Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyetemen hogyan barátkozzak?

Egyetemen hogyan barátkozzak?

Figyelt kérdés
Gólyatáborba nem tudtam menni, a szakon 150 körül vagyunk sok embernek a nevét sem tudom. Óráim általában mindig másokkal vannak, aránylag kicsi az átfedés, ráadásul óra után mindenki megy haza vagy a következő órára általában. És elég kevés program van az egyetemen, inkább bulik, de azokat nem annyira kedvelem, meg amúgy is elég introvertált vagyok. Azt látom, hogy leginkább azoknak vannak barátai akik gólyatáborban összebarátkoztak.

dec. 16. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Mondjuk óra vagy előadás előtt szólsz valakihez. Mi ebben az atomfizika? Tedd el a telefonodat, ne azt basztassad, ha társaságban, emberek között vagy. És nem mindenki lesz a barátod a suliban, csak lesz néhány. Az egyetem, a közös tanulás a legjobb alkalom a kapcsolatok szövésére. De mivel te a gólyatábort azonnal kihagytad, ellöktél magadtól egy esélyt. Meg tudod ép ésszel, logikával magyarázni, hogy oda miért nem mentél el? Ne te hiányoztál onnan, hanem neked fog hiányozni. Mikor értitek már meg, hogy nem a világnak kell teperni azért, hogy veled lehessen, hanem fordítva? Lehet duzzogni, kivonni magad, de a végén te maradsz egyedül, nem a világ.
dec. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Nem leszek valami népszerű ezzel a válasszal, de szimplán csak oda kell menni másokhoz, köszönni nekik, nyitni feléjük. Hasonlóan sokan voltunk mi is egyetemen, ugyanígy kis átfedésekkel egy-egy órára járók között, és a legegyszerűbb az volt, hogy mikor valaki mellé ültem, megdícsértem valamijét, például a szoknyáját, vagy a tollát, vagy ilyesmi, majd bemutatkoztam, és beszélgetésbe elegyedtünk. Ennyi. Nehéznek és ijesztőnek tűnhet elsőre, de nőként szerintem kimondottan egyszerű barátkozni. Lényeg az, hogy a dícséret szívből szóljon, és tényleg csak olyanra, amit szépnek találsz. Én is kihagytam a gólyatábort, bulizós se voltam soha, de mégis minden órán volt valaki, akivel ha órán kívül nem is beszéltünk, jól elvoltunk. Sokukkal pedig végül rendszeresen eljártunk órák között/hétvégente is csavarogni. De amúgy órák között is nyugodtan leülhetsz egy-egy társasághoz ugyanígy beszélgetni, hidd el, nem fognak megenni. Vagy behúzódhattok egy eresz alá, mikor vizsgák után szakad az eső. Csak merni kell megtenni az első lépést a barátokért, akiket még nem ismersz
dec. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Mi úgy szoktunk ilyet csinálni, hogy pl a mellettünk ülőnek megjegyzünk valamit. Pl van egy könyv az asztalán, akkor megjegyezzük, hogy érdekes a címe, rákérdezünk, hogy milyen műfaj, aztán elmondjuk mi mit olvastunk ebben a műfajban. Vagy valamit amit látsz nála/rajta, arra teszel megjegyzést. Esetleg, ha mondott valamit előző órán, arra utólag tehetsz óra elején megjefyzést, hogy nem tudtál óra után maradni, de akartad mondani, hogy.

Lehet lesz aki hümmög, gyorsan leépít, de lehet lesz akinek meg jól fog esni, hogy teszel megjegyzést valamilyére vagy kommentálod azt, amit mondott.

Ha nincs ötleted, akkor simán kérdezhetsz az órával kapcsokatban valami random dolgot, aztán arról a dologról vagy az óráról kifejtheted a véleményed. Vagy megkérdezheted, hogy neki van-e valami terve már most diploma után.

Esetleg felemlegethetsz valami vicces dolgot az előző óráról, hogy te azon mennyit nevettél és a gimidben is volt egy hasonló eset.

dec. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, ezek eléggé klisék hogy kérdezz az órával kapcsolatban valamit. Én is megtettem, mégis mindenki a saját klikkjével van első-második hét óta,és ugyanúgy nagyjából 150en vagyunk. Tapasztalatom alapján eléggé nehéz barátokat találni az egyetemen. Én sok ember felé nyitottam, de mindenki csak felszínes egyetemi haverságra (vagy arra sem) volt vevő. A több emberből egy lány maradt, de vele is csak tanulótársak vagyunk, egyetemen kívül nem hajlandó velem időt tölteni lol.

Valakivel beszélek pár mondatot, aztán otthagy a többi barátnője miatt és úgyis együtt lógnak/ülnek. :') Remélem te nagyobb sikerrel jársz, kérdező.

dec. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átérzem kérdező.

Én három hét után otthagytam az egyetemet, pontosan emiatt..Igaz, én hatvanyozittan nem bírom a kirekesztettség érzést és a magányt, border sprektumon vagyok.

Első válaszát konkrét ne vedd figyelembe, röhej..

A többiek meg, kedves ez a sok gyakorlatias tanács, de tény, hogy az ember meg tesz minden magától telhetőt. Csak nem veszik figyelembe, hogy aki introvertált és mondjuk küzd még egy jó adag önbizalomhiánnyal, annak ez nem ennyi, hogy "odamegyek, mondok vmit, azt cső". Hanem ezernyi kínzó gondolatot le kell küzdeni, "mi van ha nem tudok semmit kinyögni, mi van ha nem válaszol, mi van ha válaszol és nem tudok rá reagálni, stb." És ezek bizony gúsba kötik az embert és ott találja magát egyedül.....


Sztem ha esetleg van egy téma, ami kifejezetten érdekel, nekem az irodalom az es pl láttam, hogy több ilyen magyaros kis esemény, irodalmi est van, amire el lehet menni és hátha kisebb közegben hamarabb kialakul vmi ismertség.

Illetve, általában egyetemeken vannak sportcsoportok, ELTE rennngeteg van, azt tudom. Esetleg válassz ki egyet, félév elején, akkor biztos megy több új is, és az is pl. ilyen, hogy kisebb közösség, rendszeres is ráadásul, hátha ez segít.

Vagy ott vannak még a szakkolik, ha mondjuk vmelyik területen ügyes vagy, akkor ott is érdemes próbálkozni bekerülni. De lehet ez utóbbit csak jövőre lehet már.


Ha pedig úgy érzed, sehogy sem sikerül, valami féle "gátat" érzel az emberek és magad közt, akkor esetleg keress fel pszichológust. Ő tud segíteni abban, hogy miért vagy introvertált, miért érzed nehezkesnek a mások felé nyitást, és ő tud segíteni neked ennek a leküzdésében.

dec. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Menj el bulizni.

Szomorú, ha a GT-t ki kellett hagyd, de még utólag is bél lehet pótolni az egyetemi bulikon.

dec. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!