Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Többször írható CD létezik,...

Többször írható CD létezik, vagy csak mind egyszer írható?

Figyelt kérdés

2015. szept. 13. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Létezik dvd rw lemezek amik többször írhatóak.


De nem a végtelenségig.

2015. szept. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az nálad mit takar, hogy nem a végtelenségig? 20-szor, vagy 100-szor??
2015. szept. 13. 08:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Addig írhatod újra, ameddig össze nem karcolódik vagy le nem kopik az adathordozó réteg, legalábbis nekem így volt.

Ma már nincs értelme ilyen használni, már elfogadható áron kapható 8 gigás vagy nagyobb pendriver

2015. szept. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A Wikipedia szerint az újraírható CD (Compact Disc-Read/Writable, CDRW) kb. 1000-szer írható újra:

"CD-RWs also have a shorter rewriting cycles life (ca. 1,000)"

[link]


Újraírható DVD esetén is hasonló a helyzet:

"According to Pioneer, DVD-RW discs may be written to about 1,000 times before needing replacement "

[link]


Elvileg a BD-RE (Blu-ray Disc Recordable Erasable) is annyit bír a specifikációk szerint meghatározott tesztminimum alapján:

[link]


Aztán gyártója/tárolási körülménye válogatja...

2015. szept. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azért kellene ilyen CD, hogy az autóban tudjam a saját zenéimet hallgatni. Pendrive vagy Jack aljzat nincsen, más megoldás nem maradt, új fejegységet pedig nem fogok berakatni a gyári helyére. Esetleg, valami más megoldást tudtok rá??
2015. szept. 13. 15:48
 6/9 anonim ***** válasza:

A fejegység esetleg nem Bluetooth-kompatibilis? Mert akkor esetleg lehetne rá hangot küldeni.


Milyen autóról/fejegységről van szó?

2015. szept. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
2007-es Suzuki Swift GLX. Sajnos nem Bluetoothos és még Jack bemenet sincsen rajta. Magát a fejegység pontos típusát nem tudom.
2015. szept. 14. 06:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy le tudja játszani az újraírható cédét az autórádió. Nézd meg,hogy mire képes az a zenedoboz. Régebbiek az mp3-at se játszák le.
2015. szept. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább az FM transmittert ajánlom, már pár ezerért kapható. [link]

Úgy működik, hogy az általa lejátszott zenét beállított rádió frekin sugározza, és azt a megfelelő frekvenciára állított autó rádió veszi.

Szintén Suzuki Swifthez vettem, az lejátszik zenét usb-ről, memória kártyáról, illetve ha pl mobilon benyomok zenét azt meg audio kábellel szintén rá tudom dugni.

2015. okt. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!