Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nyugdíjasok miért korán...

A nyugdíjasok miért korán reggel járnak bevásárolni?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy miért abban a 7-től 9-ig tartó idősávban kell piacra/közértbe/stb. menni, mikor az emberek 90%-a munkába/iskolába utazik, rengetegen tömegközlekedéssel. A buszok, vonatok, villamosok, egyebek meg tele vannak ilyenkor a piacra igyekvő nyugdíjasokkal. Nem tudnának később menni? Kora délután alig van valaki a tömegközlekedésen, de reggel meg ott nyomorgunk, és erre a nyugdíjasok még rátesznek egy lapáttal. Nekik nem tűnik fel, hogy miattuk nem tudnak normálisan közlekedni azok, akik kvázi eltartják őket?

(Nyilván nem a mostani helyzetre értem, hanem az előtte lévő időkre, mikor még nem volt vírus).

Akinek nem inge, ne vegye magára!!!



2020. jún. 23. 18:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom őszintén nekem is csak az előző válaszok olvasása közben jutott eszembe, hogy hajnalban/ reggel jön a friss áru.

Őket és minket is meg lehet érteni, az más kérdés, hogyha az emberek önzőek és csak a saját érdekeiket nézik...

Egyik osztálytársam mindig büfében vette az ebédjét, és egyik reggel kapta a fülest, hogy a héten zárva és az osztály neki adta le a rendelést, hogy mit vegyen a Spar-ból. Hamar le is rendezte áll be a sorba, de ott álltak előtte a nénik, bácsik és egymásnak foglalták a helyet. Szegény hót' idegesen esett be a suliba és késett pár percet.

Versenyem volt a megyeszékhelyen és busszal mentem, ami tömve volt, de egy néni mellett még volt hely, megkérdeztem szabad-e leülni és aranyos volt, megengedte és beszélgettünk kicsit.(hátsó ajtónál ültünk) Végállomásnál a néni meg kb 4 ember után rám csattant, hogy komolyan leengedem az egész buszt?! Mert sietett a kb 100 méterre lévő boltba, mert 20 perc múlva nyit.. Kifurakodott mellőlem, meglökött és még a táskámat is majdnem lelökte, de elnézést persze nem kért. Több embert is össze visszalökdösött én meg csak pislogtam..

Nem azt mondom, hogy minden idős bunkó, nincs tekintettel másokra, de valahogy mi/ én mindig kifogom az ilyeneket :c

2020. jún. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy akkor jön a friss áru, de nekünk meg, akik ötkor végzünk minden nap, nemhogy friss, de még áru sem nagyon marad.

A másik meg hogy akkor vannak kevesen: kora délután is a legtöbb ember dolgozik, a néni/bácsi elfogyasztja az ebédjét, és egy körül elmegy a boltba, ez miért lehetetlen? Akkor is dolgoznak az emberek.

De ez csak az én véleményem.

2020. jún. 24. 20:19
 13/13 anonim válasza:
100%
Idősebb korban kevesebb az alvásigénye egy embernek, ezért az öregek már hajnali 5-kor "kukorékolnak". Sokan egyáltalán nem törődnek a fiatalokkal, mindenhova odafurakodnak, nekik minden jár, agresszívak, buták, rosszindulatúak, megvezethetőek. Ezt a tipusú nyugdíjast hívjuk nyuggernek. Ők még mindig ábrándoznak a Kárdár-korszakról, amikor még 3,50 volt a kenyér. Azok a nyugdíjasok, akik normálisak, nem hajnalban utaznak a járműveken, amikor a munkás ember siet a munkahelyére, és nem rohangál egy sem orvoshoz, ha nem muszáj, hogy annak aki tényleg beteg ne kelljen órákat várnia az orvosi rendelőkben. A nyuggerek olyanok mint a zombik, a normális nyugdíjasok viszont teret hagynak a fiatalabbaknak, tudásukkal segítik az utánuk jövő generációkat. Ők hasznos tagjai a társadalalomnak. Sajnos Magyarországon kevés van belőlük, inkább a nyuggertársadalom a jellemző.
2021. júl. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!