Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez mennyire gáz? Több helyen...

Ez mennyire gáz? Több helyen megfordultam már a szomszédos országokban és azt tapasztaltam hogy Szlovákiában, Horvátországban szinte mindenki beszél elég jól angolul. Mi pedig csak a saját anyanyelvünkön beszélünk.

Figyelt kérdés
Az Osztrákok és a Németek szintén beszélik az angolt. A Magyar pedig szinte semmilyen idegen nyelvet nem beszél és sok Magyar így vállal külföldön munkát. Úgy érzem hogy itt rendesen lenéznek minket ez miatt. Sajnos én is közéjük tartozom, de vásároltam neten oktató csomagot és úgy érzem hogy jó úton haladok. Otthonomhoz közel ugyan lakott egy német tanár akihez szerettem volna járni nyelvet tanulni, de mindig kitalált valamit csak hogy lekoptasson. Pedig rendesen megfizettem volna.

#Nyelvtanulás, Angol, Német, Horvát, Szlovák, külföld, munkavállalás, anyanyelv,saját, Magyar
2022. márc. 17. 01:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
36%

osztrákok, németek, magyar

Bocs, de ezeket nem bírom nagy betűvel.

2022. aug. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A vendéglátásban meg a turizmus bármilyen más ágában nálunk is mindenki beszél angolul. Nekem 2 diplomám van, de mivel csak németet tanultam így én angolul nem beszélek meg nem is érdekel a nyelv. Önszántamból hamarabb tanultam meg középfokon szlovákul mint angolul valaha is fogok ha rá is vesz a lélek. Az átlagember máshol se nagyon beszél idegen nyelvet, mert minek ha sose használná. Kivétel ezalól nyilván Nyugat- Európa, ahol életfeltétel tudnod beszélni 3 nyelven is. De én mondjuk Szlovákiában azt tapasztaltam amikor ismerőseimmel kimentem, hogy az utca embere pont annyira mereszti a szemét az angol szóra, mint nálunk, vagy épp Lengyelországban.
2023. jan. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az eurostatos adatokhoz annyit, hogy több országban a nemzetiségek nagy létzáma az ami feldobja őket magas szintre. Alap, hogy az ott élők az ország nyelvén kívül a nemzetiségük nyelvét is beszélik és máris megvan az idegen nyelv tudás. Romániában ez azért nem jellemző, mert ott mondjuk Székelyföldön egész jól le lehet élni egy életet román nálkül is, így sokan az államnyelvet sem beszélik.
2023. jan. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!