Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen digitális fényképezőgép...

Milyen digitális fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés

Új digitális fényképezőgépet szeretnék venni. Van most is egy, és nem vagyok megelégedve vele.

Sajnos nem értek hozzá, milyen funkciókat kell "figyelni" mert nem tudom mi az az optikai zoom stb...

Az igényeim ezek lennének:


-kis dolgokra rátudjak közelíteni, azt hiszem ezt hívják makrónak, de a saját gépemen még makróval sem tudok nagyon közeli képeket csinálni valamiről (pl egy csikkről)


-ha fotózáskor kicsit bemozdul a gép, ne legyen már tiszta homályos az egész kép :( nem azt mondom hogy mozgó emberekről akarok profin éles képet csinálni, de annyi tehetség legyen már a gépben hogy egy kis bemozdítást még "tudjon követni"


Az igényeim ennyiben ki is merülnek! További kérdéseim:

-hányszoros optikai zoom-os legyen, és ez mit is jelent egyébként? a mostani gépem 3x-os

-hány megapixeles legyen? a jelenlegi 5.1 ami nekem van


És még ezeken kivül mit vegyek figyelembe?


Köszönöm a válaszokat előre is!!! Nagyon örülnék ha részletes leírást kaphatnék, mert nem értek ezekhez a dolgokhoz... Ha esetleg tud valaki konkrét típust is ajánlani, azt is megköszönném (árban max 30-40ezerig)

Köszi mindenkinek!!


2008. júl. 3. 15:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A www.depo.hu oldalon jó áron jó gépeket találhatsz. (Ez volt a reklám helye:D) Az optikai zoom az minél több annál jobb, azzal rá tudsz közelíteni messzi dolgokra.

A többit nem tudnám jól elmagyarázni, inkább másokra hagyom.

Esetleg itt nézelődhetsz mi mit jelent:

[link]

2008. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindkét oldalt már nézem is, ugyanakkor várom még a többiek válaszát is!

Optikai zoomot felírtam, hogy minnél nagyobb annál jobb! köszi!

2008. júl. 3. 16:00
 3/20 anonim válasza:
100%

Szia!


Ha időtálló gépet szeretnél, és komolyabban meg szeretnél ismerkedni a fotózással, akkor a következők lehetnek szempontok, figyelembe véve a költségeket:


- 10× -es optikai zoom; ezt a zoomolási módot nem elektronikusan, hanem optikailag végzi a gép, a minőség romlása nélkül, vagyis a pixelszám nem csökken egy részlet kiemelésekor, amikor ráközelítesz. Ez ma az általános optikai zoom. A digitális zoom-mal ne törődjél, nincs értelme, mert az szoftveresen közelít (jobban mondva nagyít).


- Legyen benne az automata funkciók mellett számos manuális beállítási lehetőség. Ezekkel - kisebb tanulmányozás után - az adottságokhoz leginkább illő beállításokat tudod eszközölni, hogy elérhesd a kívánt hatást.


- Az 5.1 MP nem olyan rossz (a mienké is akkora), de ha veszel, akkor minimum 7 MP körüli legyen. Ez neked főleg a makrózás miatt fontos, ugyanis nagyobb felbontású kép szoftveresen jobb minőségben nagyítható.


Tovább nem ragozom, ha ismerkedni szeretnél gépek jellemzőivel, és hogy mi mire való, akkor ajánlom egy jó könyv kölcsönzését könyvtárból (rengeteg ilyen van), vagy a Digitális Fotó Magazin olvasgatását (én is ezt szoktam).


Konkrét típus, amit szívbaj nélkül ajánlok:


OLYMPUS SP-510. Bővebben a gyártó honlapján olvashatsz:


[link]


Az ára pedig 38.900.- ft, itt:


[link]


Ha itt vásárolod meg, most adnak hozzá egy 3.000.-ft értékű, "Fotosuli" című könyvet is, ami neked most kiváltképp jól jöhet! Ráadásul nagyon jó ár/teljesítmény arányt mutat!


Én biztosan ezt venném, főleg mert a mostani gépem is Olympus, és 3 éve teljesen elégedett használója vagyok, és ebben a kategóriában nagyon olcsó, jobbat már csak sokkal többért kaphatsz (min. a duplájáért)!


Üdv: Tomi


U.i.: én sem reklámnak szántam a linkeket, csak a kért konkrét ajánlathoz tartozik!


Sok sikert!

2008. júl. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
NAGYON DE NAGYON hálás vagyok a bőséges információért!!! Köszönöm!!
2008. júl. 4. 15:02
 5/20 anonim ***** válasza:
49%
Szia ha kell még gép akkor a mostani chip magazinban volt egy nagy teszt fényképezőkről.
2008. júl. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%

Üdv. Én már a harmadik gépet nyövöm, de ez egy csúcs!!!

Szal FUJI S5700! vagy 5800. 2 hónapja vettem, 39900-ért, most az 5800 kerül ennyibe. Ja, az egyik 7 megás, a másik 8. 10x optikai zoom, szupermakro akár 1cm-ről. Nem vicc, kipróbáltam. 4 akksival 600 felvételt lehet csinálni!!! Xd kártya való bele, ami sokkal gyorsabb mint az sd. Másodpercenként lehet fotózni vele un. sorozatképeket. És a legfontosabb: vaku nélkül normál szobavilágitás mellett gyönyörű szinesképeket csinál!

Nagyon ajánlom. Remélem segitettem, szia!

2008. júl. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

A fentebb leírt Olympus tökéletes átlagos használatra, az általad leírt feltételeket is kielégíti.

A Fujifilm-ről véleményem szerint mondj le nyugodtan.

Én fotósként is használtam Olympust, nagyon bejött :)

2008. júl. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
A fujival nekem olyan problémám volt, hogy csak egy szakszervizük van az egész országban, és egy örökkévalóság, mire megjavítják, ha valami baj van vele.
2008. júl. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Az egyik korábbi válaszadó, a fotós vagyok...


A Fujifilmet én szimplán nem szeretem, nem is igazán bízom meg benne, hajlamos a képzajra, az ára viszont nagyon kedvező, a hasonló kategóriájú Canon/Nikon/Pentax/Olympus gépek töredékéért kapsz olyasmi Fujifimet, de semmi pénzért nem lennék hajlandó kompromisszumot kötni a minőség rovására.


Csak egy szervíze van az egész országban? Tényleg? Hát, ez nem túl szép teljesítmény :)


Vegyetek inkább Olympust, ha lehet... aki picit jobb minőségre vágyik, annak ott az Olympus E-510, két objektívvel 160körül adják mostanában, ez az igényes amatőrök gépe, de 40-50-60 ezer forintért gyönyörűszép UZ (ultrazoom-os) gépeket kaphattok, amint az egyik fentebbi válaszadó is írta.


Sok sikert és szép fényeket!

2008. júl. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Már pont felírtam a Fuji S5800-at, hogy azt veszem meg akkor, de alatta meg lehurrogtátok. Nem könnyítitek meg a dolgom, akkor milyet vegyek? :(
2008. júl. 22. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!