Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fényképezőgép márkát...

Milyen fényképezőgép márkát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Melyik a legjobb? véleményeket kérek, ha lehet indokoljatok is!(Nikon,Canon stb....?)
2010. júl. 8. 19:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

[link]


Jól használható készülék, nagy zoomátfogással. Talán a nagyon nagy látószög hiányzik belőle, de hosszú a tele tartomány. Ráadásul elég új. Ugyan nekem sosem volt Fujim, de ha feltétlenül kompakt kéne az árkategóriában, most ilyet vennék, nem nagyon hallottam róla rosszat.


(Ugye mondanom sem kell, hogy tud manuális beállításokat?)

2010. júl. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha feltétlenül valami menőt akarsz (Canon, Nikon), akkor már előttem is írták:

[link]

Ez is jó cucc, kicsit kisebb objektív átfogással.

2010. júl. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Én a Sony-t ajánlom!

Megbízható márka és jó cuccaik vannak!

2010. júl. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi véleményeket! még várok válaszokat!:D
2010. júl. 18. 20:32
 15/26 anonim ***** válasza:

véletlenül olyan körben vagyok, hogy két barátom is profi fotósként dolgozik. Ebből élnek. Amikor anno 1 éve vettem az én gépemet, szintén hobbi célra én is kifaggattam őket és szintén nikonban gondolkodtam és nekem azt mondták, hogy a Nikon valóban jó márka, de ott azt kell megfizetni elsősorban, hogy Nikon. Ezért 100 ezer alatti kategóriában nem biztos, hogy a Nikon a legjobb választás, mert olcsóbban kapsz hasonlóan jó minőségű gépet más márkától. Aztán megkérdeztem, hogy milyen márkát ajánlanak és mind a ketten azt mondták, hogy Canon, Pentax vagy Sony.

Végül egy Sony-t vettem és nem csalódtam. A Canonok mindig is jók voltak. Viszont a utóbbi időben volt egy-két Pentax is a kezemben és már tudom hogy a következő gépem az lesz. :-)

2010. júl. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

nekem a DSLR-em előtt egy fuji finepix s6500as gépem volt, szerettem nagyon és 40-50 körül már lehet kapni.

iso 800-ig elfogadható használható képeket készít ami nagy előny. talán az optikai stabilizációt hiányolom belőle, azt leszámítva nagyon jó.

a másik ami még tetszik a panasonic dmc FZ 50, ez azthiszem kicsit drágább, viszont optikai stabis, és talán csak egy kicsit készít zajosabb képeket magas iso-ba mint a fujfilm. Vsizont panából csak ez az 1 ami jó, a többinek sajnos csapnivaló a magasabb ISO értékben készített képe.

ha fujit veszel akkor s6500, tudom hogy az s9600 és 9500 is hasonlo szinten vannak, de azok sajnos marketing áldozatai lettek a nagy megapixellel, sokkal rosszabb képeket készítenek mint az s6500, bár ha ez téged annyira nem érdekel és a szolgáltatások fontosabbak akkor érdemes elgondolkozni, vakupapucs miatt, kihajtható lcd miatt pl.


ha kicsit többet szánnál rá mégis, akkor Fujifilmből az s100FS-t tudom ajánlani, nagyon jó zoomátfogásm optikai stabi és a 2/3" CCD miatt, vagy ha DSLR akkor pentax k100D super(énis ilyet használok).


Előző hozzászólónak: Én azért részesítem előnyben a Pentaxot, mert ugyanilyen árban a nikontól, vagy a canontól, nem kapok ennyi hasznos szolgáltatást. PL ilyen árban Nikonnak a D40-es D70-es gépe lenne, viszont se CCD tisztítás, se CCD stabilizálás nincs bennük, sőt D40-be még fókuszmotor se. Canonnak talán a 350D lenne ilyen árban vagy nagy jóindulattal talán kapnék egy 1000D-t, de ezekben sincs CCD stabi. Canonnak előnyére válljon, hogy kicsit drágábban kapok stabis kitobit( DE 18-55 átfogásban szerintem nincs sok értelme).

Szóval egyetértek veled, hogy a következő géped Pentax lesz. Csak ajánlani tudom.

2010. júl. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Canonban és Nikonban általában nincs CCD (CMOS) stabilizátor, ők a stabis objektívekre hajtottak rá.
2010. júl. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
naigen, csak egy stabis teleobjektív árát ha megnézed...szerintem tovább nem is kell mondanom
2010. júl. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Az új EF-S Is kitobik egész olcsók és Nikonnál is van már jó árú VR. Ennek ellenére igazad van, a stabis obi arányaiban sokkal drágább, mint a stabis váz. A teljesítményükről nem tudok niylatkozni, stabis vázam még nem volt.
2010. júl. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

50-60-70 ezerig Fuji - nekem tökéletesen bevállt.

utána egy darabig nikon

200ezertől 2millióig canon

2milliótól hasselblad

2010. júl. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!