Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kilépés egy baráti társaságból...

Kilépés egy baráti társaságból? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Már jó ideje tagja vagyok egy ötfős baráti, bár az utóbbi időben már inkább haveri társaságnak. Rajtuk kívül nincsenek más barátaim. Azonban az utóbbi időben eszméltem rá arra, hogy ez a társaság engem teljesen visszahúz. Soha nem tudtam velük tejesen azonosulni, de ami sok, az már sok. Többek közt az egyre inkább elharapózó igénytelenség és a társadalmi normák megszegése az, ami miatt így érzem. Nekik "köszönhetem" részben azt is, hogy még nem volt párkapcsolatom, mert valahogy egyikük mellett sem maradnak meg a lányok, és szerintük "ráérek még ezzel", pedig véleményem szerint ezzel csak saját gyávaságukat takargatják ilyen téren, mivel nőkkel gyakorlatilag nem is kommunikálnak, esetleg álmodoznak erről.

Az a legfájóbb, hogy hiába próbáltam segíteni, nem hajlandók változtatni semmilyen téren, egyikük sem.

Ezek alapján egyértelmű lenne, hogy ebből ki kellene lépnem. Na de hogyan tovább? Valamilyen felszínes viszonyt még megéri velük fenntartani? Már hosszú ideje nem barátkoztam másokkal, csak velük.

Valaki átélt már hasonlót? Mit tanácsoltok, mit tegyek?

Előre is köszönöm a válaszokat.

18/F


2014. jún. 26. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik, vagy együttlógsz velük és te magad is igénytelen lúzerként viselkedsz, vagy otthagyod őket és előbb-utóbb majd megtalálod a hozzád illő társaságot. Szerintem csak az idődet pazarlod velük, de eleinte akkor is hiányozni fognak neked: nem önmagukért, hanm mert hirtelen nem fogsz tudni mit kezdeni magaddal. Ha igényed van normális emberek társaságára, akkor változtass, aztán pedig járj társaságba, ne otthon unatkozz.
2014. jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen rendszeres a kapcsolat. Ez fontos abból a szempontból, hogy milyen módon tudsz kilépni. Illetve, hogy mennyire szoros. Nekünk általános után maradt egy nagyobb, 8-10 fős társaság, de én ebben nem éreztem igazán jól magam. Így hát egy idő után már nem jártam el velük, mert találtam olyan embereket, akikkel kölcsönösen jól érezzük magunkat egymással. Ezek kimondatlanul történtek, ők látták, hogy másokkal vagyok, nem igénylem a társaságukat, ők sem az enyémet. Bár mondom, nem mondtuk ki a dolgokat, de harag nincs, az élet ilyen. A múltkor már nyugodtan elsétáltam mellettük egy üdvözlés keretében az utcán. De mindez csak azért lehetséges, mert találtam náluk sokkal jobb embereket, te még nem, tehát más helyzet. De próbálj meg te is új embereket keresni, aztán az élet dönt mindenről. Hajrá!
2014. jún. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!