Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fényképezőgép márkát...

Milyen fényképezőgép márkát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Melyik a legjobb? véleményeket kérek, ha lehet indokoljatok is!(Nikon,Canon stb....?)
2010. júl. 8. 19:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

tegnap 17:27!

nekem most is stabis vázam van (pentax k100d super) körülbelül 3 fényérték előnyt jelent ha a reciprokszabályt nézzük.

A canon új obija amit kitben ad pl az 1000D-hez is, annak sokkal lágyabb a kép széle felé a rajzolata, mint a régi canon obinak, foto Tv-n van róla a teszt ahol összehasonlították, már pontosan nemtudom. ráadásul 82MM max gyutávon annyira nincs értelme a stabinak, mint pl 450-en lenne egy 70-300-as obinak( ha 1,5x a képkivágás mértéke). Szóval érdemes elgondolkodni, hogy stabis váz, vagy stabis obik, de valójában szerintem egyértelmű.

Ezért nem szeretem annyira a Canon-t meg a Nikon-t.

2010. júl. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen vázat használsz milyen obikkal?
2010. júl. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Gép:

Canon 10D (majd az 5D mkIII fogja váltani, ha nem lesz túl sok MP és jó az AF rendszere)


Obik:

70-200 f2.8 IS (itt kb 3 blendét ér az IS, szerintem elég jó)

24-85 f3.5-5.6 USM (ez egy jó általános célú objektív, még az 5D mkII is szép képet csinál vele)

75-300 (USM nélkül, egy gyengécske tele, de ha nagyon sok fény van és kell az extra távolság, vagy veszélyes helyre megyek, pl. síelés közben fotózok, akkor ezt viszem, mert kevésbé féltem)

100 f2.8 IS makro (ez egy zseniális obi, makrózni használom a legkevesebbet, nagyon jó koncertre, portrénak, sporthoz, esküvőre és 4 blendét ér az IS. 1/8 mellett simán kézből ki lehet lőni álló témát, ami 100 milliméteren nagyon vagány. Viszont nagyon szívja az akkut)


Az IS kitobik nem az IS minősége miatt gyengusok, de abban az árkategóriában szerintem klassz. Ráadásul álló témákat jól lerekeszelve lehet vele lőni kevés fény mellett is, ami 50 milliméter környékén is hasznos. Viszont sose veszek EF-S obit, mert a 10D-re és az FF vázakra se megy rá...

2010. júl. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

ez nagyon jó felszerelés :)

nekem sajnos nincs lehetőségem ennyit költeni erre, most(holnap) veszek egy 70-300 apo dg macro obit aztán egyelőre befejeztem a költekezést.


amúgy nekem K100D super vázam van.

Obik : kit 18-55

70-300 apo dg macro

vaku: speedlite yn460

2010. júl. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

A 70-300 meglepően jó makrót tud, azt hiszem 90 mm környékén. Szerintem jó cucc.


Én részben ebből élek, így "kötelező", hogy legyenek jó cuccok. Ma fotóztam egy 1D mkIII-al és meglepett, hogy jó fények mellett mennyire kicsi a különbség közte és a 10D között. Viszont koncerten, színházban, sportfotózásban ég és föld.


Egyébiránt viszont amatőrhöz képest sokat tudsz a teknikáról, ezt nagyon hiányolom a digitális generációból. Gondolom a képeiden is meglátszik, hogy tudod kezelni a fényeket, záridőt, stb. Mi a véleményed egyébként a Pentaxról? Nikont, Canont elég jól ismerem, de ezt nem...

2010. júl. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Köszi! Szeretnék még többet is tudni erről, de ezt csak tapasztalattal lehet.

Pentaxról jó véleménnyel vagyok, nekem bejön eléggé maga a márka minőségileg, és a szolgáltatásai is. Árkategóriában a többi márkához képest nagyon jó gépek. Az obi se drága hozzá.

Végülis én azért választottam ezt a márkát, mert nem tudok rá sajnos sokat költeni. nézegettem sok gépet másik márkából, pl : Nikon D40, D70, canon 350D, 1000D, ezek tetszettek is, de nemigen tudtam választani: D40-be nincs fókuszmotor, se portalanító, viszont kevés fénynél is szép színhelyes képeket készít. D70-be már van fókuszmotor, de nincs portisztító. Canonokba van motor, de nincs portalanító, stabi egyikbe sincs, az 1000Dhez adtak volna egy stabis obit, aminek viszont lágy a rajzolata a sarkok felé.

A Pentax K100D super pont azért tetszett meg, mert ugyanolyan árért kaptam CCD stabit, portísztítót, és ISO 1600ban is jó minőségű képeket. nem titok: 65-ért vettem 5000 expoval, kitobival, táskával együtt. nincs vele semmi gondom a mai napig, maximum annyi, hogy nem olyan hatékony a portisztítója mint az oly rendszerébe ami van. De a nagyobb szemcséket letakarítja, ha nincs idő kézzel tisztítanom. Kezelhetősége is egyszerű.

Szerintem ez a márka egy jó megoldás lehet azok számára, akik nem szeretnének vagy nem tudnak sokat költeni a stabis obikra, de jó minőséget szeretnének és nagy gyujtótávolságot is használnak.


Lényegében csak 3 dologgal kell kompromisszumot kötni:


-a portalanító nem olyan hatékony.

-a kis LCD-n nincs háttérvilágítás.

-használtpiacon nincs hozzájuk olyan sok obi.


szerintem ezek mind olyan dolgok amik nélkül lehet élni. :)

2010. júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!