Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha vannak jehova tanú itt?...

Jjjjjjjjjjjj kérdése:

Ha vannak jehova tanú itt? Barátokat keresek, jó beszélgetésre .

Figyelt kérdés

2013. dec. 29. 01:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene végig gondolnod, hogy a Jehovistáknál nem kellene leragadnod? Olyan esze ment elveket vallanak. Én tudom, hiszen ebben nőttem fel. Anyámat beszippantotta, nem érdekelte semmi más, még a gyerekei sem. Még egyben sem láttam semmilyen szeretetet. Csak egy céljuk van, minél több embert meggyőzni, hogy csatlakozzanak ehhez a szektához, mert akkor az áhított lelki biztonsága meg lesz. Feltámad megmarad. Akkor ez a legönzőbb szekta. nem szeret senkit, csak magát. Mindenki gonosz, mert az ördög megszállta. Csak a Jehova tanúi ördögmentesek. :-( És amit hirdetnek azt sem hiszik el csak szajkózzák. Látni nem látnak semmit a világból, csak hagyják, hogy az orruknál fogva vezessék. Minap találkoztam ilyen párral. Olyan dühösek voltak hogy nem álltam szóba velük :D A gyűlölet a fenyegetés minden változatát elő adták. Ilyenné akarsz válni? Kapaszkodol valamiben, mert enélkül nem tudsz saját lábadra állni? Nincs saját értékrended?
2013. dec. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az előzőnek igaza van, ezek bolondok, zárt osztályon a helyük!! Agymosott, buta szemellenzős manipulatív, makacs és gyenge emberek gyülekezete Szeretetről hadoválnak, de tönkreteszik mások családját, gyerekeit.
2013. dec. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Erőszakosak és még ők vannak felháborodva, ha az ember elküldi őket. Fenyegetőznek, hogy féld az Istent ! Nekem csak jóságos Istenem van. Nekik büntető :-(

Ilyen hülyeséget, hogy majd együtt legel a farkas a báránnyal :D

Táplálkozási lánc ? No meg hol van a földön olyan sok zöld, hogy minden állat zöldséget egyen? De ezek nem gondolkodnak csak mindent bevesznek, elhisznek :-( Sajnálom őket. Saját életüket keserítik meg

2013. dec. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem erőszak ....
2013. dec. 29. 18:35
 5/13 A kérdező kommentje:
de én mégis keresném a barátokat ! annika
2013. dec. 29. 18:36
 6/13 A kérdező kommentje:
Az a lényeg amit a szívedbe zártál . Ha megvan benned a hit aztán minden bebizonyosodik mert ,meg mutatkozik aki hisz . Én voltam nemrég a gyülibe pesten , és olyan erős szellemiséget és szeretetet soha senkitől nem éreztem mikor az első sorban ültem ... és nem csak én éreztem egyedül hanem a hugi is .. És én még olyan kedves emberekkel nem találkoztam az életbe mint velük . Ha tehetném szaladnék vissza hozzájuk és a gyülibe is . Pláne akivel először kezetfogtam , és adott nekem az utcán egy könyvet . Fiatalok kérdései című könyv
2013. dec. 29. 19:13
 7/13 anonim ***** válasza:
Vallásos megkérdezte már a tisztelendő atyától, amikor azt mondja temetésen, hogy feltámadunk, hogy ki fog feltámadni? az akit most temet? pl. Kovács Károly? Ha feltámad ennyi idős lesz? Hol lesz az a sok ember, ha minden keresztény Jehova tanú és akik a feltámadásban hisznek? Hol fognak elférni? Gondoljátok végig micsoda zűrzavar lenne. Vagy egyáltalán elgondolkodol azon amit a pap prédikál? Vagy ő is hisz a reinkarnációban?
2014. jan. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

„MINDAZOK, AKIK AZ EMLÉKSÍROKBAN VANNAK”

16 A különböző emberek feltámadásáról szóló bibliai beszámolókból sok mindent megtudhatunk az eljövendő feltámadásról. A feltámasztottak, akik a földön kapták vissza életüket, újra együtt lehettek szeretteikkel. A jövőbeli feltámadás is hasonló lesz, csak sokkal örvendetesebb. Ahogyan a 3. fejezetben tanultuk, Istennek az a szándéka, hogy az egész föld paradicsommá váljon. A halottak tehát nem olyan világban fognak feltámadni, amelyet háború, bűnözés és betegség sújt. Lehetőségük lesz örökké békés és boldog körülmények között élni a földön.

17 Kik támadnak fel? Jézus azt mondta, hogy „mindazok, akik az emléksírokban vannak, hallani fogják az ő hangját, és kijönnek” (János 5:28, 29). A Jelenések 20:13 hasonló gondolatot fogalmaz meg: „a tenger kiadta a benne levő halottakat, és a halál és a hádesz is kiadta a benne levő halottakat.” A „hádesz” az emberiség közös sírjára utal. (Lásd a Függeléket a 212—3. oldalon.) Ez a sír kiürül majd. Az ott nyugvó milliárdok mindannyian újra élni fognak. Pál apostol kijelentette: „lesz feltámadásuk mind az igazságosaknak, mind az igazságtalanoknak” (Cselekedetek 24:15). Mit jelent ez?

18 ’Az igazságosakhoz’ sorolható sok olyan személy, akiről a Bibliában olvasunk, és aki Jézus földrejövetele előtt élt. Eszünkbe juthat Noé, Ábrahám, Sára, Mózes, Ruth, Eszter és sokan mások. Néhány ilyen hithű férfiról és nőről szól a hébereknek írt levél 11. fejezete. ’Az igazságosak’ csoportjához tartozik még Jehova számos olyan szolgája is, akik napjainkban halnak meg. A feltámadás reménységének köszönhetően kiszabadulhatunk a haláltól való félelem szorításából (Héberek 2:15).

19 Mi lesz azokkal, akik azért nem szolgálták Jehovát, és azért nem engedelmeskedtek neki, mert nem is hallottak róla? „Az igazságtalanoknak” ezek a milliárdjai sem merülnek feledésbe. Ők is feltámadnak, és időt kapnak arra, hogy tanuljanak az igaz Istenről, és szolgálják őt. Egy ezeréves időszak alatt a halottak fel fognak támadni, és lehetőséget kapnak arra, hogy a hűséges emberekkel együtt szolgálják Jehovát a földön. Csodálatos idő lesz az! A Biblia ítéletnapnak nevezi.*

20 Vajon akkor minden ember, aki csak élt, fel fog támadni? Nem. A Biblia kijelenti, hogy a halottak közül néhányan a ’gyehennában’ vannak (Lukács 12:5). A gyehenna egy szeméttelepről kapta a nevét, mely az ókori Jeruzsálemen kívül volt. Holttesteket és szemetet égettek el benne. Akiknek a holttestét odavetették, azokat a zsidók nem tekintették méltónak a temetésre és a feltámadásra. A gyehenna ezért találóan jelképezi az örök pusztulást. És bár Jézus is szerepet játszik majd az élők és a halottak megítélésében, a végső Bíró Jehova (Cselekedetek 10:42). Soha nem támasztja fel azokat, akikről úgy ítéli meg, hogy gonoszak, és nem hajlandók megváltozni.

2014. jan. 5. 13:32
 9/13 A kérdező kommentje:
AMIKOR FELTÁMAD ABBAN A TUDATBAN LESSZ AMIKOR MEGHALT..ÉS MAJD A A TANUÉK ÉS A TÚLÉLŐK FOGNAK BESZÉLNI NEKI ISTEN KIRÁLYSÁGÁROL VAGYIS HOGY MEGISMERJE A TEREMTŐNKET ..TEHÁT EKKOR SÁTÁNT 1000ÉVIG MEGLESSZ KÖTÖZVE HATALMÁTÓL . ÉS EZERÉV UTÁN UJRA EL LESSZ ENGEDVE . ÉS AKI OTT SEM FOGADJA EL A TEREMTŐT VAGY ELLENSZEGÜL AZ ÖRÖK MEGSEMMISÍTÉSBEN LESSZ ..DE OLYAN SZERETET ,ÖRÖM BÉKE LESSZ HOGY NEM LESSZ SZÜKSÉG ELLENÁLLNI .. MENNYI IDŐS ? A PARADICSOMBAN MINDENKI FIATAL LESSZ KB 30 ÉVES ,,MIVEL NEM LESSZ ÖREGSÉG ÉS HALÁL ..
2014. jan. 5. 13:38
 10/13 A kérdező kommentje:
válasz: a földön lessz az ember ..
2014. jan. 5. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!