Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van, hogy a jó és...

Miért van, hogy a jó és rendes emberek hamarabb meghalnak, mint a rosszindulatúak?

Figyelt kérdés

A vakszerencse így hozza? Vagy lehet benne rendszer? Isteni döntés? Csak egy egyedi megfigyelés?

Az elmúlt években több olyan jóbarátom is meghalt, akik nagyon rendesek voltak mindenkivel. Lehetett rájuk számítani. Ketten közülük elég fiatalon, még kellett volna, hogy legyen idejük.

De ismerek egyenesen szemét embereket, akik szerintem valahogy még engem is túl fognak élni. Ha most viccelni akarok, akkor a politikusok személyében mindenki ismer ilyeneket.

Ha te is ezt tapasztalod, amit a kérdésben kiírtam, akkor szerinted miért lehet így?



2023. okt. 24. 00:25
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Eleve mi az, hogy jó vagy rossz? Valaki akit mi rossznak tartunk, az másnak jó ember.
2023. okt. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
97%

Itt tötbben abból indulnak ki, hogy a jóindulatú emberek nebántsvirágok.

De... miért ne tudná megvédeni magát egy jóindulatú ember? jóindulatúnak lenni nem az tjelenti, hogy hagyod, hogy bántsanak meg bántja a lelkedet ha valaki rosszat mond. Az inkább a gyenge énvédelem, határozatlanság, naivság, alacosny önbecsülés, szorongás, ilyesmik eredménye lehet.


Attól még, hgoy valaki jóindulatú, még simán elbánhat egy ártó emberrel.

Nem lesz attól sebezhető valaki, hogy jóindulatú.

2023. okt. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Shaddark ***** válasza:
88%

Igen, ahogy az elfogadás sem jelent egyetértést azzal akit elfogadtunk.


És igen, a jó emberek is megvédik magukat. Sőt... A rossz emberekre jobban jellemző a gyávaság szerintem. Hátulról, sunyiba, munkahelyen mobbingolni, sugdosni a főnök fülébe miközben szépen mosolygunk az áldozatra, fotelből vagánykodni neten mert erősek vagyunk csak nem toltunk le egy fekvőt se 10 éve mert elfoglalt és fontos emberek is...

Persze, vannak buta / idegbeteg rosszak is, ők beleállnak mert amúgy se tudnának mást a verbális és/vagy fizikai erőszakon kívül. Az érvek sorolásához ész is kell. De talán még őket jobban elviselem mint a sunyikat.

2023. okt. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is a sunyikat viselem el legkevésbé. Nyilván ők másokon élősködnek, és szépen gyarapodnak belőle.
2023. okt. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Non plusz ultra válasza:
Volt egy nagyon rendes csöndes kollégám akitől elvált a felesége én költöztették el a vállalatikocsival
2023. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Sajnos igaz ,a jó emberek előbb halnak meg.

A másik sajnos pedig az ,hogy egy utcában lakok egy volt osztálytársammal

tavaly megemlítettem neki ,hogy megyek az testvéremhez a kórházba azt

válaszolta nekem ,aki ennyi idősen nem ért el semmit azért nem kár,.A testvérem azóta fiatalon meghalt. De ha valaki aki munkát ad ennek a jellemtelen volt osztálytársamnak ,és elmondja hogy viszi a kutyáját ,vagy a macskáját az állatorvoshoz ott mindjárt eljátssza az érdeklődőt. Pedig soha nem ártottunk neki. Hányingerem van ,ha meglátom ezt a férget ,aki a településen ahol lakom köztudottan meleg ,és pedofil ,és még ennek van tekintélye.

jan. 1. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

26: "azt válaszolta nekem ,aki ennyi idősen nem ért el semmit azért nem kár"

Az ilyenektől és a "mindenki annyit ér, amennyije van" megállapításoktól én is a falra mászok, mint a pók. Mert nem a vagyona mutatja meg egy ember értékét. A megállapításai, hozzáállása, cselekedetei már inkább.

Az egyik említett jóbarátom 35 éves életerős férfi volt, amikor egy vérrög "úgy döntött", hogy tönkreteszi az agyát és végez vele. Sportolt, ennek megfelelő alkatú volt, fiatalabbnak látszott a koránál, volt egy komoly barátnője és egy fogadott fia (a barátnőjének a fia), akikkel együtt élt. Diplomája volt, de helyi sofőrként dolgozott, betegszállítóként, mert ő azt a munkát szerette. Segített az embereken, még a munkáján kívül is, jószívű volt. Senkit nem nézett le, soha egy rossz megjegyzése nem volt senkire. Lehetett rá számítani, ha bajba kerültél. Saját lakása, számottevő vagyona nem volt, csak egy saját autója. Ez volt ő, ez volt az élete. A családja, a barátai, a munkatársai és a vele kapcsolatba kerülő emberek szerették, nagyon értékesnek tartották.

jan. 1. 10:07
 28/29 anonim ***** válasza:

27, 26 os vagyok

Köszönöm a reagálását! Őszintén sajnálom a barátját, és a többi embert

is akik elveszítették a szeretteiket . Annyit még hozzáfűznék az előzőekhez,

a féreg osztálytársamnak nem árultam el az öcsém betegségét azt válaszolta nekem , ,,olyan nincs hogy valaki idő előtt hal meg mindenki akkor hal meg amikor itt az ideje 1 másodperccel se később. Amikor szóba hozta a munkát azt mondtam nem tudok előre tervezni az öcsém állapota miatt, azt kérdezte tőlem ,,talán te fogod törölni a szaros seggét? Inkább ne mondott volna semmit, de az ilyen féreg mikor kapja meg a méltó büntetését? Tőlem nem fogja nem ütöm meg mert az kevés lenne , meg amúgy sincs önbíráskodás!Száz szónak is 1 a vége akárcsak szegény Benedek Tibor esetében az élet Igazságtalan !!!

jan. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

26 os vagyok az utolsó

Mindenkinek boldog újesztendőt kívánok!

jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!