Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen digitális fényképezőgép...

Milyen digitális fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés

Új digitális fényképezőgépet szeretnék venni. Van most is egy, és nem vagyok megelégedve vele.

Sajnos nem értek hozzá, milyen funkciókat kell "figyelni" mert nem tudom mi az az optikai zoom stb...

Az igényeim ezek lennének:


-kis dolgokra rátudjak közelíteni, azt hiszem ezt hívják makrónak, de a saját gépemen még makróval sem tudok nagyon közeli képeket csinálni valamiről (pl egy csikkről)


-ha fotózáskor kicsit bemozdul a gép, ne legyen már tiszta homályos az egész kép :( nem azt mondom hogy mozgó emberekről akarok profin éles képet csinálni, de annyi tehetség legyen már a gépben hogy egy kis bemozdítást még "tudjon követni"


Az igényeim ennyiben ki is merülnek! További kérdéseim:

-hányszoros optikai zoom-os legyen, és ez mit is jelent egyébként? a mostani gépem 3x-os

-hány megapixeles legyen? a jelenlegi 5.1 ami nekem van


És még ezeken kivül mit vegyek figyelembe?


Köszönöm a válaszokat előre is!!! Nagyon örülnék ha részletes leírást kaphatnék, mert nem értek ezekhez a dolgokhoz... Ha esetleg tud valaki konkrét típust is ajánlani, azt is megköszönném (árban max 30-40ezerig)

Köszi mindenkinek!!


2008. júl. 3. 15:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
nekem Samsung S760-as van,nagyon jó áron vettem -egy hete-(19990+3000Ft MEMOKÁRTYA)Én tényleg nagyon amatőr vagyok,(ez az első gépem) d kb.fél óra alatt kitanultam hogy kezeljem,(feltelepítés stb..)azt hiszem a fent leírt igényeidnek megfelel.keress rá google-n,v.www.samsung.hu
2008. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
kikerestem neked,így egyszerűbb:)
2008. júl. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

bocsi a link kimaradt:

[link]

2008. júl. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Továbbra is Olympus a javaslatom! :) Hagyd a fenébe a T***o akciós masinákat, törekedj a minőségre! A tucatáruban lehet, csak csalódni fogsz... szóval az általam leírt Olympust, vagy egy drágábbat ugyanebben a márkában, esetleg Nikon... hallgass a tapasztaltakra és bízz bennünk! Üdv! (U.i.: a döntés joga egyébként téged illet)
2008. júl. 26. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
egyébként a Samsungot én nem a Tesco-ban vettem, hanem egy jó nevű fotós üzletben,(Photohallhall)de a nagyobb elektronikai üzletekben is ugyanennyi,szóval ne ijedj meg az 'olcsóságától':-) -a 2-vel ezelőtti válaszoló-
2008. júl. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nah oké. Olympus, ezt fogok venni, meggyőztetek.

NA DE MILYET?? :)

2008. júl. 26. 09:13
 17/20 anonim ***** válasza:

Na jó vegyél! Egyébként nem oan rossz a Fuji! Pl Gyulán a városi fotósnak az a második gépje! Ja, Ő 30 éve van a páyán, fotózást oktatott!Ja, az első gépe egy tükörreflexes Nikon, cserélhető optikával. 500.000 pénz, 3 az optikák... Na ha Neki megfelel, gondoltam Nekem is!

Egyébiránt a családban van 4 Fuji gép, több éve, és még nem volt gond eggyel sem! A másik: ha elromlik a gép, kit érdekel hogy csak egy szerviz van? Beviszem a boltba, és egy hét mulva megjavita, kicserélve itt van!!!

De tégy belátásod szerint!!!

U.I: A barátomnak Olympos gépe van, és csak látni kellett volna az arcát amikor megmutattam-kipróbálta az Én gépemet!!!

2008. júl. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Hogy milyet? Pl. SP-510-et.

Egyéb iránt különösen az olcsó kategóriáknál kell figyelni, mert ugyanazért a pénzért (vagy többért) sokkalta rosszabb gépet is kifoghatsz. Magasabb (profi fotós) kategóriában már jobban figyelnek a gyártók a minőségre, 500.000 HUF-os magasságban pedig már teljesen más szempontokat kell figyelembe venni a vásárláskor, de ezt a profik tudják. Ezen szinten legtöbbször már az alkalmazás körülményei a döntő tényezők, és nem kimondottan hobbi szintű alkalmazásról van szó, ezért ne keverjük ide.

Az Olympus véleményem szerint a hobbi kategóriájú gépeknél is ügyel a minőségre, és nem lehet minden sarkon megvásárolni (talán éppen ezért). Termelésben dolgozom, ezért ismerem a darabszám/minőség arányosságot.


Az egyik válaszolónak:

Az, hogy a barátod álla leesett, az nem jelent semmit. Viszont az Olympust meg kell tanulni kezelni, és ha valaki elsajátítja a kreatív (nem előre programozott) használatot, na akkor lehet az állakat ledobálni... az automata mód nem minden, sőt...


Egyébként bármelyik nagy gyártótól ki lehet fogni egy-egy jól sikerült modellt, így Fujiban is, de az általad leírt árkategóriában továbbra is a fent említett Olympus lehet a jó választás...

2008. júl. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Na, ma volt itt a barátom... Megvette az s5800-as gépet!!! Ki volt akadva, hogy még a video felvétel is mien korrekt! Bejár a városi tv-hez, és a digitális videokamerával is összehasonlitotta a képminőséget!!! és azt mondja jobb!!! Ja, egyébként én is összehasonlitottamk egy rx10-es panasonic /ami igen jó!!!/ A VIDEO minőséget, és veri!!! Nem szaggat! em kockáz, szval qrva jó!!! Most készülök 1 4Gb-os kártyát venni bele, és ezentul ezzel videozom is.
2008. júl. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok... Amugy több mint 30 éve Én is fotózom, videózom, lakodalmak, stb. Még smena 8-al kezdtem én hivtam-nagyitottam a képeket otthon a fsz-ban. Tehát én sem most estem le a falvédőről, tudom a gépet nem csak auto üzemmódban használni. Tudom mi a mélységélesség, stb.Mindenki azt vesz amit akar, én csak tanácsot szerettem volna adni, ha már kérdezték!

Részemről a téma lezárva.

2008. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!