Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más országokban is ilyen erős...

Más országokban is ilyen erős fűtés van, meg 23-24 fokban már pulcsiban fáznak az emberek?

Figyelt kérdés

Meg kell, hogy mondjam, hogy a tavalyi, rezsiválságos telet nagyon éltem.


Most ismét nyári hőség mindenhol...


A munkahelyemen általában pólóban vagyok.


Otthon horror.... 4 radiátor van teljesen elzárva, a fürdőben direkt nem, a konyhában nem tudtam (már lecsavartam a gombját és fogóval is próbáltam).

A bejárati ajtó felett kis bukóablak állandóan nyitva és amúgy huzatos lakás, ahol MINDEN nyílászáróm húz.


Na így van 23 fok, ha nem 23,5, de volt már 24 is.


Igen, van fogalmam, hogy csukott nyílászárókkal, bekapcsolt radiátorokkal mennyi lenne, mert pár éve még nem egyedül laktam.

26-27 fok. De tényleg annyi, nem túlzok.



Miközben mindenhol, de mindenhol írják, hogy az alvás 20 fok alatt egészséges, de a nappali élet is 20-22-ben.


Mi egészségtelen és mi pazarlás ez a hőség...



Csehországban, Ausztriában, Németországban stb is a 25 fokra vagy annál melegebbre való fűtés a szokásos?



2023. nov. 20. 08:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Panel gondolom, és a legmelegebb lakások egyikét fogtad ki. Ha albérletben vagy keress egy földszinti panellakást, még te is meg fogsz fagyni benne.
2023. nov. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, nálunk a munkahelyen 18-19 fok van. Nagyon fázunk. Kulturális intézmény, önkormányzati fenntartású.

Otthon nincs központi fűtés, rendes gázos konvektor van, így van nálunk 21-22 fok.


Más országokban gondolom más a rendszer.

2023. nov. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Házközponti fűtés, nem panel.


Igen, tudom, hogy 23 fokban már meg akarnak fagyni az emberek.



De nemcsak a munkahelyemen és nálam, hanem mindenhol, bárhol...


Máshol is így van ez?


Rendszer, nem rendszer, beidegződés ez.


Bécsben is egy iskolában, irodában, lakásban 26?

2023. nov. 20. 08:26
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
Igen, a magyar egy gyenge nép, de szerencsére Te ilyen különleges vagy. Erre a válaszra vártál?
2023. nov. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nyugatabbra a gazdaságos és egészséges 20-21 fokra fűtenek, vagy nyári meleg van ott is egytől egyig minden zárt helyen. Ennyi a kérdés. Pont.


Ha ideges vagy, javaslok különféle stresszkezelési technikákat.

2023. nov. 20. 08:39
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nyugatabbra mernek szólni az emberek, ha gondjuk van és akkor megoldják a problémát.


A vicc, hogy Magyarországon nyáron meg ennek ellenkezőjét csinálják az emberek: leviszik minél lentebb a hőfokot, általában 18 fokra.

Itthon, egy távfűtéses panellakásban most 21-22 fok van.

2023. nov. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Szüleimnél családi házban mindig 19-20 fok van télen, nekik ez jó, én viszont, amikor otthon laktam, majd meg fagytam benne, forró kakaót meg teát ittam, hogy ne fázzak.


Nálunk 24-25 fok van a lakásban, utálok fázni, utálom a telet.

2023. nov. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Én pont leszarom hány fokot tartanak egészségesnek. Kisgyerekként trópusi országban éltem, hát, rendesen visszasírom. És bizony 24 fok alatt fázom. Ha 22 foknál hidegebb helyiségben alszom, akkor reggelre még a torkom is fáj.
2023. nov. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én 20 fokban pólóban ülök az irodámban (itthon dolgozok).

Amúgy este 1 óra hosszára feltekerjük a termosztátot, de csak a hálószobában és a fürdőben van nyitva a radiátor. Teljesen jó így, nem fázunk. (ÉÉÉÉÉÉÉs, még így sem férnénk bele a havi 140 köbméterbe, ki kell majd egészíteni szénnel.) De mi nem fázunk, (szigetelve van a ház kívülről), viszont aki fagyos, szerintem rámegy a gatyája.

2023. nov. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog hogy pazarlás, de fölösleges nezegetni mas országok hőfokát.

Nem mindenutt ugyanaz az éghajlat van.

Írországban 18 fok kellemes, 12 fokban meg van aki rovid nadrágot hord, 25 fok felett a mind meg fogunk halni panik van.

Székelyföldön a kinti -30 fokban se fűtöttűnk 21-22 foknál jobban.

2023. nov. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!