Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan döntenél ebben a...

Hogyan döntenél ebben a helyzetben, hogy járnál be a munkahelyedre?

Figyelt kérdés

Eddig megoldott volt a munkába járásod, tudtál máshoz csatlakozni, de ez megszűnik. Autóval 15 percre laksz a munkahelyedtől (más település), de busszal átszállással tudsz odajutni, helyi és távolsági buszokkal, így tömegközlekedéssel nagyjából 1 óra az út. Fél-negyed nyolcra jársz dolgozni, hogy beérj tömegközivel 6 után kicsivel el kell indulnod otthonról, ez 1 órával korábbi kelést is jelent reggelente.

Egyéb körülmény: Nem heti 40 órát dolgozol, 20-30-at/hét, mert egyetem mellett dolgozol, így ingázol is a munkahely-egyetem között. Korábban a napközbeni átjutást busszal oldottad meg.


Mit tennél a megváltozott körülmények esetében: Kelnél 1 órával hamarabb reggelente, később érnél haza délután, este (ez napi alsó hangon is minumum 1,5-2 óra plusz a tömegközi miatt, tehát később állnál neki a tanulásnak is pl meg minden másnak), vagy vennél egy nem túl drága kis autót, amivel közlekednél?



2022. dec. 30. 15:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%

Én autoval járnék, de csak ha megérné a fizetésemből.


Számítsd ezeket:

- vételi ár

- erdetiség vizsgálat, átiratási díj

- szervíz (vásárlás utáni, aztán kb. 10 ezer km-ként olajcsere és váratlan hibák)

- üzemanyag

- téli/nyári gumiztatás vagy egy drágább 4 évszakos gumi

- éves kötelező biztosítás

2022. dec. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok, csak nem egyetem mellett 4 éve. 30 órában dolgozom, itt is katasztrófa a tömegközlekedés. Én vettem egy autót a második evben, de nem csak a munka miatt, hanem egyéb okok miatt is, meg már szükségem volt rá. Az más kérdés hogy megéri-e a banzinárak mellett de ez van jelenleg és az ember nem talál egyhamar munkahelyet.

Régen két évig vagy buszoztam , vagy vonatoztam és onnan bicikliztem ki a munkahelyemre.

Autóval nekem is negyed óra.

Ha megengedheted magadnak akkor vegyél egy olcsóbb autót , nem csak a munkába fogod használni úgy sem hanem a mindennapokban is jól jön.

De tönts ahogy szeretnél , ez csak az én véleményem.

2022. dec. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%

Amíg én is tanultam munka mellett, addig csakis tömegközlekedés. Volt autóm, de inkább buszoztam 50 percet, és tanultam azidő alatt is, mint fél órát autózzak.

Ha este későn jött a csatlakozás, akkor szintén tudtam tanulni.

Sokkal jobb volt így, mert otthon tudom magamról, hogy minden IS el tudná terelni a gondolataim.


Mikor már rendesen dolgoztam, vagy már nem kellett annyit tanulni, akkor visszaváltottam autóra.

2022. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
50%

15 évig jártam Pestről Budára dolgozni, másfél óra volt az oda és újabb másfél óra a hazaút. (ez gyaloglással együtt, ajtotol ajtoig értendő).


Először próbáld ki ezt a lehetőséget.

2022. dec. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
55%
Toltam ezt a másfél-másfél órázást, never again. Vennék egy kis fost autót, vagy ha nem érné meg, keresnék helyben diákmunkát.
2022. dec. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
71%
3# Ez igen:)
2022. dec. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
86%

3as 😂👌


Sosem értettem ezeket akik személyes sikert es teljesítményt látnak abban hogy minél nagyobb sz.patásokat kibírnak, a lehető legtovább.

2022. dec. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
35%

"Sosem értettem ezeket akik személyes sikert es teljesítményt látnak abban hogy minél nagyobb sz.patásokat kibírnak, a lehető legtovább."


Én 10+ éve 3 órázok naponta Pesten belül 2x3 átszállással. Tanulni útközben lehetetlen mert többynire állóhely alig van, nem ülő....

2022. dec. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
20%

Vennék biciklit, edzenék, hogy legyen olyan kondícióm. Lehet úton is biciklizni.

Addig tömegközlekednék. Biztosan nem vennék autót csak ezért.


Ha a bicikli nem megoldás, keresnék új munkahelyet.

2022. dec. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
73%
18, gratu te is megnyerted a legszpatósabb munkahelyen legtovább ideig maradás díjat. Jár a keksz.
2022. dec. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!