Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A középiskolai vagy inkább az...

A középiskolai vagy inkább az egyetemi barátságok a tartósabbak?

Figyelt kérdés

Most gimis vagyok, és nincs túl sok barátom. Félek, hogy az egyetemen sem fogok tudni szoros kapcsolatokat kialakítani. Vagy, mivel ott nagyjából egyezik az érdeklődési kör, könnyebb?

Köszi a válaszokat! :)



dec. 1. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
A középiskolai.
dec. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Minél fiatalabb az ember, annál könnyebben barátkozik. Gyerekként még nincsenek előítéletek, rossz tapasztalatok, bizalmatlanság, elég egy rágógumit megosztani valakivel a játszótéren, és örök barátságok születnek.
dec. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is a gimis barátaim maradtak meg sokkal szorosabban, de bővült is a baráti kör ahogy bevittünk egyetemről megismert új barátokat, lakótársakat, stb.
dec. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Nekem még régebbi a legtöbb barátom, vagy iskolától független.


Persze vannak gimiből meg egyetemről is, de ők felszínesebb barátok, nem állunk annyira közel egymáshoz éppen.

De gimi alatt meg egyetem alatt is volt társaságom. Egyetemen könnyebb volt, de csak mert kolis voltam plusz 20 fős szakra jártam.

dec. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Egyetemen nekem olyan barátaim lettek, akikre lehet számítani munkaügyben, segítenek sikeresnek lenni, felnőttes programokat csinálunk... a középsulis barátaimmal meg átjárkálunk egymáshoz, játszunk, kicsit közösen tervezzük a jövőnket. Az egyetemiekkel elfogadom, ha az ország két végében fogunk élni.
dec. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 UlfOrmson ***** válasza:
100%
Nekem mindkét társaság megmaradt szerencsére, de a középiskolai barátaimmal sokkal közvetlenebb a kapcsolatom
dec. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt sok barátom gimiben, senkivel nem voltam rosszban, de túl szoros barátság sem alakult ki. Egyetlen egy mondjuk igen, de osztályon kívül. Egyetemen egy kis létszámú szakra jártam, ugyanaz volt a helyzet mint gimiben, senkivel nem voltam rosszban volt egy két ember akivel többet voltam, jobban el voltam, de alapból szoros barátság ott sem alakult ki. A szoros barátságaim amik eddig voltak mint zátonyra futottak költözés miatt. Vagy egyéb okok miatt jelenleg azt mondhatom hogy egy barátnőm van aki szinten több száz kilométerre lakik, rajta kívül a párom az én legjobb baratom
dec. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem az egyetlen iskolából származó barátom általánosbol van. Aztán csak sulin kívül barátkoztam mert kretén volt mindenki kb középsuliba.
dec. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!