Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátságok (ahogy az párkapc...

A barátságok (ahogy az párkapcsolatok is) elsősorban státusz mentén alakulnak ki?

Figyelt kérdés

Tehát nem látsz gipszkartonozót bankárral lógni, pedig személyiségre lehet tökre passzolnának.


Ezért nem lehet, hogy a hasonló státuszú emberek (elsősorban karrier és vagyoni helyzet) és hasonló külső vonzerejű emberek egymás társaságát keresik?


Lehet ellenpélda biztosan ezekre de most a trend érdekelne.


jan. 2. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A barátság kölcsönös szimpátián alapul, és csak azután az egyéb körülmények. Távolság, időráfordítás, temperamentum stb.
jan. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"A barátságok (ahogy az párkapcsolatok is) elsősorban státusz mentén alakulnak ki?"


Nem. Ahol státusz mentén van, az nem barátság, semmi köze hozzá-hanem érdek.

jan. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért lehet, mert általában hasonlóakkal találkozol. Először az iskolában/egyetemen, olyanokat ismersz meg, akik hozzád hasonlóan tanulnak, esetleg kb olyat, mint te. Aztán munkahelyen ugyanez. Persze nem csak így lehet ismerkedni, de ez a leggyakoribb. Ha nem is itt ismerkedsz, hanem mondjuk elmész egy csoportos edzésre, azonnal meglesz a közös hang azzal, akivel hasonló a hivatásotok, ugyanazt szeretitek. Márpedig a munka kiteszi a napjaid harmadát.

Így alakulnak ki baráságok/párkapcsolatok, szociális hálózat. Aztán meg ezen belül variálódnak.


Én elit gimnáziumba jártam, aztán egyetemre, és szinte nem ismerek olyan korombelit aki ne ment volna egyetemre (22 vagyok), pedig egyáltalán nem gondolom ezt alapnak vagy olyasminek, ami meghatároz. (Az az 1-2 is családtag, akik vagy zsenik voltak és a cég ajánlott annyit, hogy mégse egyetemezzen -IT, vagy nagyon jó volt valamiben, amiben megtalálta a hivatását)


Szerintem itt nincs szó arról, hogy státusz mentén lennének a barátságok (egyetemistának lenni nem statusz és diplomaosztón nem szűnik meg a barátság/párkapcsolat az alsóbbévesekkel).

jan. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A barátaim többsége hasonló területen dolgozik, szimplán a környezetem miatt.

Egyetemen egyértelműen a szaktársaimmal vagy évfolyamtársaimmal töltöttem az időmet szóval egyértelmű hogy onnan alakult ki a baráti köröm.

Munkatársaim megint csak egyértelműen ugyanabban a munkakörben vannak mint én.

Plusz barátok pedig sokszor ezeken a kapcsolati hálókon jönnek be az életembe tehát ők is hasonló területen fognak dolgozni.


Hol találkoznék gipszkartonozóval? Max ha felbérelek valakit egy gipszkartonozásra(amiből valszeg nem lesz barátság), esetleg ha valami hobbim miatt bekapcsolódok valahova. De hobbit is sokszor meghatározza hogy mennyit keresel. Mondjuk nettó 300 ból nem fogsz teniszezni vagy lovagoni stb

jan. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem.

Nyilván az emberek első pillantásra előítéletes, megbélyegzik egymást. A bankár lehet ittasnak és prolinak látja a gipszkartonost, a gipszkartonos meg pénzéhes zsugorinak a bankárt.

De mivel az emberek társas lények ezért, ha egy kis időt töltenek egymással eltudnak beszélgetni.

Nagyapámnak is legjobb barátja a volt harkányi polgármester volt. Mindig jött hozzánk ebédre és egyáltalán nem zavarta, hogy a vagyonuk nem ér fel az övéhez.

Ha valaki így ítéli meg mást, akkor nagy valószínűséggel nem lesznek barátai, és más se fogja kedvelni.

Ez az én véleményem.

jan. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben, de inkább igen, így van, ahogyan írtad.
jan. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem gimis éveim alatt lettek komolyabb barátaim, és az orvostól a segédmunkásig minden van köztünk. Nem járunk hetente össze, de jelesebb alkalmakkor igen, meg úgy összességében tartjuk a kapcsolatot. Szóval nem. Nekem pl munkahelyi barátaim nincsenek is.
jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!