Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Valaki volt ilyen vagy hasonló...

Valaki volt ilyen vagy hasonló helyzetben? Hogyan sikerült kijönnötök belőle?

Figyelt kérdés

Szóval egy 17 éves lány vagyok, lassan 18 és úgy érzem, hogy iszonyatosan magányos. Sosem ment könnyen a barátkozás, az iskolában még régebben mindig kiközösítettek, és piszkáltak a súlyfeleslegem miatt, ami mára már nincs, vagyis minimális, és azt vettem észre, hogy már nem is a külsőmmel van a baj, hanem hogy egyszerűen annyi kemény dolgon mentem keresztül (másfél éve a bátyám 20 évesen véget vetett az életének, és egy nagyon jó barátnőm is ezt tette egy évre rá, ő 16 éves volt), ezért úgy érzem, megkeseredetté váltam és nagyon bizonytalanná is. És emiatt mindenki eltávolodik tőlem, vagy eleve nem akar közelebbi viszonyba kerülni velem. Jelzem persze, hogy nekem is ritka az olyan ember, akivel jól el tudok beszélgetni, és nem feszengek.

Még korábban volt egy osztálytársam, akivel nagyon jóban voltunk, de aztán ő is ott hagyott. Ebben a tanévben új suliba jöttem át, és az elején nagyon jó volt, jóban voltam egy lánnyal, de valamiért már nem barátkozik velem, nem jön oda, meg semmi, rám sem néz, és mikor én próbáltam kezdeményezni, nem igazán reagált sehogy. Tudni kell rólam, hogy biszex vagyok és az a baj, hogy általában a barátnőimbe szoktam beleszeretni. Ez volt az egyik szintén biszex barátnőmmel, akinek barátja volt, és nem úgy tekintett rám. Ő az egyetlen, aki megmaradt mellettem ennek ellenére is, és már túl vagyok rajta nagyjából, de most megint tetszik egy másik lány, akivel nemrég ittunk, és hát kibukott belőlem, miután fél órán keresztül csak ölelkeztünk. De ő csak barátként tekint rám. És most azt érzem, hogy ő is kezd eltávolodni, mert gondolom, megijedt. Pedig iszonyatosan tetszik, viszont mondta, hogy nagyon sajnálja, mert ilyen szépeket még senki sem mondott neki, de nem tudja viszonozni. Még régebben egy fiúba voltam szerelmes, de neki is lett aztán barátnője.

És nem tudom, egyszerűen szerintem túl sok negatív energiát árasztok, és ezt érezni rajtam, viszont nem tudok boldog lenni. Amik korábban érdekeltek, azok iránt sem rajongok már, egyszerűen csak azt érzem, hogy iszonyatosan szükségem lenne valakire, aki szeret, és fel tud vidítani, de mindenek előtt magamat kéne szeretnem, de nem igazán látom a kiutat. És sokszor megfordul a fejemben, hogy milyen megnyugtató is lenne meghalni, habár sosem tenném meg. Csak egyszerűen gyomorgörcsöm van, nem tudok aludni, itt van a családom, akikkel amúgy jól érzem magam, de megőrülök, hogy mindig én futok az emberek után, és nem tudom magam érzelmileg a lehető legfüggetlenebbé tenni.

Tényleg nem tudom, mit tehetnék ezzel...



2017. jan. 19. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 6 évvel ezelőtt éreztem hogy valaki szeret, tehát át tudom érezni a helyzeted nagyjából. (Én a szüleim iránt sem érzek semmit)


Nem kell tenned semmit egyenlőre. Járj helyekre, ismerkedj új emberekkel, amíg nem találsz olyat akivel meglesz a közös hang. Nem szabad ezt erőltetni.

Addigis gyakorold meg elfogadni magadat, ne akarj megfelelni senkinek, ne fuss senki után, de ha valaki közeledik, viszonozd ugyanúgy.


" hogy iszonyatosan szükségem lenne valakire, aki szeret, és fel tud vidítani,"

Same. Én elfogadtam, hogy nem találkoztam még az erre megfelelő emberrel. Amíg nem találkozok vele addig meg koncentrálok a céljaim elérésére. Azzal, hogy ezen bajlódnék csak időmet és energiámat pocsékolnám.

Fogadd el magad, szeresd magad.

2017. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Te most egyébként hány éves vagy?

2017. jan. 19. 21:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichológus segítségét kellene kérni , vagy pedig ki kellene magad elé tűzni egy célt , amiért érdemes folkelned , ami leköti a figyelmed és önbizalmat ad, akármi , bármi , csak kössön le.. mondjuk testépítés , küzdő sport , iskolai teljesítmény stb :D de ha gondolod írhatsz privátot is és beszélhetünk :D 21/f
2017. jan. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!