Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Örököltem egy házat,eladni nem akarok mert ne legyen egy idegen emberé,ahol én fél gyerekkorom éltem.

Apu,két nagyszülő ott halt meg abban a házban.

Albérletbe ugyanezért nem akarom kiadni.

Benne lakni is lehetetlen.

Egy az hogy akkor utazhatnék minden egyes nap,kocsim nincs.

Lehetőségek sincsenek,csak ha bemegyek városba.

Lelassítana az tuti.

Aludni sem tudnék bent így ebben a tudatban,hogy mi történt...

Tuti virrasztanék.

Nemrég jött a levél...

Ha jól tudom azért valamit fizetni kell havonta,hogy lakatlan maradjon és egyben még az enyém is.

Az kisebb baj.

Csak a szomszédok nem fogják nekem őrizgetni...

Mondjuk a házat elvinni ki fogja,de azért na!

Nem szeretném ha egy vandál csapatnak az lenne a törzshelye.

Vagy ha csak úgy kipakolnák...

Én városban lakok,nem férne el semmi nálam konkrétan.

Akkora szekrények vannak,hogy 2-vel tele lenne a kis garzon.

Hirtelen köpni-nyelni nem tudok.


2023. aug. 19. 14:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Túltenném magam ezen a gyerekes ragaszkodáson. Eladnám a bútorokoat, majd a házat. Aztán vennék egy autót, többit félretenném.
2023. aug. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Micsoda problémák .
2023. aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

A fölösleges szentimentális témákat félretenném, és eladnék mindent, amit lehet, házat, berendezést, és vennék mgamnak valami normális lakást/házat.


Az abszolút hülyeség, hogy csak azért, mert néhány felmenöd ott halt meg, nem akarod eladni - gyakorlatilag majdnem minden ház, amit eladnak, olyan valakié volt, aki már meghalt. Másrészt ha nem akarsz/tudsz ott lakni, máshol meg nem tudsz lakást bérelni, akkor értelmetlen dolog megtartani. Emellett ha valakik jogcím nélkül beköltöznek, akkor sem tudod öket kirakni, vagy ha hosszú pereskedés után sikerül is, az üres ház marad, nagyrészt tönkretéve, lelakva, és semmi sem fog többé a gyerekkorodra emlékeztetni - az egyedüli különbség, hogy akkor már eladni sem lehet az állapota miatt.


Szóval teljesen buta ötlet ragaszkodni valamihez, ami így semmmire sem jó, viszi a pénzt és a végén teljesen tönkremegy.

2023. aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%

"Ha jól tudom azért valamit fizetni kell havonta,hogy lakatlan maradjon és egyben még az enyém is."


Nem, ilyen szabály nincs.


A fenntartását, közművek alapdíjait kell fizetned (de velük is lehet olyat, hogy kikapcsoltatod).

Ami nagyobb baj, hogy az épület állaga akkor romlik igazán, ha nem lakják. Nem fűtik télen, nem szellőztetik.

Ezen kívül is rendszeres állagmegóvás szükséges, amit ki kéne termelned a fizetésedből.

A kertet rendben kell tartanod, a gazt kaszálni (vagy kaszáltatni).


Szóval ha megtartod, akkor nagy gondot, nagy költséget veszel a nyakadba. Csak azért, hogy odamenjél időnként nosztalgiázni.


Amúgy mi is hasonló helyzetben vagyunk, úgyhogy megértem az érzéseidet. Egyelőre hagyd így a dolgokat, egy év múlva te is rá fogsz jönni, mekkora teher ez, és akkor már könnyebb szívvel fogsz búcsút mondani ennek a háznak.


Nagyon érzéketlen itt némelyik válaszoló. Ez is a gyászmunka része, hogy a szülőkre (és a gyermekkorunkra) emlékeztető háztól meg tudjunk válni. Ezt nem szabad siettetni. Aki ennek a lelki részét nem érti, nem érzi át, az valószínűleg a saját szüleihez se kötődött.

2023. aug. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4%

Ne legyen """""nyűg""""" ott a nyakadon,meg ne álljon ott fölöslegesen. Annyi mindenki keres lakhatást; akkor add ki, vagy add el valakinek.

Vagy pl nemtom , ha lesz gyermeked, neki hátha jó lesz, jól fog jönni, hogy nem nulláról kell majd kezdenie,hanem már lesz egy kis viskója,vityillója.

2023. aug. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
Eladás , marketplacen látod ki venné . Arctalan hirdetés Jofogáson kiragasztas a házon oszlopon stb, zsákbamacska , de ügynököt sem biznék meg . Nem hasznos az albérlés , lelakja nem fizet a behajatás perek hosszadalmasak.
2023. aug. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Gyászold meg, szoktasd magad a gondolathoz. Készíts fényképeket. Az egy dolog, hogy egy inget vagy képet vagy hamutartót megtart az ember, de egy komplett házat berendezésestül, amit nem tud használni, nem tarthatja meg. El kell tőle búcsúzni, és az élet megy tovább. Ne hagyjál egy évet, az sok. Kezdd el szelektálni a bútorokat (gyanítom, hogy nem lehet őket eladni, csak elajándékozni), és kezdjél el vevőt keresni a házra, vagy esetleg bérlőt, az úgysem megy máról holnapra.
2023. aug. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Kitana. ***** válasza:
65%
Eladnám.
2023. aug. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
4-es mondott valamit...
2023. aug. 19. 16:24
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A sajátoddal azt csinálsz, amit akarsz. Nem kell azért fizetned, hogy üresen álljon. Fel kell nőni és eldönteni mit kezdj vele. Annak tényleg nincs sok értelme, hogy ott álljon üresen és gondozatlanul. Egyrészt helytől függően, előbb-utóbb rátalál valaki(k) és valamilyen formában még jobban rongálódni fog (betörés, illegális lakásfoglalók, vandálok stb.) másrészt üresen állva jobban amortizálódik, mintha lakna benne valaki. azt már meg sem említem, hogy karban is kellene tartani. A füvet legalább lenyírni pár hetente és hasonlók
2023. aug. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!