Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek toxikus barát az,...

Szerintetek toxikus barát az, aki le akar beszélni a tanulásról?

Figyelt kérdés

Érettségi után nem tanultam tovább, helyette elmentem dolgozni, mivel nem találtam olyan szakot, ami tetszene. Most arra gondoltam, hogy mégis felvételiznék egy egyetemre, viszont a barátnőm erről le akar beszélni és azt mondja, hogy szerinte nehezen szoknék vissza a tanulásra. Neki még van egy éve a gimiből(Alattam, egy nyelvi előkészítő osztályba járt egy elég jó iskolába). Néha azt mondja, hogy nem akar továbbtanulni, máskor azt, hogy szeretne.( nagyon jó tanuló és ahogy ismerem, biztosan tovább tanul majd).

Mérgező hozzáállás tőle, hogy le akar beszélni, vagy csak én látok ebben rosszindulatot?


2022. máj. 17. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Ettől még nem az, de nem túl támogató és ez alapján a tanácsaira nem igazán érdemes hallgatni.
2022. máj. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem toxikus, hanem még borzasztóan gyerekes.
2022. máj. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Igen, ez szerintem is toxikus.

Én egyetem alatt váltottam szakot, egy elég “büfé” szakról mentem át egy jóval keményebb szakra (amivel értelmiségi pályára lépek), de ehhez plusz érettségiket+nyelvvizsgát kellett tennem, szóval megdolgoztam érte. Engem is jópáran megpróbáltak lebeszélni, és mondanom se kell, ezek pont azok voltak, akik világ életükben lusták voltak tanulni, nem voltak elég motiváltak, és végül vagy nem tanultak tovább, vagy kibuktak az egyetemről, most meg váltig állítják, hogy a diploma felesleges, nekem se kéne megszereznem. Az egyik családtagom nemrég doktorált, ő ugyanezektől az emberektől megkapta, hogy ez a doktorálgatás mekkora hülyeség, semmire nem jó, és rendesen meg vannak sértődve, nem is állnak szóba az említett családtaggal.

Egyesekből annyira látványosan beszél az irigység, hogy az valami elképesztő.

2022. máj. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Toxikus akkor lenne, ha azt próbálná elhitetni veled, hogy te nem vagy alkalmas arra, aminek tanulnál.


Én nyilván nem lennék alkalmas orvosnak, mert a vér látványától elájulok és mindig émelygek a rendelő várójában amikor a két néni meséli el egymásnak részletesen a legutóbbi vizsgálatuk menetét és versengenek, hogy ki a betegebb.


De pl ha azt mondom, hogy érdekel a spanyol nyelv és szívesen mennék egyetemre, ahol tanulhatnék az irodalomról, nyelvészetről, stb és jönne valaki, hogy ehhez kitartás kell és sok ész meg tehetség és ezért nem gondolja, hogy menne, az toxikus lenne.

2022. máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt majd a KÖJÁL eldönti.
2022. máj. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Tehát csak az egyetemistáskodás élményéért mennél egyetemre, és nem azért mert valami konkrét célod van vele...

Barátnőddel vagyok. Ezért full felesleges elmenni.

2022. máj. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha már találtál valamit ami tetszik akkor menj el. ..De ő tényleg még csak gyerekes. majd be nő a feje, mire le diplomázik.
2022. máj. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
33%
Hogy az ilyen barát toxikus-e, azt csak szakember tudja érdemben megválaszolni. Keresd fel dr. Zacher Gábor toxikológus urat.
2022. máj. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!