Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek a helyembe?...

Mit tennétek a helyembe? Melyik a helyes?

Figyelt kérdés

Van egy lány akivel 6 éve ismerjük egymást. Az elején legjobb barátnőmnek tartottam, de azóta már nem vagyunk olyan jó viszonyban, legalábbis részemről, de ez neki nem tűnik fel. Szeretek vele lenni, elvagyunk, de néha jó lenne ha észrevenné, hogy útban van. Például az egyik tanáromnak évvégére készítettem ajándékot, erre ő is odajön és a tanár azt hitte közösen csináltuk. Még részemről mindig is volt egy kis versengés. Apukám mindig azt mondja (szórakozásból), hogy na, akkor ő az okosabb, elcserélünk rá. Év végén ugyanolyan lett a bizink, csak én tesiből 4-esre álltam, de megadták az ötöst. Apa azóta is ezzel piszkál.

Sokan nem szeretik őt, mert értetlen, stréber. Én voltam aki mindig ott volt mellette, stb. Ezekről ő nem tehet, arról, hogy ilyen tulajdonságai vannak, vele születtek ezek a dolgok, mint például az, hogy cukorbeteg.

Jövőre egy másik gimnáziumba fog járni. Nem tudom mi lenne a helyes. Két opció/lehetőség ugrott be.

1. Opció: mond el neki, hogy nem a legjobb barátod, csak nem akartad megbántani.

2. Opció: azt hiszi legjobb barátok vagyunk, nekem pedig legyen lelkiismeret furdalásom.

Szüleivel is jóba vagyunk és van egy húga. A húga a testvérem osztálytársa, így néha biztos összefutnánk.

Mit tennétek a helyembe?



2020. jún. 24. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Figyelj, nem akarlak megbántani, de így kettőtök közül te tűnsz a gonoszabbnak. Mármint, abból amit írtál kivehető,hogy azért féltékeny vagy a lányra és szívesen versengsz vele,hogy megmutasd, hogy jobb vagy. Ez egy barátságban nem egészséges. Szóval gondolkozz el ezen is egy picit. Plusz, ha te már nem akarsz a közelében lenni, akkof igen legyen benned annyi, hogy eléállsz és megmondod neki. Rosszul fog neki esni, de a te lelkiismereted tiszta lesz és majd ő is továbblép és talál egy olyan legjobb barátot, aki viszont szereti, és te is olyat akit szeretsz.
2020. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, lehet én tűnök gonosznak, de ez a versengés nem az én ötletem volt. Apám miatt csinálom, mert folyton cukkol. Nem akarok jobb lenni, vannak olyanok akik százszor jobbak nálam és tök jóba vagyunk, csak apám miatt csinálom.
2020. jún. 24. 09:21
 3/8 A kérdező kommentje:

És én igazán szeretem csak mostanában úgy érzem eltávolodtunk. Ezt kihagytam, de sokszor magamra hagy, én mindig segítek neki. Mostanában nem beszél velem. Az elején meg nem akart leszállni rólam, de mostmár hiányzik ez az egész.

Ebből úgy tűnhet mégis azt akarom, hogy a legjobb barátom legyen, de nem. Nem akarok különbséget tenni a barátaim közt, mindenkit ugyanúgy szeretek.

2020. jún. 24. 09:23
 4/8 A kérdező kommentje:
És én nem azt mondom, hogy egyikübk gonoszabb, vagy hasonló.
2020. jún. 24. 09:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jövőre más iskolába fog járni, akkor lehet, hogy magától lazul majd a kapcsolatotok az ő részéről is.


Ha ír neked, reagálj később, mint szoktál. Legyél elfoglalt, amikor találkoznátok. Ne te tartsd fent a beszélgetést, válaszolj rövidebben és kevesebbet kérdezz.


Most nehéz helyzetben vagy. Ha az általad felvázolt első opciót választod, azzal nagyon meg fogod bántani. Amit én írtam, az is "bunkóság", de talán kevésbé lesz fájdalmas.


Ha mindenképpen beszélni akarsz vele, akkor ne mondj neki olyanokat, hogy már nem a legjobb barátnőd, hogy néha útban van, vagy hogy már régóta így érzel. Fogalmazz finoman. Te megváltoztál az évek alatt, más lett az érdeklődési körötök, úgy érzed, hogy mindkettőtöknek jót tenne, ha másokkal barátkoznátok. A másik iskola miatt is nehezebb lesz fenntartani a kapcsolatot. Ilyesmi. Te jobban átlátod a helyzetet.


Én pár hónapot mindenképpen várnék a helyedben. Az új iskolában lehet, hogy valakivel szorosabb barátságba kerül. Addig is próbáld finoman lazítani a kapcsolatot.


A második opciódat szerintem hagyd a fenébe. Senkinek nem jó, ha hosszabb távon hazudsz erről. Bűntudatod meg ne legyen. Az évek során mindenki változik. Alakulnak a kapcsolatok. Barátságok alakulnak ki és szakadnak meg. Főleg tizenévesen, amikor a legtöbbet változol. Neki is jobb lesz, így nagyobb esélye lesz új barátnőket találnia az új suliban.

2020. jún. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Apukám mindig azt mondja (szórakozásból), hogy na, akkor ő az okosabb, elcserélünk rá"

"Apám miatt csinálom, mert folyton cukkol"

Akkor most apád csak "szórakozásból" mond dolgokat, amiket te komolyan veszel?

"én tesiből 4-esre álltam, de megadták az ötöst. Apa azóta is ezzel piszkál."

Ezzel hogy piszkál? "JAJJ MEGADTÁK AZ ÖTÖST, HÚ DE ROSSZ" ? Vagy mi? Hogy? Több sebből vérzik a dolog...


Ha nem akarsz különbséget tenni a barátaid között, hát ne tedd :D Ha egy barátoddal megromlott a kapcsolat, próbáld megbeszélni vele hogy oldjátok meg, vagy engedd el :D Nem kell azon vergődni, hogy "legjobb vagy sem", mert rohadtul nincs semmi értelme.


"Sokan nem szeretik őt, mert értetlen, stréber. Én voltam aki mindig ott volt mellette, stb. Ezekről ő nem tehet, arról, hogy ilyen tulajdonságai vannak, vele születtek ezek a dolgok, mint például az, hogy cukorbeteg."


Szóval beállítod magad mint egy áldozati bárányt, mert Te barátkoztál vele, más meg nem? Ki kötelezett rá? Senki? Gondoltam.

"nem tehet róla hogy ilyen tulajdonságai vannak", mert? Mert szeret, tud tanulni? Mert nem akar egy istenhátamögötti faluból járkálni 80 km-rel arrébb egy gyárba, hogy 12 órázzon 200 nettóért? Hogy nagyobb eséllyel vegyék fel egyetemre, mert ő használja az agyát arra, amire kell?

Azt írod hogy értetlen, stréber, de a két dolog nem függ össze. "Vele születtek ezek a dolgok, mint pl cukorbeteg", akkor a cukorbetegségét is az "értetlen, stréber" szavak mellé dobod a dobozba? Hallod, Gimibe jártok, azaz <18 évesek vagyok, akkor mi a francnak legyen holt komoly?

Egyetértek az első válaszolóval, Te vagy a gonosz.


Nekem volt egy osztálytársam Gimiben, akivel együtt mentünk Egyetemre is. Ja, néha ÉRETLENÜL (nem értetlenül, mert nem ugyan azt jelenti a két szó) viselkedett, de rengeteget tanult, és meg is lett az eredménye. Cukorbeteg volt, sőt, laktóz és gluténérzékeny is. Ja, és mindenki szerette :D



A probléma a fejedben van, kérdező, mert te sem tudod, hogyan kezeld azt, ami benned van, amit érzel amit gondolsz, ezért hibáztatod apád a versengésetek miatt, nem tudod, mit mondj a lánynak. De miért is kéne bármit mondani? Legalábbis nem csak az a "2 opció van", amit te leírtál...

2020. júl. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem hozzászólóval(9:17). az hogy valaki barát vagy legjobb barát nem tesz semmit főleg nem gimiben amikor még gyerekek vagytok. ez úgyis változni fog. annyit drámáztok hogy az hihetetlen. vagy max mond meg neki hogy úgy érzed csak kihasznál, mert azt írtad hogy te segíteni szoktál neki de ő neked már kevésbé.
2020. júl. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Ezzel hogy piszkál? "JAJJ MEGADTÁK AZ ÖTÖST, HÚ DE ROSSZ" ? Vagy mi? Hogy? Több sebből vérzik a dolog..."

A lány alapból ötös lett tesiből, én meg kegyelem ötöst kaptam.

"Szóval beállítod magad mint egy áldozati bárányt, mert Te barátkoztál vele, más meg nem? Ki kötelezett rá? Senki? Gondoltam."

Nem barátkozott vele senki, mert az osztályban mindenki a "menőkkel" van és mi ketten vagyunk a "nem menők". Én se akartam egyedül lenni, barátkoztam vele.

"mert? Mert szeret, tud tanulni? Mert nem akar egy istenhátamögötti faluból járkálni 80 km-rel arrébb egy gyárba, hogy 12 órázzon 200 nettóért? Hogy nagyobb eséllyel vegyék fel egyetemre, mert ő használja az agyát arra, amire kell?"

Én is szeretek tanulni, versenyt is nyertem és ő is. És a stréber és értetlent nem egy tulajdonságként írtam.

"Nekem volt egy osztálytársam Gimiben, akivel együtt mentünk Egyetemre is. Ja, néha ÉRETLENÜL (nem értetlenül, mert nem ugyan azt jelenti a két szó) viselkedett, de rengeteget tanult, és meg is lett az eredménye. Cukorbeteg volt, sőt, laktóz és gluténérzékeny is. Ja, és mindenki szerette :D"

Képzeld tudom, hogy az értetlen és éretlen nem ugyanazt jelenti. Hamàr itt tartunk te tudod mit jelent az, hogy stréber? Az írásodból nem úgy tűnik. És őt nem szereti mindenki. Mindkettőnket kibeszélik, gúnyolódnak rajtunk.


Jó lenne ha megpróbálnátok a helyembe képzelni magatokat. Nem csak gonosznak beállítani valakit anélkül, hogy ismernétek. :(

2020. júl. 12. 10:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!