Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki merjek menni Ausztriaba...

Ki merjek menni Ausztriaba nyelvtudas,penz es ismeros nelkul dolgozni? Ha pozotivan allok hozza ugye nem lesz baj? 23L

Figyelt kérdés

Nincs ertelme itthon maradnom

Nem erdekel ha sirni fogok minden nap az elejen mert bantanak vagy mert nehez a munka! Ki fogom birni. Szobalany munkarol van szo.

Ha kitarto leszek es pozitiv ugye nem lesz baj?

Penzem sincs, tehat penzem sem lenne fizetesig, ugy gondolom emiatt is kitartas lenne bennem!!

Ha lenne ertelme itthon lennem nem gondolkodnek ilyenen, de igy, hogy nincs valamit csinalnom kell..


2022. okt. 6. 23:09
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
40%
Első nehézségnél kifüstölsz mint az indián rejtjelező system rendszer!
2022. okt. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
91%

Hát őszintén, az ilyeneket mint te, aki se nem beszél egy mukkot se a nyelven, se nem csinált azelőtt housekeepinget, azt hamar kicsinálják. Értsd úgy, hogy mindent meg fognak csináltatni veled, de a fizetésedet lehet meg sem fogod kapni, vagy úgy intézik hogy szinte kb. ingyen dolgozz (szálláspénz levonással stb.).. Osztrák szállodák imádják az ilyen megélhetési külföldieket.


Hiába vagy kitartó és pozitív, nyelvtudás nélkül egyenes az utad a kihasználhatósághoz.


23 évesen tanulnék a helyedben, nyelveket is mindenképp, különben elég rögös így a terep.. egy darabig váltogathatod a külföldi munkahelyeket, mire valaki komolyan vesz.

2022. okt. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező lerántanak mint a román zokniárus a telepi nagymamát.

Valószínűleg ingyen fogsz egy hónapig melózni, pluszmunka minden nap, aztán hónap végén közlik, nem téged vesznek fel állandóra,de fizut sem tudnak adni.

Mit fogsz tudni csinálni?

Tele a net ilyen szép magyar sikersztorikkal, mind mind nekiindult megváltani a nyugatot üres zsebbel, meg nyelvtudás nélkül.

Örülj ha stoppal hazatudsz majd jutni.

2022. okt. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
97%
Ha van angolod akkor nem olyan vesz, de a kezdo toke kell, legalabb 500ezer. Eladni eltudsz vmit? Ha ures zsebbel mesz ki nagyon ki leszel szolgaltatva, referencia van azokrol akikkel kimesz, nehogy atverjenek, sokan utaznak az olyanon kiszolgaltatott helyzetben levo emberekre mint te sajnos.
2022. okt. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
Én is utáltam itthon lakni, amíg ki nem mentem ismerőshöz külföldre egy hétre, csak látogatóba. A tökéletes angolommal kitörölhettem, jobb híján kézzel-lábbal mutogattam... Mikor több nap után egy techno boltban megszólalt angolul az eladó, azt hittem a nyakába ugrok. Ha nem beszéled az anyanyelvet legalább egy középfokú szinten, teljesen kiszolgáltatott vagy. Az sem biztos, hogy az, akinél takarítani fogsz, beszél angolul. Akkor hogy fogod megérteni, mit kell csinálni? Ráadásul ha kiderül, hogy mittudomén, a szállás egy penészes pöcegödör, bunkó/perverz p*csökkel, akkor sem tudsz hazajönni, mert nincs miből. Ez így felér egy halálos ítélettel...
2022. okt. 7. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

Aki itthon nem tud boldogulni, ahol anyanyelvi szinten beszéli a nyelvet, hogy fog ott boldogulni, ahol egy kukkot nem beszél. Itthon legalább annyira életképesnek kellene lenni, hogy összeszedj annyi pénzt és annyi nyelvtudást, hogy külföldön is megálld a helyed, és ne a konkrét kiszolgáltatottságba menj.

A neten annyi anyag van, hogy egy használható nyelvtudást kis szorgalommal ingyen is össze lehet hozni.

2022. okt. 7. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
Csak angollal max. multihoz mernék kimenni. Arra meg ne blazírozz, hogy semmi baj, Ausztria tele magyar munkavállalóval, mert nem mindenki tekinti élete álmának, hogy egy olyan embernek a személyi tolmácsa legyen, aki annyira nem vette a fáradságot, hogy legalább egy alap tudást összevakarjon. Hogy fogod megtanulni a nyelvet? Napi 13 óra meló után, vagy azt hiszed, hogy az majd valami csodamódszerrel rádtagad?
2022. okt. 7. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs vesztenivalód akkor próbáld meg! A lényeg az hogy ne égesd fel magad után a hidakat. Tehát ha nagyon sz.r lesz és nem bírod, akkor legyen visszaút.Nyilván számításba venném hogy milyen itthon az életem.Kivel élek, hol élek,milyen munkahelyem van jelenleg.Nem adnám el az ingatlanom csak vaktában vagy ilyesmi.De úgy összességében is mérlegelnék mennyire éri meg feladni az itteni életem.
2022. okt. 7. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én Ausztriában élek és így mentem mi mint Te.

Az első két hét után elküldtek mert nem volt elég a németem.

Hiába vagy kitartó ha fogalmad sincs mit kell csinálni vagy mit mond neked a főnököd.

Bár én 100.000Ft-al mentem ki de még az is kevés.

Az itt két nagybevásárlásra elég.

Mivel elküldtek arról a helyről ahol szállásom is lett volna így lakás nélkül maradtam konkrétan.

Pánikban minden helyet hívogattam és nagynehezen felvettek egy étterembe ahol egy magyar srác dolgozott aki ép lakótársat keresett.

Enélkül nem tudom hogyan maradhattam volna kint.

Aztán Kurzarbeit alatt megcsináltam 3 németkurzust, leraktam a B2-es nyelvvizsgát és vért izzadva egy könyvelő képzést.

De 2 év után most tudtam kivenni egy lakást egyedül.

Tudod mennyit fizetek havonta?

600 Eurót. De 3 havi kauciót kértek ami 2000 Euró volt, províziót ami 1300 Euró és 300 Euró a szerződésre.

Ez több mint 1.000.000 Forint.

Mi lesz veled ha nem jön be a munka?

Hova mész??

Híd alá?

2022. okt. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
88%

Nyelvtudas nélküli takarító munkát kezdésnek tudok neked.

Anyum is ott kezdte. Rendesek stb de nyilván nem sok a fizu. 1200euro havonta

Viszont szallast ok sem adnak

Azt magadnak kell intézni

Tudok helyet is ahol szobát lehet bérelni kauci nélkül

De 400 euró 1 hónapra

Azt is ki kell fizetned valamiből

2022. okt. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!