Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elmondtam nekik, hogy öngyilko...

Elmondtam nekik, hogy öngyilkos gondolataim vannak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már egy ideje vannak öngyilkos gondolataim. Pontosabban olyan érzés, hogy nem érdemlem meg az életem, és mindenkinek jobb lenne ha meghalnék. Nem próbáltam még csinálni soha semmit, de minden nap gondolok rá hogy megtegyem, és gyakran érzem a helyzetem menthetetlennek. Viszont ezt nem mondtam el még senkinek. Nem akartam, hogy aggódjanak, és azt se akartam, hogy ezek miatt lenézzenek, vagy sajnálkozzanak rajtam.

Most viszont szilveszteren ez véletlenül kicsúszott belőlem. Nagyon részeg voltam, és egyszerűen csak kimondtam. Sajnos nem egy embernek, hanem vagy 5-6 barátom ott volt, és mindannyian rögtön vigasztalni kezdtek meg győzködni, hogy kérjek segítséget. Utána konkrétan undorodtam magamtól, hogy ezt elmondtam. Annyira küzdök az ellen, hogy ne szánakozzanak rajtam, és most mégis pont ezt értem el. Hogy csináljam vissza, hogy ne nézzenek le? Emiatt egy hülye hisztisnek tartanak?

18 lány


2022. jan. 1. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Pedig az vagy egy hülye, hisztis csaj, aki jómódjában azt se tudja mit csináljon. Képzeld vkinek még barátai sincsenek és full egyedül magányosan él és mégsincsenek ilyen negatív, depis hozzállása az élethez, főleg nem öngyi gondolatok. Pedig egyszerű dolgokra vágynak az emberek, barátokra és hogy szeressék őket. Akinek meg ezek megvannak értékelni sem tudja. Nevetséges. Örülj, hogy vannak barátaid, akik támogatnak.
2022. jan. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%

Csak hisztizel, vannak barataid, feltetelezem rossz eleted sincs, te is tudod, hogy ugysem tenned meg, de az onsajnaltatas gondolom jol esik.

Hagyjuk mar ezt, felesleges ez a kamu depresszio, eld az eletedet aztan kesz, en tenyleg voltam sulyos depresszios, es az nem ilyen.

2022. jan. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Ne szídjátok! Neki is van valami nehézsége, ami miatt ilyen gondolatai vannak. Lehet nem pont olyanok, mint amit ti gondoltok. Lehet hogy vannak barátai, de lehet az is csak felszínes barátság, valószínűleg. Mertha lenne egy szorosabb kapcsolata valakivel annak elmondta volna h mi a baja; a kiváltó okát az öngyilkosságnak.
2022. jan. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Most megy a lepontozás mert páran leírták az igazat.

A depresszió egy nagyon súlyos állapot, ez az "úgyérzem nemérdemlem meg az életemet" pedig az egyik legszarabb szöveg amikor az illető már saját magával is elakarja hitetni, hogy súlyos mentális beteg.

A kérdező kapásból 5-6 barátot említett a kérdésben, tehát feltételezem nagy baráti társasága van, akik láthatóan ki is állnak mellette.

Nekem is volt, hogy a baráti társaságom ellenére is magányosnak éreztem magam, de ez az állapot nemfog öngyilkos gondolatokat szülni.

Ez csak rinyálás, normális ebben a korban de nemértem erről minek kellett kérdést kiírni.

2022. jan. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem az dönti el a depressziót hogy vannak e barátaid vagy nem. Ha öngyilkosságon gondolkozol akkor igenis problémád van, nem siránkozás ez. Csak baromságokat írnak a többiek
2022. jan. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
Nekem is vannak/voltak ilyen gondolataim de nem tudok mit tenni viszont nekem azért mert nincsenek barátaim, testvéreim, kapcsolatom, rokonaim, szüleim pedig elváltak,ez mellett néha vissza térő szorongás, lényegében csak anyum van valószínű a magány is előhozza ezeket a gondolatokat de valahogyan küzdöm tovább mert nem tudok mit tenni én nem iszom soha nem is akarok mert minek? Semmi káros. De az emberek mégis utálnak valamiért tegnap pedig volt aki kihagyott az újévi köszöntéskor miközben mást felköszöntöttek, én még bízok abban hogy egyszer jobb lesz minden, mindig van remény, mindig van előre, mindig van kiút. Fel a fejjel!
2022. jan. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Ha öngyilkos gondolataid vannak, nagyon gyorsan kérj segítséget!
2022. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát eltelt két év, remélem azóta jobban vagy! Az itteni rosszindulatú önjelölt pszichológusoknak meg azt ajánlom, hogy nézzetek még egy kicsit utána a depressziónak. Igenis van, hogy látszólag minden ok nélkül előjön, nem kell ahhoz külső ok. Nem függ a barátoktól, más problémák is léteznek a világon. Ez egy betegség, amire ha van hajlamod, kis faxságok miatt is előjön, amiről baromira nem tehetsz, nem választás kérdése.


Olvastam egy itteni hozzászólótól ezen az oldalon, hogy neki az unokatestvére lett öngyilkos annak ellenére, hogy egy gyönyörű egészséges családja volt, jó karriere, de mégsem volt boldog, csak nem mondta el senkinek. Nyilván csak unalmában, hisztiből lett az ilyen öngyilkos...... persze.


Senki se tudja meg, miért, mert nem nyílt meg senkinek, pont az ilyen előítéletek miatt, amit gyakran lehet itt olvasni, hogy a depi, meg az öngyi csak hiszti. Úgyhogy ezúton is gratulálok! (akinek nem inge....)

márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!