Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez milyen barátság?

Ez milyen barátság?

Figyelt kérdés

Számomra kezd egyoldalúvá válni illetve azt érzem én többet teszek a kapcsolatba mint amit kapok vissza. Az őszinteség az alap nálam, de úgy érzem, nem teljesen őszinte.

Általában én keresem, magától nem ír, de ha én írok, arra reflektál. Ugyanazokkal a szavakkal, stílussal mintha utánozna, tükröt tartana.

Ha kap tőlem valamit, ajándék, gesztus stb. akkor megígéri, hogy ő is fogja viszonozni, de nem teszi. Rengeteg ígéretét nem váltja be. Pl szülinapjára vettem neki egy könyvet meg egy képet, lelkesen azt mondta, na majd meglátom, mit kapok tőle, hát semmit.

Elhívtam magunkhoz társaságba, nagyon örült neki, azt mondta, legközelebb nála szervezünk ilyet, na azóta is szervei ennek már fél éve! Szóval soksok ígéret de üres szavak. Nem azt mondom, hogy én elvárok dolgokat, de egy idő után ez így már fura. Viszont szóban nagyon kedves. Szeret beszélgetni, sőt szinte mást nem is lehet vele kezdeni, csak h beszélgessünk órákon át a távolság miatt legtöbbször telefonon, de ez már engem untat, mert órákig tud beszélni a semmiről, de cselekedet meg nincs mögötte semmi. És ez a sok felesleges ígérgetés! Nem értem én ezt.

Úgy érzem csak arra használ, hogy a gondolatait a világról megossza velem, mert jó hallgatóság vagyok, mert eleinte tetszett is, tanultam tőle, mert okos művelt stb, de már unom úgy érzem sok beszédnek sok az alja, idegesít.

Nem tudom miért érzek így és nem tudom mit kezdjek vele ezek után. Ja és elmondtam neki ezeket nagyjából, megsértődött, mert ő semmi rosszat nem csinált, én meg bántom. És tényleg.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre ti mit kezdenétek egy ilyen baráttal?



márc. 18. 06:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy érzem csak arra használ, hogy a gondolatait a világról megossza velem, mert jó hallgatóság vagyok,"


ennyi, ez nem barátság. építsd le, nem fogsz semmit veszteni

márc. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyoldalú ez a barátság.
márc. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig annyit tegyél egy kapcsolatba, amennyit a másik is. Ha én kerestem, de utána a másik nem ír magától és nem keres, akkor igazából nem is érdeklem semennyire. Nincs közünk egymáshoz.
márc. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Fiúk vagytok? Hány évesek?
márc. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon hasonlóak vagyunk, voltam ugyanilyen helyzetben én is.


25B

márc. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*25N
márc. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha untat, idegesít, akkor miért veszel neki dolgokat, miért forszírozod a kapcsolatot? Ha sokat beszél telefonon, mondd,hogy ne haragudj, most már kell csinálnom az ebédet vagy a vacsorát.
márc. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7

Nyilván ez egy folyamat része, ilyenné vált a kapcsolat, vagyis inkább ez az én nézőpontom így érzem most, ha őt kérdeznéd biztos mást mondana. Szóban nagyon hangoztatja hogy a legjobb barátja vagyok, nem értem miért mondja ezt, ha tettekben pedig nem érzem, hogy a barátom lenne. Illetve fura. Ez az utánzós dolog. Hogy mindenben utánoz. Ha viccelődök vele akkor ő is. Ha komoly vagyok ő is. De szó szerint. Ha azt írom neki szia kedvesem akkor visszaírja szia kedvesem. Ha azt mondom neki cuki vagy akkor azt mondja cuki vagyok. Ha azt mondom neki, hogy rajzoltam neked egy képet, akkor azt mondja én is rajzolok neked egy Képet (de nem). És kipróbáltam, szándékosan megsértettem picit, ugyanúgy visszasértett, kérdés nélkül, mint egy gép. Mintha egy chatbottal beszélgetnél. Szóban pedig kérdezget dolgokról és utána arról kifejti a tudását mintha tanítana.

márc. 19. 11:24
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Néha venni kell a lapot. Én pont nemrég tettem. Barátnőm sosem ér rá találkozni. Múltkor 5 különböző dátumot küldtem el, hogy hátha valamelyik alkalmas, érdekesmód azonnal momdta hogy egyik sem az neki. Aztán kitalált egy napot, órát, abban kiegyeztünk, majd utána le is mondta, hogy nem jó. Előtte meg hónapokkal akartam vele találkozni, akkor sem ért rá. Amikor lemondta a találkozót nem reagáltam semmit, de magamban végérvényesen lezártam ezt a barátságot.
márc. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Jol irja a 9-es valaszolo.Talan legjobb venni a lapot...azt nehez ha erzelmileg erintettek vagyunk.Nagy onismeret kell hozza.Meg ez a lerazosdi nem a legtisztessegesebb dolog.En jol megjartam egy " baratnovel".Tobbet igy nem allok hozza baratsaghoz annak segit es annyiban ammennyire o is forditott esetben.

Nagy igazsag van benne ha valaki 5 idopontbol epp egyen se er ra nem tesz a talalka erdekeben az nem is akarja igazan a baratsagot.Meg sz se aki surun olyan idoszakra hivatkozik amikor nagyon elfoglalt.Ha szeretem es kedves szamomra az adott barat tudok ra idot szanni es nem rakosgatom ide- oda kozbe meg masokkal talalkozok.Ez nem baratsag hanem erdek.

márc. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!