Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Apanak gyomorszondaja van es...

Apanak gyomorszondaja van es azon keresztul is iszik, atetes daganatja van, levettem rola a kezem mostmar. Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Atetes daganatja van tudo es torok. Nem tudott nyelni szondat tettek be neki kb 1 hete. Ma beszeltem vele, nem tudott beszelni olyan reszeg. A csovon keresztul be fecskendezi maganak a palinkat es a sorz az orran keresztul....es olyan beteg hogy le nyelni nem tudja a nyalat.

En a mai nap amikor meghallottam a hangjat es tudtam hogy reszeg, letettem a telefont es levettem rola kezem. Az elmult 10 evben, egy alkoholista volt minden penzet italra koltotte, gondolom a torok rak ezert is alakult ki nala. Es még igy is hogy szondan keresztul taplalkozik, be van rugva. En nem idegesitem magam rajta tovabb ,idegeskedtem eleget egesz eletemben. Letiltottam a szamat, nem mondok neki semmit, nem fogok vele veszekedni, de en tobbet nem beszelek vele. Rossz ember vagyok?

De nem tehetem tonkre az eletem vele tovabb....23 eves vagyok miert szenvedjek en orokre az alkoholista apam miatt?


2022. ápr. 14. 22:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Sajnalom amiert beteg lett es igy alakult az elete de az hogy alkoholista az csak az o hibaja. Minden nap olyan reszeg volt hogy nem tudott jarni. Es most is. Nincsen csaladja sem. Nem fogok szenvedni tovabb miatta. Nem fogok rola tudni semmit, en ezt akarom
2022. ápr. 14. 22:22
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Én nagyon elítélem az alkoholizmust, de

Őszintén, igen az vagy. Bár, hogy milyen volt előtte a kapcsolatotok azt nem tudom, azt sem, hogy nevelt fel... Ha már alkoholista és tudja jól, hogy nem sok van hátra, akkor mégis hogy máshogy viselje ezt el, ha nem további ivással. Legalább a mámorban nem kell elviselni a helyzetét.

Az alkoholistáknak is vannak érzései, elvégre ők is emberek. Néha csak meglátigathatnád amikor sejthetően józan vagy vmi. D e ez amúgy a te dolgod teljes mértékben, nemsokára már úgysem lesz, és akkor a te lelkiismereteddel kell majd saját magadnak elszámolni.

2022. ápr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Valószínűleg ezt a sértettség és a feldolgozatlan traumák mondatjak veled. Elhiszem, hogy haragszol rá, de ne most engedd el a kezét! Nem miatta, magad miatt. Ha O már nem lesz, sokat fogod emészténi magad amiatt, hogy magára hagytad most.
2022. ápr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem hagytam magara. O hagyta magara a gyerekeit es valasztotta az italt. Szo szerint semmit nem vett a fizegesebol mindig csak alkoholt! Nekem o egy idegen ember. Nem idegesitem magam vele tovabb.
2022. ápr. 14. 22:53
 5/9 Miss Endzsi ***** válasza:
56%
Nincs már sok neki hátra ne hagyd magára, ennyit még kibírsz.
2022. ápr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Hagyjátok, úgyse fogjátok meggyőzni...
2022. ápr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem igaza van a kérdezőnek, ez már nem egy ember, hanem egy két lábon járó alkoholtartály. Totál felesleges kapcsolatot fenntartani vele. Az ember, akivel lett volna értelme érzelmi kapcsolatot kialakítani, már réges rég nincs.
2022. ápr. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
ezt saját magadnak kell eldönteni, nem mások véleménye alapján. Ha te így érzedd, akkor engedd el. Ha bizonytalan vagy, akkor várj ki.
2022. ápr. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Jogilag köteles róla gondoskodni ha otthon kell ápolni és nem kap intézeti ellátást. Ha nincs asszony és a kérdező egyenesági rokon akkor törvény szerint sem szarhat rá akármennyire is gusztustalan. Én ezen keresztül mentem és meg akartak gyanúsítani a kedves alkesz barátok, hogy nem törődtem vele miattam halt meg, orvost kellett volna hívni. De nem jött össze nekik, mert mindent tudtam bizonyítani, hogy mentem minden nap + amikor már ez persze sok volt kerestem neki egy intézeti ellátást és ott halt meg. Úgyhogy kérdező ha nem te vagy az egyetlen rokon felváltva mennetek kell ápolni és kezdjétek el szervezni az intézeti ellátást, mert nem fogjátok bírni.
2023. ápr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!