Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tudnátok ajánlani jo hangfalakat?

Tudnátok ajánlani jo hangfalakat?

Figyelt kérdés
Kb 50000 forint összegre gondoltam persze használtan venném ennyiért. Sal hangfalakkal kíméljetek. 300 wattos kéne darabonként vagy több :) Reflexen gondolkodtam de nagyon keveset találni használtan ami jo is lenne. Nappaliba kéne ugyhogy ne piezzos legyen. Segítséget előre is köszönöm.

2014. márc. 5. 18:41
 1/7 Osynho ***** válasza:
erosito?
2014. márc. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kenwood ka 1030 de ha nagyon kevév veszek végfokerősítőt is.
2014. márc. 6. 12:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Darabonként 300w???Én már tényleg nem értem van egy Akai hangfalam a mi gyakorlatilag 35w rms,de ki sem tudom használni 20nm-es szobába!Egyébként mekkora a szoba?Polcsugárzó vagy inkább állóra gondoltál?Zenére vagy inkább mozira kellene?Ez egy nagyon jó választás és hidd el ne a wattokkal foglalkozz! [link] újonnan polcsugárzónak Tudnám ajánlani a Tannoy v1 (45ezer),Heco victa2 301 (50ezer) mind három hangfal külföldi oldalakon a legjobb vételnek számít kategóriájukban!
2014. márc. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem 16nm a szobám :) tudom hogy nem a watt a lényeg mert azota utána olvastam. Nekem most két videoton van darabonként 110 watt és nagyon szépen szól. Reflexen gondolkodok r150-en vagy r200-on vagy valami hasonlo minőségen. Watt elég 150 de 200-nak jobban örülnék. A videoton a mostani erősítömmel 30-bol 20-ig birja ugy hogy még a basszus is le van véve.
2014. márc. 7. 10:31
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja igen állo hangfalra gondoltam és zenehallgatás ra kellene.
2014. márc. 7. 10:32
 6/7 Osynho ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy utánaolvastál és rájöttél, hogy nem a W a lényeg, még mindig azt hajkurászod. :D


Egy két infó: a W a teljesítmény mértékegysége, hangfal esetében a terhelhetőségé. Tehát nem a hangerőé! Egy 200W-os hangfal lehet hangosabb, mint egy 300W. Ugyanis az érzékenység a fontos. De 16nm-re kár is ilyeneken gondolkodni, 2x50W egy érzékenyebb hangfallal bőven elég.


A másik. Zenét hallgatni kell. Erre PA hangfalakat keresel. Alkalmatlanok zenehallgatásra, pláne 16nm-en. Mondjuk az se mindegy, milyen zenét hallgatsz, de a hangosításra épített hangfalak érzékenyek, de nagyon kopogós, egyáltalán nem zenei a hangjuk.


"A videoton a mostani erősítömmel 30-bol 20-ig birja ugy hogy még a basszus is le van véve."


Ez semmit se jelent. Mi bírja addig? Mitől van a torzítás? Mekkora a bemenő, erősített jel? :)

2014. márc. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
utolsó köszönöm a válasz de én egyáltalán nem írtam hogy pa hangfalat keresek. Azt hogy a videoton meddig bírja azt csak példának írtam hogy a 110w-os hangfal kb az erősítő maximális teljesítményének a felét bírja. Tudom hogy nem a watt a lényeg mostmár :) de amit néztem reflexet annak 97db az érzékenysége. Mondjuk ez tényleg pa hangfal XD. Úgylátom hogy értesz a dologhoz ugyhogy ha megkérlek ajánlanál pár jó hangfalat?
2014. márc. 7. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!