Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan barátkozzak egyetemen,...

Hogyan barátkozzak egyetemen, meg úgy általában?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy elég antioszoc vagyok, nem azért, mert akarom, hanem mert egyszerűen nem tudok megszólítani egy ismeretlen embert, ha pedig meg is szólalok nem tudom fenntartani a beszélgetést. Kollégista vagyok konkrétan két napja, a szobatársaimmal néha beszélgetek valamit, de mivel néhány középsulis osztálytársuk is ugyanarra az egyetemre jött, elmennek és én ottmaradok egyedül a szobában, és már zavar, hogy nem tudom mit mondjak. Kérdezzem meg nem-e mehetek én is? De nem akarom, hogy nemet mondjon. Buliból is gáz volt egyedül haza menni, mert nem tudtam ismerkedni. Meg gáz, hogy ha a szobatársammal elmegyünk pl. tesztet írni ma, akkor meg sem vár és egyedül kell visszamennem a koliba. Pedig amíg vártunk beszélgettem vele erről-arról, vagy túl unalmas vagyok?

Kösz, hogy végigolvastad:)



2019. szept. 2. 15:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy soha nem volt igazi barátom 18/F
2019. szept. 2. 15:08
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, én is szeretném tudni. Nekem se jött össze a barátkozás/beszélgetés, első nap volt, de már kb mindenki ismerte egymást. Nem vagy ezzel egyedül.
2019. szept. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, volt ilyen ismerkedős buli és úgy tűnt, hogy mindenki ismer mindenkit én meg ott egyedül csinálom a dolgom.
2019. szept. 2. 15:45
 4/13 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemre jársz? Biztos amúgy van még más, aki szintén egyedül van, legalábbis remélem és azzal már lehet valamit kezdeni.
2019. szept. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Jó lenne ha lenne valamennyi önbizalmad. Kezdj el pl küdősportolni, MMA vagy box vagy valami, nekem ez adott önbizalmat ahhoz, hogy meg szólitsak másokat (fullrandomidegenekel) és ha már ez megvan lépj ki a konfortzónádból kezdj el olyan embereket keresni akik olyanok mint te.
2019. szept. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Elnézést a helyesirási hibályért új billentyűzet és angol***
2019. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Közös főzések és zabálások a legjobbak! 😉


De tényleg bármi ürügyet kitalálhatsz mindenre. Elhívhatsz valakit vásárolni magaddal, összeülhetsz tanulni, kockuláshoz is tuti találsz partnert... Sport? Tuti sok lehetőség van. Koleszcsoportban érdeklődj! Egy focira mindig van vevő 🙂


Szóval nyilván ha nincs jó beszélőkéd, introvertált vagy, akkor nem nagyon leszel vonzó társalgási pattner. Tehát neked kell kezdeményezni!!

Illetve javaslom, hogy nyiss a visszahúzódóbbak felé is bátran, mert nekik van szintén igényük az elmélyültebb beszélgetésekre. Extrovertáltak hajlamosak felszínesség szintjén maradni. Ami nem rossz, persze, csak ne haragudj rájuk, ha hirtelen más programot választanak helyetted. Ők inkább haverok tudnak csak lenni. Mindenki haverjai.

Barátsághoz mindenképp kell egy nagyobb fokú közös érdeklődés vagy közös világszemlélet. Anélkül csak haverság lesz.


Nameg tényleg... adj magadból, érdeklődj, de ellenben ne legyenek elvárásaid emiatt. Nem lehetnek. Próbáld meg élvezni a helyzetet, és nem kötődni senkihez. Majd akivelbösszeillesz, azzal jó lesz beszélgetni mindig, és nekibis veled. Csak ki kell mozdulni abból a fránya komfortzónából, hogy megtaláld ezt az embert, keresztül kell menni ezeken a csacsogós társalgásokon, és mindent és mindenkit fel kell használni arra, hogy rajtuk keresztül új embereket ismerhess meg, új lehetőségeket teremts. Minél nagyobb az ismerősi köröd, annál nagyobb a valószínűsége, hogy egy hozzádillőt találj magad mellé 🙂


Szóval jahh... a szobatársad valszeg nem lesz a barátod. De egy haver lehet, akivel néha csináltok jó dolgokat, akin keresztül megismerhetsz másokat is 🙂 és igen, meghivathatod magad a buliba. Gáz ez?? Gáz hát, de nem gázabb, mint a négy fal közt depressziósan kuksolni, és várni, hogy történjen valami... és akkor tényleg legyen meg a hobbi-szakkör-sport, kötelezd magad a kimozdulásra. Legalább a magánydepizést elkerülheted vele, és ez már megéri!

2019. szept. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi vagyok! Most vagyok első éves, nincs senki akit ismerek, ők pedig haverkodnak 4-6 emberrel első napon...
2019. szept. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést a helyesirási hibályért új billentyűzet és angol


És az új billentyűzet nem ismeri a vessző fogalmát? És hibályért-nak írja a hibáért szót? Azta!

2019. szept. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves második, Veszprémbe járok a Pannonra.
2019. szept. 2. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!