Van egy 500w-os végfokom (Castone cpa 500b) milyen hangfal az ideális hozzá?

Figyelt kérdés
Minőségi cuccra gondolok ami évek múlva is hangfal marad :)

2013. nov. 11. 10:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Általában inkább hangfalhoz szoktak erősítőt venni, mint fordítva.

De egy Reflex baby pár, vagy egy Reflex hangfal ami 12 colos mélyközéppel van szerelve, teljesen jó.

A minőségről szerintem itt nem beszélhetünk, mivel a Castone a ma kapható legrosszabb hangú hangosításra való végfok. Minőségben egy Reflex passzol hozzá.

Tartósságról szintén nem beszélhetünk, ha te szándékosan nem cse_ed szét, 15 év múlva is hangfal marad. :)

2013. nov. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

[link]

Esetleg ez??

2013. nov. 11. 17:01
 3/13 anonim ***** válasza:

Egy pár ilyet egy 500 wattos Castone-al nem fogsz tudni kihajtani. 100%.

Ezekhez kell legalább egy 800 wattos Siva erejű végfok.

2013. nov. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a reflex egész jó választásnak tűnik.
2013. nov. 12. 18:49
 5/13 anonim ***** válasza:
Jó lesz az, ilyen hobbi felhasználásra nem éreznél annál sokkal nagyobb különbséget, hogy az erősítő korlátai miatt nem bírod kihasználni azt, amivel a Cerrwin Vega többe kerül a Reflexnél. Hangzásban nyilván jobb lenne a Cerwin, de ahhoz, hogy lényegesen jobb legyen, erősítőt is kéne cserélni. Ami meg már sok pénz, talán nem is ér annyit, mint amennyi pluszt ad.
2013. nov. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nekem otthonra kellene , néha házi bulihoz, kerty partihoz. A végfok kb 4 éve megvan és összesen 3-4 órát ment aktívan egy sulibulin, és néha otthon 2-3 naponta amikor bulizós hangulatom volt. 2 éve be sincs kapcsolva , mert szar M.N.C. hangfalakkal csak a baj volt, szarrá ment (nem is bánom) pedig 100watton hallgattam kb. Mind1. Kellene egy ütős hangfal aminek darabja max 90.000 nagyon max 100.000. Persze teljesítményben a végfokhoz való kellene. Asszem ennyi.
2013. nov. 14. 15:20
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem. Ha ezt tudtam volna már annó ezt a Castone-ról lehet, hogy jobb márkát választottam volna. Gondoltam, hogy nem a legjobb,de azért nem gagyi. Miket ajánlanátok még ami szóba jöhet?
2013. nov. 14. 15:35
 8/13 A kérdező kommentje:
Esetleg, Jbl, EV?? Meg , ha jól értem ehhez a végfokhoz hiába vennék profi hangminőségűt nem adná ki olyan jól, mint egy komolyabb cucc.
2013. nov. 14. 15:44
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát ha van egy Castone végfokod, és ezen felül 180-200 eft-od, én a helyedben ezt csinálnám:

Vennék használtan 30 centis mélyközéppel szerelt passzív hangfalpárt 80-100 eft körül, egy 2x300-600 wattos végfokot, ami hidalható, 30-50 eft körül, és 50-60 eft körül egy passzív subládát 38 de inkább 46 centis hangszóróval.

Ha nagyon ütős, mélyben erős cuccot akarsz, akkor 50-80 eft-ért egy top láda párt a Castone mellé, egy 2x4-500 wattos végfokot 40-60 eft-ért, a maradék pénzből pedig 2 passzív subládát, 15, ha találsz 18 colos szóróval.


Ha újban gondolkozol mindenképp, akkor egyértelmű, hogy közelíteni se fogod az össz hangképet, teljesítményt, hangerőt a használtal szemben, hiszen csak egy pár topod lesz egy 500 wattos erővel lökve.

Ha szétválasztod aktív 2 ótba a rendszert, a Castone-ban is több marad, marad benne dinamika ha pl. 100 Hz alatt vágod, nem mellesleg mélyed is lesz bőven, tartalékkal.

2013. nov. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Rock Beaz válasza:

Olvasgatva a hozzászólásokat, nem igazán értem miért kell leszólni a castone végfokot???

Személy szerint nekem is van egy Caston CPA-500-asom ( B nélküli ) amivel azért csináltam pár nagyon klassz bulit. Én ugyan magam épített hangfalakat használok hozzá, de a hangképben eddig sosem csalódtam sem én, sem a "hallgatóság". Ráadásul van 3db Siva végfokom is 2 1200-es, 1 1600-os, (EV hangrendszerrel) és mivel hallottam a különbséget (ami nem nagyon van ugyanazon hangfalakkal való meghallgatásnál) épp ezért is tartottam meg a Castone-t a kisebb bulik megtartásához.

Nem tudom a kérdező mihez akarja használni a Castone-t?

Otthoni zenehallgatáshoz, vagy házibulikba, de 100-150nm-es termet kényelmesen lehet vele hangosítani gond nélkül. Az én hangfalaim 2db top (amiben van egy 3 utas hangváltó a mély sáv pedig kivezetve a továbbfüzéshez) 2db mélyláda.

2014. jan. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!