Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy szerezzek barátokat az...

Hogy szerezzek barátokat az egyetemen ha "lassabban" ismerkedek? (kifejtve lent)

Figyelt kérdés

Munkahelyen kb 1 hónapon belül mindenki megkedvelt, 100%-ban a közösség része vagyok. Jártam sportolni is régebben, ott is megvolt az a maréknyi ember akivel folyton el tudtam beszélgetni.


Középsuliban ellenben kb senkim nem volt, néhány emberrel tudtam beszélni néha, meg volt egy közelebbi barátom.


Azt veszem észre, hogy bár nem vagyok zárkózott, sok időt kell adni nekem hogy kibontakozzak. Ez munkahelyen azért működött mert a 8 és fél órás műszaknak a teljes egészében volt lehetőség a beszélgetésre, ott tudtam a saját tempómban megnyílni. Nem feltétlen a "mély" beszélgetésket igénylem, csak emberek között kell lennem egy ideig, hogy rendesen belerázódjak a közösségbe


Itt egyetemen viszont ez nincs meg. Másfél óránként van 20 perc szabadidő, és összesen kb 5 kisebb csoportos órám van egy egész hétre. Én ilyen tempóban ilyen kis időkre nem tudom rendesen elengedni magam. Pedig jó lenne közelebb kerülni a szaktársakhoz, főleg hogy itt legalább biztos lenne közös érdeklődési kör.


Csak jelöljek be mindenkit a névsorról aztán írjak a szimpatikusokra? Vagy mi legyen? Gólyatábort kihagytam, ezzel utólag már nem lehet mit kezdeni.



2022. szept. 11. 02:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod bejelölni őket, viszont nem biztos, hogy sokan reagálnak rá. Ugyanez vonatkozik a ráírásra is. Tavaly volt egy olyan csoporttárs, aki ezt a taktikát alkalmazta a többieken, ami nekik nem tetszett igazán. Csak emiatt, az egy példa miatt, még nem jelenti azt, hogy minden ilyen próbálkozás kudarcba fullad, csak szimplán nem mindenki örül ilyesmi közeledésnek.


Arra nincsen lehetőséged, hogy a többiekkel együtt menj órára? Vagy mondjuk óra után megvársz valakit és beszélgettek kicsit az óráról?


Nekem pont, hogy úgy alakultak ki barátságok egyetem alatt, hogy az egyik lánnyal együtt mentünk ki a teremből és eleinte az óráról, majd lassan minden másról beszélgetni kezdtünk. Olyan srác barátom is lett, akivel meg azért kezdtünk beszélgetni, mert mindig mi értünk be elsőnek. Illetve csoportmunka miatt is nagyon jóba lettem két lánnyal, egyiküket barátomnak is mondanám. Szóval ilyen helyzeteket megragadva is ki lehet alakítani kapcsolatot. És mindezt visszahúzódóbbként írom :)


Csak nem szabad elkeseredni, hogy eddig még nem sikerült. Nagyon sokféle emberrel találkoztam az évek alatt és biztos vagyok, hogy neked is lesznek majd barátaid, csak meg kell látni és ragadni az ilyen, beszélgetésre alkalmas pillanatokat, ami kezdetnek nagyon jó.

2022. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálunk esténként vannak a fontos közösségi programok, szakosztályok, körök gyűlései, ott is alakul ki sok barátság.
2022. szept. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!