Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire bunkóság nekimenni...

Mennyire bunkóság nekimenni gyalog a szembejövőnek, ha ők többen mennek egymás mellett, nekem meg nincs hova lehúzódni?

Figyelt kérdés

Lényegében mindennapos szituáció, hogy a járdán szemből jön 2-3 ember egymás mellett beszélgetve, én meg egyedül mennék és nem húzódnak be egymás mögé.

Ha van hely akkor el szoktam engedni őket de ha pl kerítés, fal van az egyik oldalon akkor nem vagyok hajlandó emiatt lelépni az úttestre és elüttetni magam, szóval simán csak lehúzódok a járda szélére, megfeszítem a vállam és nekimegyek lassítás nélkül.

Vagy ennek a jelenségnek a másik fajtája amikor a buszon/vonaton ácsorog az út közepén, és 2-3 szólás után se enged el.. Olyankor is átnyomakodok erővel.

Ilyenkor olyan döbbenten, hitetlenkedve tudnak nézni...


Mit kellene/lehetni tenni ilyen esetben? Ti mit csináltok ilyenkor?


Miért lepődnek meg annyira???


2022. dec. 15. 13:25
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
hát ilyenkor egyenesen megyek szembe, mert nagyobb darab vok mint ők
2022. dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
37%

2 dolog van ami miatt lehet.

Látják rajtad, hogy egy esetlen kis valami vagy és élvezik, hogy ezzel megalázkodsz előttük, hogy kitérsz és utat adsz a “királynak”.

A másik lehetőség (ezt kétlem a leírtak tudatában), hogy erőt akar fitogtatni ha jó kiállásod van, kíváncsi, hogy neki mersz e menni meg vissza mersz e szólni vagy akár boxolni vele.

Lényegében mind arról szól, hogy ki az erősebb, ki tartja magát a nagyobb kutyának.

2022. dec. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
50%

"Látják rajtad, hogy egy esetlen kis valami vagy és élvezik, hogy ezzel megalázkodsz előttük, hogy kitérsz és utat adsz a “királynak”.


A másik lehetőség (ezt kétlem a leírtak tudatában), hogy erőt akar fitogtatni ha jó kiállásod van, kíváncsi, hogy neki mersz e menni meg vissza mersz e szólni vagy akár boxolni vele."


Szerintem meg az esetek többségében észre sem vesznek.

Az emberek döntő többsége ugyanis nem foglalkozik annyit egy ilyen helyzettel, mint amit most itt egyesek kommentelésre szánnak.

2022. dec. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nekem szoktak jönni ha nem óvakodom és húzodom le, de én már rutinosan megyek a gyepre vagy állok meg a szélén, engem ne lökjön fel az ilyen barbár.
2022. dec. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

"Próbáld ki, hogy amikor jönnek szembe, úgy mégy tovább, mintha ott sem lennének"

Ezt szoktam csinálni. (A járda szélére alapból lehúzódok, üres utcán is, reflex)

2022. dec. 15. 15:12
 16/32 anonim ***** válasza:
0%
Honnan jön vajon ez az önkéntes rendőri véna egyesekben? Van, aki autóval csinálja ugyanezt és aztán még neki áll feljebb, ha meghúzzák a kocsiját..:D
2022. dec. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

#16

Az miért "önkéntes rendőr", aki nem akar pl az autók elé lépni, csak hogy a másik elférjen?

2022. dec. 15. 15:43
 18/32 anonim ***** válasza:
37%
Én úgy sétáltam Budapest utcáin, hogy "komám, most elütlek ha nem vigyázol.", a határozottság miatt meg félreálltak. Én mindig gyorsan mentem, és AKARTAM menni. Nagyon frusztrál, hogy mások elfoglalnak mindent területet. Főleg amúgy a turisták, azoknak tényleg minden mindegy, csak had fotózzák le a kövi üres épületet középen állva, üvöltve spanyolul.
2022. dec. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
42%

17, az nem önkéntes rendőr, aki nem akar autók elé lépni.

Aki viszont leckéztetésből lökdösi a másikat, az igen.

Létezik megoldás és ezt többen le is írták.

2022. dec. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
86%
Van erre példa, szerencsére annyira nem gyakori. Sajnos ezek az emberek ordas nagy parasztok, azt hiszik övék a járda te meg oldd meg a közlekedést ahogy akarod, nem számít. Nekem gyerekkoromban megtanította anyám hogy ilyen helyzetekben kacsasorban beállunk egymás mögé, hogy más is elférjen :D Én azért nem megyek neki senkinek, Ha gond nélkül le lehet lépni vagy valahogy kikerülni őket akkor megoldom, max. gondolom magamba hogy remélem majd 80 évesen járókerettel neki is le kell lépkedni mert nem engedik el. Ha szívás elférni mert csak oldalazva lehet meg ilyesmi akkor oda szoktam szólni, hogy nem igaz hogy el kell foglalni az egész járdát. Hallottam már mást is reklamálni ilyen helyzetekben és tök jogos. Még a pesti nagykörúton is előfordul, van ahol négy ember gond nélkül elférne aztán kézenfogva két pár elfoglalja az egészet, nagyságos asszony a szélén nem tudott volna egyet arrébb lépni hogy elférjek :D Nevetséges.
2022. dec. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!