Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nézik le, miért beszélne...

Miért nézik le, miért beszélnek megvetően vagy szánalommal a fiatalok a terhes/kisgyerekes nőkről?

Figyelt kérdés

Adott például egy képzés, ahol szól az anyuka, hogy a kisgyereke miatt nem tud bemenni vizsgázni és hogy kinek szóljon emiatt. Erre a többiek nekiesnek, hogy tanulni kellene, nem a gyerekkártyát bejátszani, hogy neked könnyebb legyen és amúgy minek nem mész be babástól.


De például ha nekiáll sírni a baba a buszon, akkor is gyűlölettel néznek rájuk.


Ha terhes valaki nagy hassal, észre sem veszik, mintha egy ronda jelentéktelen ember lenne. Vagy egyenesen szánalommal néznek rá.


Vagy ha például gondoskodni kell róla, mert beteg otthon, akkor is azt mondják a fiatal kollégák, hogy az anyuka csak lebzsel és ellógja a munkát a gyerek mögé bújva.


Miért nézik le ennyire a gyerekeket?


2021. nov. 19. 19:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Én nem szoktam ilyet, buszon életemben nem találkoztam terhessel akinek ne lett volna hely. /Mindig olyan járattal megyek ahol rengeteg hely van/
2021. nov. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Most attól, hogy kontextusukból kiragadtál és kiszíneztél példákat, az állításod még szimplán nem lesz igaz.
2021. nov. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Sajat pelda:munkahelyemen kevesen vagyunk, az egyik nonek 2 kisgyereke van, akikkel allandoan van valami: betegek, osszetorik magukat, szuloire kell menni, ide kell menni, oda kell menni a gyerekkel. Szeptembertol kb. minden hetre jut valami, ami miatt el kell kerezkednie a gyerekek miatt a munkabol, es eddig mindig el is engedtek. Mar amikor eppen nem tappenzen van mert beteg valamelyik kicsi. Ertem en, hogy nem tudja mashogy megoldani, de nekunk tobbieknek kell elvegezni a munkat, amit o igy nem tud megcsinalni, mert annak ugye haladni kell es igyis majd megszakadunk. Az ember elnezi parszor, de egy ido utan azert igencsak vissza kell fognom magam, hogy ne boruljak ki, hogy bejelenti het elejen, hogy o megint tappenzen lesz mert beteg a gyerek, mikor rengeteg a munka. Ha ebbe belegondolsz jobb egy olyan munkatars, akinek nincs gyereke, vagy mar kirepult.
2021. nov. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Sosem tapasztaltam ilyesmit. Kisbabát várok, soha nem vettem észre hogy bárki ronda jelentéktelen embernek tartana emiatt vagy szánnának. Bocsi de szerintem inkább a te fejedben van valami gond, hogyha ilyesmiket éreztél terhesen. :/ biztos van 1-2 ilyen ember de ez annyira ritka és elenyésző hogy kár is velük foglalkozni.

Buszon ha sír a kisbaba? Hát sajnos kellemetlen de van ilyen. Aki ezt nem érti meg annak biztos nincs gyereke.

Engem inkább az bosszant hogyha nagyobb gyerek ordibal vergődik pl a buszon vagy bárhol ahol másokat zavar, anyuka apuka meg úgy ülnek mellette rezzenéstelen arccal mintha semmi nem történne, és nyomkodják a telefont ahelyett hogy megpróbálnák valahogy leállítani a gyereket. Ez engem pl nagyon tud zavarni.

2021. nov. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Tegyük hozzá, sokan tényleg kijátsszák a gyerek kártyát. Ami messzen me csak a fiataloknak nem tetszik, hanem azoknak sem, akiknek szintén meg kell felelni munkahelyen, vizsgákon 2-3 gyerekkel is.


Vagy van munkatársunk akinél igazi ördögi kör van. Egyedül nevel gyereket, az iskolából kivette mert hát az ő gyerekét senki ne kényszerítse, hogy maszkban fuldokoljon egész nap. És erre hivatkozva ő is otthon van a gyerekkel ha meg bejön jön vele a gyerek. Hozzá tenném általános iskolás 10+ évesről van szó, aki azért feltalálná magát az anyja 0-24-es felügyelete nélkül is.

2021. nov. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

én a dolognak csak a munkahelyi vonatkozásával találkoztam egy undorító helyen.

ott konkrétan megmondták, hogy 2 esetben lehet kisgyerekkel tpre menni, a harmadiknál kirúgás.

én nem a levegőbe beszéltek.

páros lábbal rugdosták ki a kisgyerekeseket.


aztán eljött a május, ovi és iskola zárás a vírus miatt, nekem is otthon kellett maradja vele 1 hetet...visszamentem már várt a felmondásom.


azért van ez, mert a fidesz teljesen leépítette a munkavállalói érdekvédelmet, így a cégek azt csinálnak a munkavállalókkal amit csak akarnak, mivel nincsenek emberi jogok.

2021. nov. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Ezt a "ronda jelentéktelen" dolgot nem is értem.


Most nyilván szexuális szempontból nem egy állapotos nőt fognak vizslatni, de sehol nem láttam, hogy undorral álltak volna bárkihez, csak mert gyermeket vár. Sőt, kifejezetten azt látom, hogy segítik.


Bár ja, nyilván nem ugyanaz, hogy egy fogatlan, szottyos, leélt kisebbségit látok, aki amúgy 16 éves és 2 pulya mellett várja a harmadikat, vagy egy simán csinos kismamát.

2021. nov. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
A kisgyerek sírás tömegközlekedésen, nyilvános helyen pedig érthető probléma. Nyilván, senki nem megy oda és nem fogja földhöz dobálni a gyermeket, de attól még érthető, hogy zavar mindenkit amikor 150 decibellel ordít mint a sakál. Főleg amikor tudod, hogy még 2-3 órán keresztül ez lesz, vagy csak simán fáradt vagy és pihennél, elmerülnél a gondolataidban.
2021. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%
Kivette a gyereket az iskolából és otthon van vele? Azt meg hogy? Mióta? Dehat ez nem így működik, az a gyerek 6-16 éves koráig tankötelezett. Nem anyuka dönti el hogy szeretné-e iskolába járatni vagy sem.... én ilyet még életemben nem hallottam.
2021. nov. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%
Covid idején haszált ki valami kiskaput és kvázi magántanuló státuszban van a gyerek. Hogy jogilag mennyire van rendben nem tudom.
2021. nov. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!