- árkategória: 180k és 300k között

- nem érdekel, hogy meddig bírja az akksija



2013. máj. 16. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

most sokan nem fognak szeretni, de ilyen célokra, én egy 13-as Macbook pro-t ajánlok. persze nem a boltból, hanem "maszekban", az is számlás és jelentősen olcsóbb. olyan 280 körül.


nekem közel 3 éve van, mindennapos használatra, ezen dolgozom napi 8 órát. sose hagyott cserben, mindene működik és semmi karbantartás vagy egyéb művelet nem volt. ennyi idő után még mindig teljesen néma a ventilátor, és az aksi is 84% körüli 277 ciklus után. miközben körülöttem látom mennyi kollégának rosszalkodik, romlik el a gépe még kevesebb idő alatt is.


nem 15,6-os csak 13,3, de egyáltalán nem kicsi, és 1280x800 ami kb annyi így is mint a normál 15,6-osoknak más termékben.


vagy vehetsz egy pár hónapos 1 éves 15,4-est is alig használtan.

2013. máj. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első hozzászólónak: Az Y500 nagyon jó kis gép az tény. Nem néztem utána a súlyának, de szerintem meglehetősen nehéz lehet + nem matt a kijelzője.


Második hozzászólónak: Az újabb MacBook Pro gépekről beszélsz, vagy a régebbiekről? Azt tudom, hogy lehet matt kijelzősen is kérni, de a legnagyobb szívfájdalmam az, hogy fél millió alatt nem adnak bele normális videokártyát, csak az integrált HD4000-eset.


Egyébként ha az apple leszállna a fellegekből és normális áron adná a termékeit (amik egyébként tényleg rohadt jók) akkor gondolkodás nélkül vennék egyet.

2013. máj. 16. 16:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a vicc, hogy az Apple normális áron adja, lehet keresni HP, Dell, Lenovo, Samsungból is 400-500 ezreseket és azok vannak egy szinten ezekkel. a gond az, hogy Magyarországon ilyen drágák, mivel a hülye devizaátváltás, meg árfolyamkockázat szépen felpumpálja. Aztán jön a 27% rekordáfa, ami már ilyen tételben elég fájdalmas, aztán még a kereskedő is rátesz 7% árrést. Hiába lehet apple.com-ról rendelni, de az is annyi, mivel nem akarja tönkretenni az APR-t. 2010-ben az enyém 350 ezer ft volt (most is akörül mozog az infláció ellenére, csak az euró miatt több ha több), és 284 ezer ft volt teljesen újan, csak netes boltból vettem, de személyesen, számlával, garival. Szürkeimport, aztán ki tudják trükközni, vagy megoldják máshogy, de engem ez nem érint.
2013. máj. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Informatikai karra csak akkor vigyél Apple gépet, ha nagyon kened vágod a virtualizációs technológiákat, mert natívan sok fejlesztőkörnyezettel lesznek komoly gondjaid. Az Eclipse mondjuk jól elmegy.
2013. máj. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na ez lesz a nekem való gép egyetemre:

[link]

2013. jún. 9. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!