Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csak nekem nem sikerült...

Csak nekem nem sikerült barátokat szereznem az egyetemen?

Figyelt kérdés

A kérdés nem teljesen komoly, hiszen a válasz nyilván nem, inkább kíváncsi vagyok kikkel történtek hasonlók és mivel magyaráznák az egészet.


Szóval valahol a fő indok a karantén és a lezárások lennének, 2020-ban vettek fel az egyetemre, értelemszerűen a karantén miatt elmaradt a gólyatábor így nem tudtam ott megismerni senkit illetve akkor ha jól emlékszem november elején teljes lezárások voltak és átálltunk teljesen onlinra.

Ez idő alatt kb 1-2 emberrel tudtam megismerkedni,direkt nem azt mondtam hogy barátkozni és akkor az, hogy majdnem egy teljes évig totál lezárás volt kb. jól odab*szott annak lehetőségnek, hogy bárkivel összehaverkodjak. Majd amikor kezdtek a dolgok visszaállni beléptem egy diákszervezetbe, ez is sikertelen volt több ok miatt is, amit nem részleteznék(a közösség jó volt, nem személyjellegű okok)

Szóval eltelt kb. 2 év, jó formán komolyabb barát nélkül.Igen beszéltem emberekkel, vannak jó kapcsolataim, de ez kb abban merül ki ha találkozunk beszélgetünk, egyébként kb leszarnak.

Volt idő, hogy eléggé rosszul éreztem magam emiatt, manapság annyira nem érdekel(egyébként is kifelé kacsingatok már,utolsó félévek vannak), nyugtattam magam olyanokkal, hogy "nem barátkozni jöttem ide" meg hasonlók, ami egyébként jogos valahol,amúgy nekem ez a túlzott bulizós élet kicsit sem szimpatikus,félre értés ne essék, tudom jól érezni magam, egyszerűen valahogy nekem az ilyen emberek komolytalanok.

Szóval így kíváncsi lennék vannak-e ilyen sztorik meg helyzetek?



2023. okt. 16. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez melyik egyetem?
2023. okt. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is 2020-ban kezdtem. Kis szakon, így bár nem volt egyetemi szervezésű ismerkedés (gólyatábor pl), de szerveztünk mi magunknak a szaktársakkal. Mindig volt kivel tanulnom, de pl edzenem is. Sőt, miután hazaküldtek novemberben a koliból, egyik szaktársam meghívott magához egy ilyen baráti csajos estére (ahol én voltam az új, nagy megtiszteltetés volt, hogy befogadtak). Nekem a koli is sokat segített, főleg 2021-nyarától, mikor vissza tudtam menni.


Azóta lediplomáztam. Koliban ismertem meg a páromat is.


Most msc-n tanulok, külföldön. Itt csatlakoztam diákszervezethez, van ki mellé ülni órán, van társam csapatmunkához, tudok kivel beszélgetni szünetben. De igazi új barátságom (még?) nem alakult ki ebben a kb 2 hónapban. Leginkább a párommal vagy a már meglévő épp itt tartózkodó barátaimmal vagyok. Persze igyekszem nyitni.

Hogy nem alakult ki mélyebb barátság annak ezek lehetnek az okai:

- kevés idő telt el

- már nem feltétlen az egyetem van a fókuszban, talán inkább a kapcsolatom (megváltozott az egyetemen kívüli élethelyzetem)

- nyelvi akadály (bár többnyire mindenki angolul beszél, még kezdő vagyok az ország nyelvén, ez kicsit nehezít, de nem lehetetlenít el semmit.

- túlvállaltam magam tanulmányi+munka szempontból, kevés időm van szocializálódni+ nem vagyok extrovertált

- A szaktársaim 3-4 éve ismerik egymást. Kb mindenki itt végezte a BSc-jét is. A legtöbbeknek van egy kialakult itteni élete/baráti köre és semmi változás nem történt az élethelyzetében (bsc-n is többen ismerték egymást, voltak odavalósiak, de mindenki lelkes volt az új életszakaszával kapcsolatban. Viszont ha ugyanott ugyanazt tanulják, lényegében semmi váltotás nem történt)

2023. okt. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen
2023. okt. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!