Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire bunkóság nekimenni...

Mennyire bunkóság nekimenni gyalog a szembejövőnek, ha ők többen mennek egymás mellett, nekem meg nincs hova lehúzódni?

Figyelt kérdés

Lényegében mindennapos szituáció, hogy a járdán szemből jön 2-3 ember egymás mellett beszélgetve, én meg egyedül mennék és nem húzódnak be egymás mögé.

Ha van hely akkor el szoktam engedni őket de ha pl kerítés, fal van az egyik oldalon akkor nem vagyok hajlandó emiatt lelépni az úttestre és elüttetni magam, szóval simán csak lehúzódok a járda szélére, megfeszítem a vállam és nekimegyek lassítás nélkül.

Vagy ennek a jelenségnek a másik fajtája amikor a buszon/vonaton ácsorog az út közepén, és 2-3 szólás után se enged el.. Olyankor is átnyomakodok erővel.

Ilyenkor olyan döbbenten, hitetlenkedve tudnak nézni...


Mit kellene/lehetni tenni ilyen esetben? Ti mit csináltok ilyenkor?


Miért lepődnek meg annyira???


2022. dec. 15. 13:25
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%
Ha van az embernek ehhez mersze, akkor vállalja be nyugodtan, de többnyire ez következménnyel jár.
2022. dec. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
54%
Én simán megyek tovább. Erre jó a 80 kg. Aztán, amikor lepattan, mint egy gumilabda, akkor nagy aggódva bocsánatot kérek.
2022. dec. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
43%
Én ilyenkor előveszem az Ak-63D-t a táskámból és már üres is az utca.
2022. dec. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
86%
Az is egy utálatos dolog, mikor állsz az utcán mondjuk a fal mellett (vársz valakit mondjuk), a melletted elhaladók meg olyan közel mennek hozzád, hogy szinte leviszik az orrodat, miközben ott van a hatalmas hely. Még jobb, mikor a cigi füstöt még okuszba oknt a pofádba pöfékelik.
2022. dec. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Pluszba pont*
2022. dec. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
85%
Utalom az ilyeneket.. meg azokat akik megallnak az utba vagy lassan setalnak ugy h ki se lehet kerulni oket. Probalom nem levallalni ojet, de nem alkalmazkodok hozzajuk.. ha rossz napom van vagy mar a sokadik ilyen felhuzott akkor megyek mint a buldozer. Fules ugyis maxon mindig.. hiaba magyaraz
2022. dec. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
87%
Nem idevágó téma, de eszembe jutott még egy érdekes jelenség: az öregasszonyok két csíkos szatyorral. A mai napig nem tudom, hogyan csinálják, de képes egy 40 kilós néni úgy imbolyogni, hogy alig bírok mellette elmenni egy négy ember széles járdán. Ha fociban kapusedző lennék, biztosan kimennék a növendékeimmel tanulmányozni, mert onnan aztán megtanulhatják, hogyan tud egy 50cm széles ember optikailag semmi helyet hagyni egy 7m széles kapuban.
2022. dec. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Ez a szuperkepesseguk. Kikerulhetetlenek es kizarolag csucsidobe mennek setalni meg vasarolni 😅 1 megallo miatt kepesek bemaszni a busz kozepen levo helyre vegighuzva az 50 rongyos feher csukadon a retkes szekeruket aztan siman raulni barki cuccara majd 10masodperc mulva felallni es legelore menni leszallni 🤣
2022. dec. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
10%

"Ez a szuperkepesseguk."


Van nekik még egy - mármint ez inkább a falusiakra jellemző -, amit néha még jobban csodálok: a sok cuccal biciklizés. Felpakolnak a bringára három csíkos szatyrot a kormányra, meg két rattan kosarat kampóval a csomagtartóra, bennük annyi cuccal, hogy a csomagtartómba nem férne be. De ez nem elég, mert utána olyan lassan mennek a biciklivel, hogy én még üresben is úgy dőlnék el mint a féldisznó.


De ez még mindig nem a teljes kép, mert ehhez hozzá kell vennünk még azt is, hogy le sem ér a lábuk a bicikliről. Minden kereszteződésben erről lehuppannak páros lábra, majd fél lábon szökdécselve, a biciklit megdöntve rollereznek, és gurulás közben állítják egyensúlyba a cuccot. Számomra ez cirkuszba illően hajmeresztő manőver!


De vannak még az öreg papók is, akik 70+-osan felpakolják a kétágú falétrát a vállukra, a kormányon keresztül az ölökbe veszik a horolókapát, az ásót és a gereblyét, gumipókkal felfogatják a csomagtartóra az M30-as műanyagládát, benne az apró szerszámokkal, vegyszerekkel, egyebekkel, meg egy garabolyt a kormányra az enni- és innivalóval, majd szép komótosan kitekernek 8-10 km-t a hobbitelkükre, ugyanezzel a tempóval.

2022. dec. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
57%

Én már egy ideje azt vallom, hogy (idehaza legalábbis) nem létezik közlekedési kultúra. Sem gyalogosan, sem autóval, sem tömegközlekedési eszközön, sem egyéb járművön.

Ez persze nyilván túlzás, mert a többség azért kivétel, és egy bunkó sokkal feltűnőbb az ember szemében, mint száz olyan, aki rendesen, kulturáltan közlekedik, de tény, hogy sajnos sok a probléma.


- A bambán telefonozós egyén. Nem, nem vagyok ellene a mdoern technikának, és annak sem, ha valaki séta közben a telefonját használja. Unalmas tud lenni már sokszázadjára is ugyanazt az utat megtenni, tényleg tök jó olyankor mondjuk a haverral vagy barátnővel írogatni. De lehet olyan pózban is tartani azt a telefont, hogy mellette a perifériákon lássuk, ha valaki mondjuk jön velünk szemben. Ehelyett sokan mit csinálnak? Lefelé bámulnak. A telefonjukat szorosan maguk előtt tartják vízszintesen, ők meg csak bámulnak lefelé úgy, hogy onnan aztán esélyük nincs meglátni, ha jön valaki előttük. Bónusz, amikor még kóvályog is mellé.


- A spontán kordont alkotó haverok / barátnők / családtagok. Sebességük gyökkettő, és képesek már ketten is úgy helyezkedni, hogy még egy szélesebb járdát is tökéletesen elzárjanak. Maguk között, és maguk mellett is pont akkora helyet hagynak, hogy ott épp ne lehessen elférni. Azt nem hallják meg, ha valaki közelít feléjük, és nem is feltételezik, hogy rajtuk kívül más is szeretne (esetleg kicsit tempósabban) közlekedni.


- Az imbolygó. Sokat nem kell róla beszélni. Az egyenest még csak hírből sem ismeri, megkerülni meg nagy kihívás, hiszen rendszerint pont arrafelé imbolyog, amerre kerülni szeretnénk. Fellelhető mindkét nemben, és minden életkorban.


- A béna gördeszkás / görkorcsolyás / rolleres / biciklis. Inkább a melegebb hónapokban kezdenek megjelenni, de akkor tömegesen. Nem az a baj, hogy nem gyalog mennek. Tény, hogy az autók közé kimenni egy forgalmasabb úton veszélyes tud lenni. De akkor legyenek tekintettel arra, hogy mások is szeretnének közlekedni. Én nagy biciklis vagyok, de a pofám szakadna le, ha egy járdán 30-cal próbálnék menni. De van, aki megteszi. Külön bónusz, ha van rendes bicikliút, de ő inkább a járdán akar menni. Volt már gyalogosként ilyennel balesetem, szerencsére nem én húztam a rövidebbet. (Mellékút, kanyarodnék be, gyerek jön kb. 30-cal lefelé a lejtőn, a lábfelemen átment, megcsúszott, hempergett egyet, mint birka a gyepen.) De ugyanez megtalálható gördeszkás, görkorcsolyás, és rolleres kivitelben is. Kifejezetten irritáló, amikor nem képes felmérni a saját képességeit, azt hiszi, hogy ő VB-győztes gördeszkás, és a fél utcát fellöki, miközben szerencsétlenkedik.


- És végül: a bunkó. Egyszerűen csak ennyi. Azt hiszi, hogy a járda az övé, és nem is próbál tudomást venni arról, hogy más is szeretne ott közlekedni.


Persze, mint írtam, az autósok között sem mindenki szent, és a tömegközlekedés is megérne egy misét. De már így is sokat írtam, és nem is rájuk irányult a kérdés.

2022. dec. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!