Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nyugdíjasok miért korán...

A nyugdíjasok miért korán reggel járnak bevásárolni?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy miért abban a 7-től 9-ig tartó idősávban kell piacra/közértbe/stb. menni, mikor az emberek 90%-a munkába/iskolába utazik, rengetegen tömegközlekedéssel. A buszok, vonatok, villamosok, egyebek meg tele vannak ilyenkor a piacra igyekvő nyugdíjasokkal. Nem tudnának később menni? Kora délután alig van valaki a tömegközlekedésen, de reggel meg ott nyomorgunk, és erre a nyugdíjasok még rátesznek egy lapáttal. Nekik nem tűnik fel, hogy miattuk nem tudnak normálisan közlekedni azok, akik kvázi eltartják őket?

(Nyilván nem a mostani helyzetre értem, hanem az előtte lévő időkre, mikor még nem volt vírus).

Akinek nem inge, ne vegye magára!!!



2020. jún. 23. 18:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Megjegyeztem ezt a nagymamámnak, hogy orvoshoz nem kéne odaállítani reggel 7-re 8-ra nyitásra, bőven mehetne 9 után, hogy aki beugrik munka előtt, gyorsabban végezhessen. Válaszként odamormogta, hogy mindig a nyugdíjasoktól várják el, hogy alkalmazkodjanak...

Azt tudom, hogy 12 után nincsen kint, mert kezdődnek a sorozatok, de hogy 9-12-ig miért nem jó neki, arra csak ez a magyarázat. Hogy már csak azért sem.

2020. jún. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Már csak dacból is akkor mennek.
2020. jún. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Pont azért, mert akkor a fiatalok munkában/iskolában vannak, szóval a boltban egyrészt kevesebben lesznek, másrészt 99%-ban nyugdíjasok, úgyhogy esélyes, hogy összefut Irénkével vagy Magdikával és végre elsírhatja neki, hogy a szomszéd már megint beállt a kocsijával a háza elé és kitaposta az árvácskákat, mert egyébként a családjából már hetek óta rá sem nyitotta az ajtót senki, szóval neki ez (és az orvos, patika, fodrász és egyebek) jelentik az egyetlen esélyt társas kapcsolatokra.

Piacra pedig nem csak a nyugdíjasok járnak korán reggel, hanem mindenki, aki ott árul/vásárol. Dél körül a legtöbb piac már nyitva sincs (itt vidéken legalábbis), vagy csak egy-két ember lézeng és csak a maradék árut tudod megvenni.

2020. jún. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Piacon dolgozo eladokent mondom, hogy azert, mert reggel jon a friss aru es reggel meg minden kaphato. Van olyan husfajta ami delre mindig elfogy, ezert jonnek erte reggel. Mindegy nekik, h mit vesznek, csak friss legyen. Ezt kell egesz nap hallgatnom toluk: "ez mai? Ez friss?". Szoval a kerdesre a valasz nem a dac, hanem azert, mert mindenhol reggel jon az aru es frisset akarnak. Gondolom az OBIba nem all nyugdijas tomeg nyitas elott az ajtoba.
2020. jún. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4-es,jo, hogy elmondtad. Olyan egyszeru dolog, de eskuszom, nem jutott volna eszembe. Viszont siman elhiszem.

Anyukam mas kategoria. Ugy utalt bejarni munkaba, hogy miota nyugdijas, ejszaka olvas, keson kel.

2020. jún. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
En mondjuk nem vagyok nyugdijas, tobbnyire itthonrol melozom, de koran szoktam kelni, 4-5 korul, es akkor mar elmegyek boltba is, ahogy elkeszulodtem, mert nem szeretek ugy nekiallni barminek, akar munkanak, akar hobbinak, hogy ott legyen a tudat, hogy “majd el kell ma menni boltba is”. Szoval 6-7 korul szeretek menni. A nyugdijasoknak mondjuk valoszinuleg nem ez az indokuk, de amit az elozo irt, az teljesen erheto, kora reggel a legtobb dolog friss es van minden. Senki nem akar 10 oraja sult szikkadt bagettet venni.
2020. jún. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim - akik már nyugdíjasok, de amúgy legalább 20 éve ezt csinálják - azért járnak reggel vásárolni, mert akkor kevesen vannak a hipermarketben, nem zúzzák le az autót a parkolóban, stb. De ők autóval járnak, nem a tömegközlekedésen foglalják a helyet.
2020. jún. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Van erre pozitív-negatív válasz is:

A, Mivel a biológiai ritmusuk más, nem feltétlen szükséges nekik a sok alvás, így aktívak;

B, Hogy idegesítsék a dógos embereket a tömegközlekedési eszközök ajtajaiban való csimpaszkodásban.

2020. jún. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
az emberek többsége délelőtt dolgozik ezért akkor nem tud vásárolni, ez jó alkalom a nyugdíjasoknak akik ugye nem dolgoznak
2020. jún. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Apám egy okos nyugdíjaszseni, mert 10-11kor jár a piacra. Megkérdeztem múltkor, hogy miért, erre válaszolta hogy "mert olyankor üres a piac, nincs senki". Nagyon büszke voltam rá.

Amúgy meg nem érdekli őket a társadalom, mindig a tömegben utaznak reggel, nekem konkrétan eltörte a kislábujjam egy kövér nagymama, mert úgy sietett a villamosra hogy legyen ülőhelye és közben rámlépett.

2020. jún. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!