Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Átvert az egyik ismerősöm,...

Átvert az egyik ismerősöm, feljelentésen kívül mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Röviden:

Egyik régi ismerősöm akivel az egyetemi éveimet közösen töltöttem egyszerűen átvert.

Közös nyaralásra hívott, de sajnos nem lett belőle semmi.

Felhívott a semmiből (1 éve nem láttam), gyorsan kell dönteni.

Párizsi út, all inclusive szállás, olcsón. ,,Rá ér majd utalni én megveszem helyetted a jegyet, meg a szállást is kifizetem". Igen bizalom volt, utaltam is annyit amit kért, nagy nehezen az utolsó pillanatban küldte el a repülőjegyeket. Végül lemondta az utolsó pillanatban az utat, gyanút fogtam, írtam a repülőtárságnak, válasz, hogy a jegyek egyszerűen hamisak. Nagy pofon, hisz egy szakra jártunk, sok a közös emlék vele. Ezek után kíváncsi lettem, hogy hogyan is telnek neki a napjai. UA rendszámú autóval jár - kell pesten, részmunkaidőben van bejelentve egy állami cégnél, közben meg egy bróker kft épületében van bejegyezve egy cége ( XY Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság "kényszertörlés alatt").

Ennyit tudtam meg róla, persze nem gondoltam, hogy rossz ember lenne.

Mai napig nem utalta vissza a jegyárakat, pedig többször írta, hogy rajta van, de kevés az ideje. Bánat pénzről szól sincs, pedig sokat készültem az utazásra, szabadságot vettem ki stb. Elhatároztam magam, rendőrségi feljelentést teszek holnap. Viszont, az állami rendszer lassú és nem hiszem, hogy sok csodára képes. Két ötletem támadt, az egyik, hogy minnél hosszabb és bonyolultabb legyen az ügy az ügyészség előtt, hogy minnél több bűnügyi költség terhelje majd őt. A feljelentés után szeretnék nyilvános posztot is írni, leírni azt ami történt velem. Természetesen nem szeretnék becsületsértés, vagy más miatt a vádlottak padján ülni. Hogyan tudok megfogalmazni egy nyilvános közösségi média posztot ahol őt is megemlítem mint elkövetőt mint utazásszervezőt? Egyszerűen csak odarakom a nyilvános Facebook profilját? Mire figyeljek?

Egyéb ötletek? Sosem voltam ilyen helyzetben.



2023. nov. 21. 18:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
42%
Magadat járatnád le nyilvánosan hogy egy balek vagy.
2023. nov. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
48%

Kerékpár lopást is kivizsgálják a rendőrök, így, hogy digitálisan minden megvan, elég jó esélyeid vannak

Meg van cége, szerintem rögtön visszautalja, ha megy a feljelentés neki mert ha nem fizet a céget csődeljárás alá vonják

2023. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%

Ezt a béna ötletet azonnal verd ki a fejedből, ebből csak Te fogsz rosszul kijönni, mert megsérted a személyiségi jogait.

Hagyd a rendőrséget dolgozni, lesz vádemelés és büntike. A bizonyítékokat se felejtsd otthon.

Egy próbát még tehetsz nála, hogy indulsz a rendőrségre feljelentést tenni, Nem tartom valószínűnek, hogy csak Veled próbálkozott, tehát ideje fülön csípni a szélhámost.

2023. nov. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Több kell mint egy szar feljelentés, túl sok pofont adott nekem és semmit nem kapott vissza belőle. Gondolkozom azon, hogy mivel külföldön is van lakcímem ott is feljelentést leszek, hogy minél nagyobb bűnügyi költség legyen a nyakában. Egyszerűen olyan semmi módon fogja ezt megúszni, kifizet engem aztán ennyi. Közben ki tudja, hogy hova fektette be a pénzt ameddig nála volt.
2023. nov. 21. 19:01
 5/31 anonim ***** válasza:
83%
Enged el a dolgot, és köszönd meg neki, hogy "csak ennyiért" megtanított arra, hogy ne bízz meg felelőtlenül senkiben ennyire.
2023. nov. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
76%

Egyáltalán nem biztos, hogy bármit is visszakapsz. Azt modnja majd önszántadból küldted neki a pénzt. Van valahol leírt formában akár online mire küldted neki a pénzt vagy csak telefonon hívott?

Biztos lesz elég erős bizonyítékod? Egy banki tranzakció meg egy megszerkesztett repjegy nem bizonyíték semmire.

Lehet nevetséges hangzik de a Tinder csalós sorozatban sem volt képes a rendőrség semmit tenni a csalóval.

2023. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Egy ügyben nem fognak két eljárást indítani ellene, teljesen mindegy, hány helyen teszel feljelentést. Az adatai nyilvánosságra hozásával viszont megütheted a bokádat, a bűnügyi költséges terved meg marhaság. Ha lesz egy jó ügyvédje, el sem ítélik, és akkor a bűnügyi költséget az állam (azaz az adófizetők, köztük te) fizeti.


"Közben ki tudja, hogy hova fektette be a pénzt ameddig nála volt."


Nem azt írtad, hogy "olcsón" ajánlotta az utat? Olcsó út árát nem igazán lehet befektetni sehová, hacsak pár mázsa fát nem tekintesz befektetésnek.

2023. nov. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
79%

Látom azért kezd nálad elszakadni a cérna. Gondolkozz reálisan. Ha feljelented, járhatsz a rendőrségre, bíróságra, rengeteg időd elmegy vele, max. visszakapod a pénzed, ő pedig kap valami kis büntetést.

Ne hagyd, hogy a gonosz énedet is felszínre hozza a gyűlölet, mert Te fogsz rosszul járni.

Egyetértek 5# -ös válaszával, tanulj a hibádból.

2023. nov. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Olcsón, rajtam kívül még 4 embernek és kitudja hánynak.


Online beszélgetés alapján utaltam a számlájára, utazás címszóval az összeget, a közleményben is ez szerepel.

2023. nov. 21. 19:18
 10/31 A kérdező kommentje:
Olvastam egy ügyvédi oldalon, hogy ha emiatt kezelésre kéne járnom akkor az is a bűnügyi költséghez fog tartozni, mert mentálisan megvisel a történet. Elszakadt a cérna, hisz teljesen hülyének néz és arrogáns válaszokat nyújt,, jaj 600k nem olyan nagy durranás, nekem nagyobb gondjaim vannak, majd utalok, de alig van időm magamra is".
2023. nov. 21. 19:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!