Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan barátkozzak egyetemen,...

Hogyan barátkozzak egyetemen, meg úgy általában?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy elég antioszoc vagyok, nem azért, mert akarom, hanem mert egyszerűen nem tudok megszólítani egy ismeretlen embert, ha pedig meg is szólalok nem tudom fenntartani a beszélgetést. Kollégista vagyok konkrétan két napja, a szobatársaimmal néha beszélgetek valamit, de mivel néhány középsulis osztálytársuk is ugyanarra az egyetemre jött, elmennek és én ottmaradok egyedül a szobában, és már zavar, hogy nem tudom mit mondjak. Kérdezzem meg nem-e mehetek én is? De nem akarom, hogy nemet mondjon. Buliból is gáz volt egyedül haza menni, mert nem tudtam ismerkedni. Meg gáz, hogy ha a szobatársammal elmegyünk pl. tesztet írni ma, akkor meg sem vár és egyedül kell visszamennem a koliba. Pedig amíg vártunk beszélgettem vele erről-arról, vagy túl unalmas vagyok?

Kösz, hogy végigolvastad:)



2019. szept. 2. 15:06
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a bíztatást, a válaszokat.
2019. szept. 2. 19:06
 12/13 z. f. ***** válasza:

Két dologgal lehet ebben a kérdésben foglalkozni. az egyik a megoldásra koncentrál, a másik pedig a probléma okát tárja fel.

ha mélyen magadba nézel, akkor meg tudod válaszolni magadnak, hogy valójában akarsz e barátokat, valóban kíváncsi vagy egy másik emberre, egy másik véleményre, vagy nem. azt tanácsolom egyébként hogy nálad okosabb emberekkel próbálj cimborálni, mert ebben a korban sokat számít hogy hogyan szocializálódsz. nos tehát ha mélyen magadba nézel, és a válaszod hogy valóban szeretnél barátkozni, és van benned érdeklődés egy másik ember iránt, akkor nincsen más dolgod, minthogy ezt az érdeklődést kimutatod annak az embernek. ehhez persze az kell hogy körbenézel és az ösztöneidre hagyatkozol a dologban, és észreveszed hogy ki az akire valóban kíváncsi vagy. ebben az esetben a beszélgetés megy magától.

a másik dolog ennél lehet kényelmetlenebb. lehet hogy alapvetően taszító vagy. ezt nem gonoszságból mondom. lehet hogy kellemetlen a szagod, vagy ápolatlan a külsőd, vagy nyomasztó a jelenléted. van ilyen. ettől sem kell kétségbe esni. ezt orvosolni kell azzal, hogy reflektálsz magadra, és megpróbálsz jobb lenni, mind külsőleg mind belsőleg.

őszintén gondolom hogy ez a válasz segíthet.

a barátság pedig rendkívül fontos.

2019. szept. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 z. f. ***** válasza:

és mindig mindent őszintén. semmi értelme a titkolódzásnak. továbbá sose feltételezz. mindig kérdezz. elég valószínű hogy ha feltételezel valamit, akkor tévedni fogsz...

az előző válaszíró voltam

2019. szept. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!