Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok, miért zavarja...

Mit gondoltok, miért zavarja ennyire a dolog?

Figyelt kérdés

Nemrégiben rólam és egy férfi barátomról felreppentek pletykák, miszerint van köztünk valami. Ennek az egésznek már több hete, viszont én úgy látom, hogy őt még mindig zavarja a dolog, de nem értem az okát, hiszen semmi alapja nincs az egésznek. Én alapból úgy álltam a dologhoz, hogy az emberek ilyenek, és ígyis úgyis pletykálni fognak, hiába tartunk nagyobb távolságot, és tök fölösleges ennyiért tönkretenni egy barátságot. Hozzáteszem, hogy mindketten hosszú távú kapcsolatban vagyunk.

A kérdést azzal a céllal teszem fel, hogy kapjak külső szemlélőktől is véleményt. Nyilván ez nem egy olyan kérdés, amit nem tennék fel neki, de azért meghallgatnám, hogy ti ebből, mint külsős emberek, mit szűrtök le, mert nyilván bennem van a félelem, hogy elhallgat valamit.


márc. 13. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
mert ő szeretné hogy legyen
márc. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint engem azért zavarna a dolog mert xy-nak a fülébe juthat itt nem a párjára gondolok hanem mondjuk a párja barátnőjének ő bogarat ültet a fülébe az meg mindig csak feszültséget okoz

Ezért utálom ha pletykálkodik valaki már csak amiatt is mert amikor már az ötödik hatodik ember mondja annak már nem nagyon van valóság alapja

Jó itt pont nincs is de érted

márc. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem tették így tönkre kapcsolatomat pletykák. Pedig nem voltunk annyira közeli barátok a férfi ismerősömmel, viszont ugyanott dolgoztunk, így reggelente együtt mentünk a buszon. Ezen kívül viszont munka közben szinte sose láthattak minket együtt, ha meg együtt is lógtunk, velünk voltak a párjaink is, okot tehát abszolút nem adtunk semmire. Viszont a kolléganőink kombinálni kezdtek, írtak a páromnak légből kapott kitalációkat, amivel tényleg bogarat ültettek a fülébe. Inkább felmondtam volna, hogy lássa a párom, hogy semmi nincs köztünk, de azt mondta nem tud bízni bennem, mert ott van a fejében, amit írtak neki, hiába volt hazugság. Így ok nélkül oda lett a bizalom, én meg koppon maradtam. A kolléga barátnőjének is írtak a jóindulatú kollégáink, de benne több bizalom volt, így ők nem mentek szét, azóta össze is házasodtak meg azóta is jóban vagyunk, a nővel is.
márc. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy alapból is féltékeny a párja és tényleg nem akarja, hogy emiatt feszültség legyen otthon, mert lehet, hogy meg is kellene akkor szakítani a barátságot köztetek. Ha többet érezne, akkor pont nem zavarná őt, hogy ezt gondolják.
márc. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2 igen, ez mondjuk érthető indok lenne


#3 oh, hát ez elég szomorú, sajnálom, ami történt veled. :( Viszont jobb így, mert legalább nem maradtál egy olyan emberrel, aki cseppet sem bízik benned.


#4 tud róla a párja, és nem féltékeny. Én is ismerem az illetőt, és vele is jóban vagyok, így nem hinném, hogy ez lenne az oka. Viszont amit írtál, hogy akkor nem zavarná, ha többet érezne, abban nem vagyok biztos, elvégre engem nem zavar, és barátként tekintek rá.

márc. 14. 17:35
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ha többet érezne, akkor pont nem zavarná őt, hogy ezt gondolják"

Szerintem pont hogy zavrná mert így a kérdező simán mondhatná neki ha közelednek felé hogy már így is pletykálnak róluk


Ezzel nem azt akarom írni hogy érez valamit

márc. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan érzésem van mintha csak azt akarnád hallani, hogy érez irántad többet is barátságnál. Nyilván, ha odabent elkezdenek pletykálni, hogy együtt vagytok és ezt megtudja a párja, akkor nem hiszem, hogy ez olyan kellemes lenne otthon. És úgy érzem, hogy nálad lenne is rá oka a feleségének, hogy féltékeny legyen. Ez ilyen reménykedős kérdés...
márc. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7 Nem, igazából ezzel a kérdéssel egyrészt az a célom, hogy hasonló cipőben járó emberek történetét olvassam, másrészt pedig hogy ebben a konkrét szituációba ha valaki beleképzeli magát, akkor mit miért csinálna úgy, ahogy. Szerintem azon kívül amit leírtál, száz különböző oka lehet, amiért zavarja, példaképp: mégis zavarja a párját, csak nem meri megmondani, vagy épp az zavarja, hogy kinézik belőle, hogy megcsalná a párját, esetleg az a baja, hogy pont velem akarják összetársítani.

Persze szimplán csak oda is mehetnék és megkérdezhetném, és lehet meg is fogom, viszont engem mindig is érdekelt a pszichológia és az emberi viselkedés, és ezért is szeretném látni mások véleményét is, és gondolkodni egy ilyen egyszerű és más, bonyolultabb szituációkon is, mert úgy érzem, ez által épülhetek és jobban megérthetem az embereket. Meg ha meg is kérdezem sem 100%, hogy a teljes igazságot kapom. Egy szóval elvont vagyok, de remélem ez kielégítő válasz volt arra, hogy miért nem ezt szeretném hallani.

márc. 14. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!