Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valóban csak az egyetemmel...

Valóban csak az egyetemmel lehet sikeres, boldog az ember?

Figyelt kérdés
A saját esetem. Elkezdtem egyetemen tanulni, alapvetően motivált voltam kezdetben, de egyre inkább volt egyfajta nyomás, hogy biztos ezt akarom. Rengeteg lemondással járt, úgy éreztem, nincs életem mellette. Folyamatos pánikrohamok, depresszió lett rajtam úrrá, a folyamatos fáradtságról, kialvatlanságról nem beszélve. Ami az i-re viszont feltette a pontot, az az egyetemi oktatók hozzáállása, viselkedése. 1 évet bírtam, aztán úgy voltam vele, hogy jó, ebből én nem kérek, nem szeretnék a pszichiátriára bekerülni, így kiiratkoztam, s elvégeztem utána egy eladói tanfolyamot. Most egy épületgépész boltban dolgozom eladóként, nagyon jó a munkakörnyezet, előre lépési lehetőség is van, úgy érzem most, hogy egyenesben vagyok, munka után el tudok menni bringázni, beszélgetek a családtagjaimmal, a munkatársakkal is elmegyünk gyakran ide-oda, nincsenek alvászavarok. De sokaktól megkapom, hogy egy diplomával többet keresnék, intellektuálisabb lennék tőle, stb. Nem mondom, lehet vannak olyan egyetemi szakok, amik hozzám közel állnának, de én nagyot csalódtam abban, amit az egyetemen tapasztaltam, s abból valahogy nem kérek. De csak én vagyok puhány, férfi létemre? 26/F
2022. dec. 1. 00:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De hosszú távon azért nem árt ha van egy piacképes végzettsége az embernek. Ez nekem például csak 40 éves koromban terült meg, hogy van diplomam.
2022. dec. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos se orvosnak, se mérnöknek, se jogásznak nem lennék alkalmas. Amúgy tanári szakot hagytam ott.
2022. dec. 1. 00:14
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más az útja. Az igaz hogy egyetemi végzettséggel jobban keresel, de ha te megelégszel ennyivel, és azt érzed hogy így vagy boldog, akkor ne érdekeljen senki véleménye. Ha úgy hozza az élet hogy kell, akkor pedig később is el tudod kezdeni. Az a lényeg hogy sose ragadj bele valamibe, amivel nem vagy teljesen elégedett, ne ámítsd magad, és ha kell akkor merj (ki)lépni.
2022. dec. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%
Itt, a Gyakorin olvastam, hogy diploma nélkül nem áll szóba veled normális nő.
2022. dec. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2022. dec. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5. Hasonló helyzetben voltam én is.
2022. dec. 1. 01:03
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
En pl elvegeztem es gondolom igy konnyebben felvesznek helyekre. A baj h igazi tudast nem szereztem, ill egyetem vegete a lelkesedesem pont elfogyott, a munkahelyen meg 1 év alatt kiégtem kb a szakmától, szóval a lényeg h nem zárom ki az esélyét h ha nem megyek egyetemre rosszabb lett volna.
2022. dec. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

"Valóban csak az egyetemmel lehet sikeres, boldog az ember?"


Nem, boldog lehetsz nélküle is, ha nincs kisebbségi érzésed!


De sokszor lenézik akinek nincs és komplexusokhoz vezethet!


Emlékszem engem általános iskolában csesztetett 1-2 jó tanuló csaj amiért nem ment a tanulás.

Visszagondolva nem ártottam nekik és mégis szemétkedtek.

Érettségim és egy szakmám van, csak azokra a magasan végzett emberekre tudok felnézni aki nem szólja le a náluk képzetlenebb embereket!

2022. dec. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Lakik nálunk a faluban egy pali, akinek nem tudom mi a végzettsége, de felújításokat végez (burkol, fest, ilyenek). Mivel mindenki ismeri a kb 2000 fős faluban, így mindenki őt hívja ha szakember kell, és van is pénze rendesen. Ugyanez egy másik férfi, aki autókat szerel. Mindig vagy 5-10 kocsi áll nála. A múltkor volt dugulásunk, amihez végül embert kellett hívnunk. 2 napi munkáért elkértek 200,000(!!) forintot. Mondanom sem kell, mindegyiküknek lecsúszik egy pár sör munka közben, üvölt a mulatós, akkor mennek el kajálni amikor akarnak, és még sorolhatnám. Közben anyum, a legjobb barátnője, és nagybátyán felesége mind diplomások, irodai munkát végeznek, ketten vezetői pozícióban. Szigorú szabályok, határidők, sokszor enni se tudnak kimenni mert egyszerűen nincs rá idő, és gyakran kell bent maradni tovább. Havi kb 350,000-ért. Mindenki döntse el maga, hogy a kettő csoport körül ki lehet a boldogabb...
2022. dec. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

*kettő csoport közül

Nem tudok írni, bocsánat :')

2022. dec. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!