Nikotin mentes elektromos cigi mennyire káros?

Figyelt kérdés

2016. jan. 4. 20:29
 1/9 dos86 válasza:
Vízgőz mennyire káros?
2016. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Józan paraszti ésszel végig gondolva, a füst sokkal ártalmasabb, mint a pára. Sőt, szerintem a pára egyáltalán nem ártalmas. Persze itt is a mérték a lényeg. Kémiából is azt tanultam, bármi lehet mérgező, csak a mennyiséget kell hozzá megnövelni.
2016. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%
Hát figyelj nekem ismerősömnek az e-cigitől a gőztő bevizesedett a tüdeje és az nem tul jó de jobb mint a sima cigi.
2016. jan. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az e-cigi folyadékok egy része glicerint tartalmaz.

Önmagában az nem is lenne problémás, csak ugyebár ez a légcsövedbe, tüdődbe jut - ennek veszélyességéről viszont nincs jelenleg elegendő kutatási eredmény:

"any things that can be safely eaten—such as flour—can damage the lungs when inhaled. No one knows whether propylene glycol falls into that category. “We have little information about what happens to propylene glycol in the air,” the federal Agency for Toxic Substances and Disease Registry says on its Web site. An assessment from the agency, issued in 2008, references only a couple of studies that cover inhalation exposures—all with laboratory animals rather than people."

Forrás: [link]


Az ízért felelős összetevők viszont érdekesebbek: ezek tartalmazhatnak ( [link] illetve [link] és [link] ):

* diacetilt,

"Kis mennyiségének huzamosabb ideig történő belélegzése gyógyíthatatlan tüdőbajt okoz, melyet csak tüdőátültetéssel lehet orvosolni. Amerikában „pattogatott kukoricát gyártó munkások tüdőbajának” ("Popcorn Worker's Lung") nevezik, mivel a pattogatott kukorica gyártásában részt vevő munkások betegednek meg ebben a gyógyíthatatlan betegségben."

Forrás: [link]


* acetoint,


* acetyl-propionylt (légúti hámsejtek sérülése, tüdőfibrózis, elváltozások az agyban )

"According to the National Institute for Occupational Safety and Health , inhalation of acetylpropionyl causes respiratory tract epithelial damage and fibrosis to lungs in animal studies. It also causes genetic changes in the animals' brains. Acetylpropionyl was found to cause both intraluminal and intramural fibrotic airway lesions in rats."

Forrás: [link]

2016. jan. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyira káros hogy :

én 2-hónap után leszoktam a cigiről teljesen.

A 3.hónap után már az E-CIGI sem kellett.

42-év cigizés után (napi 2.doboz töltött cigivel számolva.)

De nem is sóvárgok a cigi után és elvonási tüneteim sem voltak ennek már 5-éve.

Havi min.30-e.Ft spórolást jelent,amit másra költhetek.


Előtte sok más lehetőséget kipróbáltam és nem vezetett eredményre egyik sem.Csak a pénzem bánta keményen .

Az E-CIGI az király !!!! Na de ez csak az én saját tapasztalatom.Üdv.

2016. jan. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Zslt válasza:
Diacetilt a margarin is tartalmaz.
2016. jan. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Diacetilt a margarin is tartalmaz."

Igen ám, csak az nem kerül a tüdődbe.

2016. jan. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 -H.- válasza:

Az európai liquidek általában nem tartalmaznak diacetylt, ez sok helyen külön is ki van emelve.

Az acetoin és a acetyl-propionyl már más téma, ezek valóban előfordulhatnak egyes liquidekben (vanília aroma például nincs is acetoin vagy acetyl-propionyl nélkül, sokszor mindkettő van benne). A gyümölcsös aromákban pedig akad triacetin, alkoholok, olajok, és ételszínezékek.

Tanulság az, hogy aki nem dohányzik, az ne szokjon rá az e-cigire se! Sem a nikotinos, sem a mentes nem való nem dohányzónak!

Azt, hogy az e-cigi mennyire káros, a hagyományos cigarettával kell összehasonlítani, ugyanis a hagyományos is tartalmaz diacetylt (sokkal nagyobb mennyiségben, mint a liquidek), acetyl-propionyl és acetoint is.

A másik, ami fontos, mindig európai gyártótól vásároljunk liquidet, vagy olyan amerikaitól, aki részletesen közzéteszi az összetevők listáját.

2016. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zslt válasza:
Ha a vérkeringésbe bekerül, akkor a tüdőbe is bekerül. Szóval ha megeszed, akkor bekerül a vérkeringésbe a gyomornak köszönhetően és ezáltal a tüdőbe is, mert a vér mindenhova elszállítja a gyomorban található anyagokat. Margarinból a diacetilt is.
2016. febr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!