Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vélemény? Concorde tab rokee.

Vélemény? Concorde tab rokee.

Figyelt kérdés
Mik véleményeitek, tapasztalataitok a CONCORDE TAB ROKEE-ról? Előre is köszi :)

2014. márc. 4. 22:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A rokee típust nem ismerem, de nem ajánlom a concorde-ot egyáltalán, nagyon gyenge a wifi antennája, a rootertől két szobával arrébb semmit sem érzékel, pedig a nokiám 60-70%-ot jelez. Valószínűleg nem típushiba, haveromnak másik concordja van, az is ugyanilyen. Én két nap után visszakértem az árát, szóval nem ajánlom.
2014. márc. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A legolcsóbb, amiért érdemes pénzt kiadni, az a NAVON Predator 7 30ezer körül lehet kapni
2014. márc. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Mire használnád?

Ez abszolút ettől függ! Mivel vagy megelégedve, mire lenne leginkább használva? Mik az elvárásaid? Nem lehet erre annyival válaszolni, jó vagy rossz! Valaki nagy akku időt vár el, valaki szép kijelzőt, valaki elképesztően gyors működést, valaki megbékél az árért cserébe azzal, hogy néha vannak döccenések, hogy a kijelző messze van a tökéletestől, hogy az akku idő elég "sovány". Valaki leginkább játékra használná, valaki kizárólag képek prezentálására stb.


Első! Feltételezem fém házas a concorde-od, így nem a márkával, hanem a fém házzal van összefüggésben a rossz wifi vétel. Ez kb. 1000× le van írva minden tablettel kicsit is foglalkozó weblapon. S persze a legtöbb Magyarországon kapható tabletről lehet olvasni tesztet, így pl. a rokee-ról is, esetleg a kérdező használhatná a google-t is. Szóval az, hogy az igényeidnek nem megfelelő tabletet vettél, a te hibád. Minden lehetőséged megvolt arra, hogy bőséges információt szerezz a kiszemeltről.

2014. márc. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nagyon sok tesztet olvastam róla, de kíváncsi voltam hétköznapi emberek véleményére is, akik ismerik a márkát. Igazad van, a kérdés szubjektív, tehát: teljese 'alap' dolgokra használnám, mondhatjuk úgy, hogy amit egy okos telefon is tudnék. (Jön a kérdés, hogy akkor miért nem telefont veszek, azért nem, mert van, csak az sem teljesen csúcs szuper,de nem baj, telefonálás a lényeg a telefonban. Kizárólag azért a tablet mellett döntöttem, mert azon tudok könyveket olvasni! A telefonomon pedig, nehéz, és az drágább lenne + így elintézem azon alkalmazás használatát, amit a telefonomon nem tudok)
2014. márc. 6. 16:53
 5/21 anonim ***** válasza:
Na... Így már biztos, hogy nem jó az elvárásaidnak. Könyv olvasásra e-book olvasó való, e-ink kijelzővel, de a tabletet is be lehet fogni ilyen feladatra, van aki használja is könyv olvasásra, szal nem ez a probléma, hanem a TN paneles kijelző, ami a rokee-ban van. Az alkalmatlan könyv olvasásra. A TN panel oldalról nézve szürkül, álló módban pedig mondjuk úgy, hogy gusztustalan, könyvet pedig álló módban szokás olvasni. IPS kijelzős tabletek között nézelődj. Ha sokat olvasnál rajta, nem ajánlom, nem tesz jót a szemnek, de sokat nem is fogsz tudni olvasni rajta, mert ha maradsz 20 ezer forint környékén, akkor pár óra használatot bírnak csak ebben az árkategóriában a tabletek.
2014. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Akkor milyet tudnál ajánlani, max. 30 ezerért? :)
2014. márc. 7. 21:17
 7/21 anonim ***** válasza:

Nem rég botlottam bele a Rokee C-be, amiről nem sok infót találni, annyit ír a gyártó, hogy "jó betekintési szög jellemzi". Hogy ez mit takar, IPS vagy sem a kijelző típusa azt nem tudni. Erre érdemes rákérdezned a concordenál akár mail formájában, s egyből kiderül. Ha IPS kijelző, akkor ez a legolcsóbb megoldás. Hardverben azonos a Rokee-val, szóval amit olvastál tesztekben róla, erre is igaz. Én nem venném meg ha olvasni is szeretnék rajta, a kis akku miatt. Felsorolok még két lehetségest, de előre leszögezem, hogy szintén a kis akku miatt nem venném meg a helyedben, de csak ezek vannak 30 ezer alatt.

Alcor Zest D714I

WayteQ xTAB-700QCI


Az első, amit érdemes erre a célra megvenni az a WayteQ xTAB-79QCI. Ebben egy 4000mAh-s akku van, ami könyvek olvasásával (kikapcsolt wifi mellett) úgy saccolom, hogy kb. 5-6 óra használatot lazán biztosít alacsony fényerő használatával, persze könyvolvasáshoz alapba javasolt az alacsony fényerő. Mondhatni azonos árban van vele az Alcor Zest Q813IX, amiben már 1000mAh-val nagyobb akku van, ami pedig jelentősen növeli a használati időt, 7-8 óra. Ha nem vagy híve az "egzotikus" márkáknak (az alcor-ról nem tudok nyilatkozni, nem ismerem őket, de a Wayteq-nél tényleg szakértők dolgoznak), akkor ajánlom továbbá az ASUS MeMO Pad HD 7-et, esetleg valamelyik Samsungot, de véleményem szerint egy túlárazott márka.

Szóval 30-at mondtál, én 40-ig mentem el. Ha valahogy megtudod toldani még 10 ezerrel a maximális árat, mindenképp tedd meg! Gondolj bele 10 ezer forinton múlik az, hogy egy kicsit időtállóbbat vagy eleve már elavultat veszel. Plusz (tapasztalat) baromira idegesítő az, mikor 2-3 óránként töltőre kell tenni egy tabletet!

2014. márc. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A Wayteq tetszik :) esetleg a Navon Predator 7 quad core-ról tudsz nyilatkozni? Arról is többnyire jókat írnak, kivéve az akkut :/
2014. márc. 8. 11:48
 9/21 A kérdező kommentje:
Ja, még az a "fontos", hogy fusson rajta a Viber és a WhatsApp... ezeken lehet ilyet használni? :)
2014. márc. 8. 12:06
 10/21 anonim ***** válasza:

Csupa végfelhasználó véleményét olvastam eddig, arra meg nem igen lehet adni. Egy biztos 3000mAh-s akku, amire 5 óra használati időt írnak. Ez úgy ahogy van hazugság. Ha minimálisra veszed a fényerőt, kikapcsolod a wifit, s semmi mást nem csinálsz csak folyamatosan ébren tartod a kijelzőt akkor sem közelíti meg az 5 óra használati időt. Jó az kb. 3 órának s az a maximum! Allwinner a31s a soc, mindez 30 ezerért. Ebben a tabletben, ami a legtöbb pénzbe került az a kijelző, arra nem lehet panasz, ugyanakkor a wayteq (79qci) az rk3188-as soc-al köröket ver az allwinnerre! Persze ez leginkább olyan területeken mutatkozik meg, mint a játék, amire nem biztos, hogy szükséged van, de a jobb akku az ált. a jobb hardverrel együtt jár, szóval nincs olyan lehetőség jelenleg a piacon, ami jó akkut kínál egy szerényebb hardver mellett, mert számodra az is elegendő lenne...


Jelen állás szerint 37-40 ezernél kezdődnek azok a tabletek, amikre már érdemes pénzt kiadni. 1-2 évvel ezelőtt ez az ár 80-nál kezdődött! Én nem merek neked ilyeneket ajánlani, mint a Navon, nem mentem el mellette, szimplán kizártam, tegyél egy próbát, vedd meg, tapasztalni fogod miről beszéltem. (Max. eladod s buksz pár ezret). Avagy rendeld netről, 72 órán belül kéred, hogy vegyék vissza, visszaadják az árát, indokolnod sem kell.

Ezt még meglehet fejelni azzal is, hogy adnak hozzá egy baromira rossz töltőt vagy polymer-es akku van benne, s lemeríted majd 2-3 óra alatt, aztán töltheted 4 óráig. Elveszti a lényegét, a mobilitást!

2014. márc. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!