Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hajnóczy Soma 100 forintból...

Hajnóczy Soma 100 forintból házat vesz. Szerintetek ez jó ötlet?

Figyelt kérdés

Aki nem tudná miről van szó, itt a sorozat első része: [link]


Még az elején leszögezém, hogy nincsen bajom az adományozási szándékkal, csak nem tudom elképzelni, mi lesz ezután.


Egy szegény család fogja megkapni a házat. De ők hogyan fogják fenntartani? Aki szegény nem egy családi házban él, hanem egy kisebb lakásban, aminek a költségeit még valahogyan tudja finanszírozni, ezenkívül eltartani magát.

Ráadásul akik megkapják olyan szegények, akiknek eleve nincs hol élniük. Egy családi házban nagyon sokba kerül élni. Én ezt nem értem, hogy itt mi az elképzelés, a nagyon szegény család beköltözik a házba, továbbra sem lesz elég pénzük, aztán egy hónap múlva kerülhetnek újra az utcára, vagy mi lesz?


A kérdésem: hogyan fogják tudni állni a ház költségeit, mi lesz azután, hogy beköltöznek?



2023. ápr. 8. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is elgondolkodtam a legutóbbi videója után, érdekes és különben jó ötletnek tartom, de ehhez minimum azt kellene elérni, hogy 30.000Ft-ból kijöjjön a rezsi az adott házban. Esetleg felújított állapotban legyen.


Őszintén mondom, 20 millióból már lehet venni ilyen alacsony rezsivel rendelkező házat, de ehhez az is kell, hogy a családtagok is tudjanak spórolni, de leginkább legyen igényük munkát vállalni.


Szerintem ha komolyan gondolják, akkor életvezetési tanácsadást is adnak az adott családnak, vagy legalább úgy választják ki őket, hogy fenntudják tartani az adott házat.

A másik ami felmerült bennem kérdés, hogy biztos olyan fogja kapni aki rászoruló? Mármint tegyük fel van olyan rokona az adott családnak, akik tudnák támogatni őket, még akár jobb lakhatást is tudnának biztosítani (mert valljuk be azért aki szereti a testvérét az segíteni is tud neki), de mégsem teszik.


Mindenesetre én követem a sorozatot és minden részét érdekesnek tartom, viszont innentől hosszabb videók kellenének, mert 4 milliót hagyni a kasszában mégis csak értelmetlen, amennyiben a mihamarabbi ingatlanra való összegyűjtés a cél nem pedig a nézettség.

2023. ápr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%

"A kérdésem: hogyan fogják tudni állni a ház költségeit, mi lesz azután, hogy beköltöznek?"

. Szerintem ezt bízd rájuk.

2023. ápr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még kiderülhet, hogy az MVM is szponzorálja Hajnóczyt a gerillamarketing kampányában szerepelő más cégek mellett és a szerencsés családnak féláron vagy ingyen jár majd az áram egy ideig, vagy be van készítve egy napelemes szponzorcég amelyik felszereli a házat napelemes rendszerrel és üzemelhet majd slpit klímákkal és infrás fűtéssel a ház mert a fűtés és a villanyáram a legnagyobb rezsi tétel.
2023. ápr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennyi pénzből nem egy hanem több rászoruló családot kéne támogatni. 20 millióból mégis mennyi ember étkeztetését meg lehetne oldani. És ne higgye senki, hogy neki nem csurran cseppen...Azt mondja minden feliratkozó után 10 Ft-tal támogatod a rászorulókat. Az nem is jó ha nem iratkozok fel hanem elküldök 10Ft-ot? Pluszba utálom ha valaki lájkért meg feliratkozóért kuncsorog, ilyenkor én már csak azért sem.
2023. jún. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Meglett a ház át is adta de én végig azon gondolkodtam a család majd,hogy fogja fenntartani.

https://www.youtube.com/watch?v=mCohgkS2Jxg

2023. júl. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!