Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért lettek ilyen érzéketlene...

Miért lettek ilyen érzéketlenek az emberek? Karácsony első napján a vonat elé ugrott valaki, amellyel utaztam. Engem nagyon megviseltek a történtek, míg másokon azt láttam hogy- azon kívül hogy később érkezünk meg- nem zavarja őket a dolog.

Figyelt kérdés

Budapestről utaztam hazafelé, amikor is egyszer egy koppanást hallottam. Olyan volt mintha egy hatalmas fa csapódott volna a vonat tetejére. Már sötét volt, amikor ez történt. Kinéztem az ablakon és akkor láttam hogy egy híd alatt állunk. Ekkor már a legrosszabbra gondoltam. A mentők, tűzoltók es a rendőrök együttes megérkezése tovább fokozta bennem a " valami szörnyűség történt " érzését.

Rengetegen voltak kint, bűz öntötte el az egész vonatot.

Pontosan még most sem tudom mi tortent, egy másik vonatra kellett atszallnunk.

Van más is akivel már történt hasonló? Hogyan élte meg?


2022. dec. 25. 17:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
31%
Most öszintén, ha valaki annyira elkeseredett ember, hogy öngyilkos lesz, az gondolod, idegen emberekkel képes lenne foglalkozni?
2022. dec. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Rosszul értelmezted a kérdésemet.

A kérdés arról szólt hogy a többi utas miért nem gondol csak 1 percre a szerencsétlenre aki ugrott?

Ki tudja min kellett keresztül mennie ,mire ide jutott?!

2022. dec. 25. 18:41
 3/31 anonim ***** válasza:
72%

Honnan tudod hogy a többi utas nem gondol rá egy percre?


Csak mert nem sírnak jajveszekelve egy percig?

2022. dec. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Mert nevetgélnek, meg úgy tettek mintha mi sem történt volna. Legalábbis azok akikkel én utaztam egy kocsiban ezt tették.
2022. dec. 25. 19:00
 5/31 anonim ***** válasza:
43%
Miért hogy kellett volna tenniük? Nem értem tényleg. (jó mondjuk a nevetgelest kivéve).
2022. dec. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%
Hát én átéltem ilyet, akkor egy ártatlan- nem öngyilkos- embert ütöttünk el, biciklijét akarta áttolni az öreg de már nem ért át. Na hát az a hang meg minden, akkor haza is küldtek suliból mert ki voltam, látták rajtam. Sajnálom az elgázoltakat is, de az utasokat és főleg a mozdonyvezetőt is, hogy ezt át kell élniük. Mivel annyira mindennaposak ezek az események, sajnos az emberek "immunisak" lesznek rá egyre jobban. Már ahol, mert vannak az országnak olyan részei ahol sokkal nagyobb az összetartás és az empátia, és vannak totál rideg részek is, tisztelet a kivételeknek.
2022. dec. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
32%

Rengetegen voltak kint, bűz öntötte el az egész vonatot.


Az eszed tokja, az bűz.

2022. dec. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos én túl régen - még gyerekkoromban - azt láttam (pontosan 1986. július 20.-án - vasárnap - egy vonaton utazva, 12 éves kislányként anyukámmal,) hogy két felnőtt TÖKRÉSZEG(!) nő és férfi szólalkozik össze.


Nagyon elfajult egy súlyos veszekedés, amitől én akkor is erősen remegtem, hogy mi lesz. MÁR AKKOR(!) szinte senkit sem viselt meg a felnőttek közül semmi. HARMINCHAT ÉS FÉL ÉVVEL EZELŐTT(!)


TÉNYLEG, MEG SEM ÉREZTÉK EZT A HELYZETET(!) Nagyon-nagyon sokára állították csak meg a vonatot. Még a Kádár János vezette rendszerben.


Képzeld, mekkora változáson esett át azóta a társadalom! (Nagyon megértelek egyébként, engem sem hagyna hidegen egy ilyen eset. Nemhogy még nevetgélnék...)

2022. dec. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
53%
Miféle bűz öntötte el a vonatot?
2022. dec. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
82%
Miért, mit kellett volna tenniük szerinted?
2022. dec. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!