Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Volt hasonló barátotok/barátnő...

Volt hasonló barátotok/barátnőtök? Mikor/miből kellett volna korábban észrevennem, hogy nem fog változni?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm. 29 éves. Nem dolgozik, nem tanul, nincs hobbija. Egész nap unatkozik, netezik, egyetlen szórakozása, ha velem beszél/chatel. Az anyja főz, vásárol takarít, aki szintén nem dolgozik, szerinte ez rendben van és jónak tartja, hogy otthon van a lánya, mert tud kihez szólni. Hónap elején minden rendben, hónap közepétől elkezdenek panaszkodni, hogy nincs pénzük semmire. Többször segítettem, olyankor dicshimnuszokat zeng rólam, de mondtam nem tudok örökké, munkákat is ajánlottam, de hiába. Arra jutottam, hogy soha nem fog dolgozni menni. Mindig van kifogás, hogy miért nem, sokáig hittem a kifogásainak és arra számítottam, hogy kezd valamit magával az életben, de évek óta ez megy, hogy most nem, majd talán jövőre. Arra jutottam, az elképzelésük az, hogy mindketten találnak pasit aki mindent megold és rózsaszín lesz az élet. Így hiába várok arra, hogy összeszedje magát és lépjen. Évekig hasztalanul motiváltam.
febr. 14. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt. Úgy 10 évvel ezelőtt kellett volna ennek megváltoznia. Van olyan barátnőm, aki 1 évig "nem csinált semmit", vagyis nem járt iskolába és nem is dolgozott. Hobbija meg célja amúgy volt bőven. Érettségire készült, újra akart érettségizni, mert nem jutott be elsőre orvosira. Másodjára igen, és egyelőre csúszás nélkül csinálja a második évet. Ő ekkor 19-20 éves volt kb és már rosszul érezte magát a helyzettől.


Vannak olyan barátaim, akik keresik önmagukat, váltottak szakot, nekem is volt pár hónap, amíg nem volt munkám se iskolám (de jelentkeztem és tudtam mikor kezdek csak volt egy kis szünet).

Szerintem ez normális, rendben van. Főleg 18-22 évesen, érettségi vagy diploma után. 29 évesen szerintem nagyon kétségbeejtő.

febr. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ők sajna reménytelen esetek. Talán, ha lesz valami az anyujával, akkor talán elkezd gondolkodni, hogy másként kellene cselekedni. Nincs/nem volt mintája, ezért cselekszik így.
febr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kései Sirató ***** válasza:
AZ ilyenek sosem változnak. Vérszívó paraziták. És ez a legbutább fajta. Én első randin ejteni szoktam azt, aki ennyire unalmas és ennyire élősködő típus. Még akkor sem érdekel, ha amúgy vonzó a külseje. Az ilyennel beszélgetni sincs miről.
febr. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!