Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem alatti kiégés?

Egyetem alatti kiégés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg harmadéves vagyok egy négyéves képzésen( pedagógia kar).Sajnos már ott tartok,hogy csak a társadalmi nyomás tart egyben(hogy legyen egy diplomám), illetve a képzés visszafizetése.Ezeket leszámítva nincsen már semmi motivációm,teljes mélyponton vagyok.Egy kínszenvedés minden napom, ami sajnos az arcomra van írva.Szívem szerint otthagynám az egészet.

Akik hasonlón mentek keresztül,hogyan húztátok ki a végéig?Félbehagyás és vagy új szak nem opció,mert már így is sok év hátrányban vagyok( nem egyből mentem tovább) iszonyat sok energiát belefeccöltem és nem érzem, hogy bármi lenne, ami érdekel.



2022. nov. 30. 23:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Van pár ismerős aki átesett ezen.

A statisztika is azt mutatja, hogy azok, akik elkezdték a pedagógus képzést, azoknak mindössze a 28%-a jut el odáig, hgoy töb bmint 2 évet le is húz a pályán. A többi vagy elhagyja a képzést, vagy diploma után eleve rá sem áll a pályára, vagy ha bele is kezd, elhagyja 2 éven belül.

Diplomázz le, jól mutat az. Aztán menj el multiba irodába. Ott szeretik a felsőfokú végzettségűeket.

2022. dec. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
én inkább iskolába mennék tanítani, mint egész nap egy irodába (kedves utolsó)
2022. dec. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%
A gyárban, 3 műszakban, pia nélkül. Na az a kiégés!
2022. dec. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2022. dec. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
3. Persze, csak a gyár létezik a diplomán túl. Jót röhögtem ezen...
2022. dec. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%

5. Itt olvasom mindig a Gyakorin!


Diploma = Művelt, okos, értelmes, jól kereső ember vagy.


Diploma nélkül = Gyári melós, csicska buta, műveletlen,...

2022. dec. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező. Mit jelent konkrétan a pedagógia kar? Pedagógia szakon vagy, vagy valami tanárin? Utóbbi esetében nem csodálom, ha kivagy, nekem már az 1. félév után elegem lett az egészből, volt aki 1 hónap múlva otthagyta. Én is később kezdtem amúgy, de nem érdekelt, hogy hátrányban vagyok, az egészség a legfontosabb. Nem szégyen váltani.
2022. dec. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó, most látom. Bocsi. Na, de többek között pont a pedagógiai tárgyak miatt lett elegem a tanári szakból.
2022. dec. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

2, ízlések és pofonok.

Ha pl nincsen párod vagy támogató caládod, akkor nem kedv hanem lét kérdése az olyan munkahely, amiből meg tudsz élni. Ha van támogató háttered, akkor van lehetőséged dönteni. De akkor is még mindig sok doog szól az iroda mellett.

De persze ízlések és pofonok.

2022. dec. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Félbehagyás és vagy új szak nem opció"

. De, mindig opció.


Viszont egy kész diploma saját magad felé is jobb üzenet, mint félbehagyni, és évek múlva is magyarázkodni, miért történt úgy.

2022. dec. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!