Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A mai világban miért lehet...

A mai világban miért lehet nehezen barátságokat kötni?

Figyelt kérdés
Lehet már volt ezerszer ez a kérdés, de ebben az országban ez miért ilyen nehéz? Munka,rohanás,család,önzőség?

2015. okt. 9. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Nem csak ebben az országban, de azok közé az országok közé tartozunk, ami nem híres a bizalomról egymás iránt, idegenek iránt. Nem azt mondom, hogy rossz irányba halad a világ, de fateromék idejében még igazi barátságok voltak. 50 éven felül van apu és a gimis barátaival is eljár mai napig beszélgetni, ökörködni, koncertre. Azért ma már ez nagyon ritka sajnos, hiába a szociális médiák, meg a minden hová magammal cipelem telefonok. :c

Szeretnék én is egy ilyen legjobb barátot, amit könnyebb lett volna suliban szerezni, de sajnos nem voltam beilleszkedő típus. :\

2015. okt. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként ez attól is függ szerintem, hol laksz. Én 14 éves koromig vidéken éltem, ahol voltak barátaim, olyan barátok/nők, akikkel oviba jártam. És a mai napig (21 vagyok) élnek ezek a barátságok, tehát nem felejtettük el egymást és itt vagyunk egymásnak, pedig kb 8 éve hogy elköltöztünk Budapestre. Na itt viszont a 8 év alatt talán!!! egy embert tudok mondani, akivel tényleg közelebbi barátságba kerültem. Pedig nem vagyok zárkózott személyiség, könnyen beilleszkedek, mégsem sikerült középiskolában sem olyan barátságokat kötnöm, mint amilyen ugye a mesékben van. :-) Én azt vettem észre, hogy tényleg bizalmatlanok az emberek, nem mernek megnyílni. Pedig én tipikusan az a személyiség vagyok, aki saját maga elé helyezi azokat az embereket, akiket kedvel. Kérdező, egyébként te próbálkozol? Próbáltad már azt, hogy csak úgy random egy szimpatikus emberkét megszólítasz?
2015. okt. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
26 évig vidéken éltem és ott volt 2 nagyon jó barátom, egyik Spanyolban él másik meg maradt ott, de már 10 éve a Fővárosban vagyok...
2015. okt. 9. 10:20
 4/5 A kérdező kommentje:
De az a vicc, hogy nemrég kíváncsiságból feltettem egy kérdést, hogy itt barátokat keresek.(nem társat) Jelentkezett 3 nő és egy férfi, írtam nekik vissza, teljesen normális levelet, meséltem kicsit, meg kérdeztem pár dolgot, 3 már nem írt vissza, a negyedikkel 4 levél váltás volt, bár ő Angliában él most és írta nem mindig tud írni... De nem értem a másik 3 miért vágta el, talán mert van valakim? De az egyik írta is, hogy neki is van családja a másik kettőről nem tudom mi a helyzet de akkor minek jelentkeztek? Nem értem az embereket :D
2015. okt. 9. 10:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasonlóképp vagyok, mint Te.

Volt egy nagyszerű baráti köröm, akik most Usától Indiáig mindenfelé magtalálhatóak, sajnos az anyagiak miatt senki nincs már a közelben, akik pedig maradtak, azok, nos, azok csak érdekszövetségesek, én hiába próbálom őszinte és nyitott, bizalmas szintre fejleszteni a barátságokat, nem megy, nekik vannak más "barátaik" akikkel szintén bizonyos érdekek miatt találkoznak.


Én is szeretnék igazi, jó barátságot, ahol meghallgatjuk egymást, minket is és mi is a másikat, és nem csak azért barátkozunk vele, mert ha ló nincs, jó a szamár is.

Aztán ha jön valaki, aki pillanatnyilag jobban passzol, akkor dobjuk az addig akár heti szinten jól működő barátságot. Egy olyat, ahol figyelünk és figyelnek ránk, nincs rivalizálás, sunyiskodás, hanem egyenlő adok-kapok viszony, mindenféléről őszintén beszélgetés, ha kell, kemény de őszinte kritika.


Mennyi idős vagy ha nem titok?

2015. nov. 17. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!