Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kiverni a...

Hogyan tudnám kiverni a fejemből azt a gondolatot, hogy 25 évesen öregnek/öregedőnek számítok és véget értek a szép, fiatal éveim?

Figyelt kérdés

Sokan körülöttem 30 évesen is fiatalosak és könnyedek, nem érzik az idő múlását. Én sajnos nem bírok leszakadni erről a gondolatról.


A külsőmmel és az általam elért dolgokkal összességében nincs baj, ott tartok, ahol egy átlagos 25 éves és még talán kicsit fiatalabbnak is néznek páran, mint 25. De a fejemben érzem, hogy a maradék fiatalságom sem tudom igazán megélni azért, mert az idő múlása jár a fejemben.


Hogy mennyire figyelnem kell arra, hogy ne maradjak le, hogy gondoljak arra, ami 10 év múlva lesz, vigyázzak magamra, ne hozzak nagy horderejű rossz döntéseket, hogy amit választok (párt, karriert, otthont), arra ne tekintsek vissza úgy, hogy rá pazaroltam egy életet.


Ez a félelem természetesen oda vezet, hogy egyre tétlenebb vagyok és egyre kevesebb a türelmem/kitartásom (hiszen honnan tudjam, hogy az adott dologgal épp nem az időm pazarlom és megéri folytatni)? Ehelyett ezzel pazarlom az időm.


Mit tegyek, hogy fiatalos legyek felfogásra? Sajnos úgy érzem, a csapból is az folyik, hogy ha nem vagy fiatal, amúgy sem vagy különleges, nem jár neked semmi, nem segít senki...


2021. aug. 19. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Tegnap olvastam ezt az idézetet, bemásolom:


"Amíg te a következő lélegzetet veszed, valaki az utolsót. Fejezd be a panaszkodást és élvezd az életet"


:)

2021. aug. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Kezdesnek mar az is jo lenne, ha nem versenykent tekintenel az eletre. Mi az, hogy lemaradsz? Ilyen nem letezik. Nincsen fix szabaly arra, hogy X evesen hol kene tartanod. Ha ezeket a hulyesegeket sikerulne leszarnod es megtanulnad elvezni az eletet, akkor maris fiatalabbnak erezhetned magadat.
2021. aug. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Úgy hogy nem rinyalsz mnt egy öregasszony

60 évesen mit fogsz csinálni? Meg 80 évesen?

2021. aug. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 Azért érzem így, mert így is nagyon sok bántást és lenézést kaptam már például azért, hogy pályát váltottam. :/ Pedig az ember azt hinné, hogy ez még egy elfogadható dolog és nem annyira ciki, hogy meg kelljen érte szólni valakit, meg azt gondolni róla, hogy nem lehet már jó az új szakmájában, mert későn kezdte.
2021. aug. 19. 10:57
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Szintén így érzek.


28 leszek, mire befejezem az alapszakot az egyetemen. Értelmesebb szak (biológia). Technikailag ez 6 évig tart, ami valójában 5,5, mert passzívon vagyok most fél évet (nem tudom az őszi félévre felvenni azokat a tárgyakat, amik kellenek még az abszolváláshoz). Bevallom, lustaság is van a dologban, de nagy szerepet játszottak rajtam kívül álló tényezők is.

A fejemen is látszik, hogy öregszem, meg amúgy sem voltam soha egy szép teremtés.

Senki sem nyitott felém már, úgy kezelnek, mint egy hulladékot.

Valahogy megszerzem a diplomát, és húzok a gyárba, másra amúgy sincs lehetőségem.

2021. aug. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Menjél már a hülyeségeiddel. Majd negyven évesen azt kívánod, bár haminc lennél, ötven évesen meg azt, bár negyven. Akkor már az is jó lenne és fiatal. Minden nézőpont kérdése, a te bajod az, hogy mások véleményére adsz: nem kéne. Én 20 évesen külföldre mentem dolgozni, ezért 22 évesen kezdtem a főiskolát. 25 évesen elvégeztem a 3 éves nyelvtanári szakot, de akkor meg nem dolgozni kezdtem, hanem kiköltöztem a közel keletre, mert gondoltam, mielőtt elkötelezem magam egy munkahelyen, csinálok valami őrültséget. 26 évesen Írországba költöztem, 30 évesen házasodtam,egy éven belül vissza költöztünk Magyarországra. Újratervezés. 33 évesen szültem. 35-36 évesen mesterképzést csináltam az egyetemen. 37 évesen váltam, akkor megint újraterezés. 40 évesen a fővárosba költöztem és új nyelvet kezdtem el tanulni. Mert csak. Újratervezés. Most 44 vagyok, de néha azon gondolkodom, lehet megint kihúzok külföldre a gyerekkel együtt. Egyébként szerinted hogy lehet rossz döntést hozni? Ha van választási lehetőséged, akkor mindkét (vagy több) lehetőség magában hord egy útvonalat, további lehetőségeket. Egy válás nem tragédia, egy új munkahely nem tragédia, ahogy egy új karrier sem. Az a tragédia, ha megmaradsz egy helyzetben, mert félsz változtatni.
2021. aug. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó, gratulálok.
2021. aug. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!