Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell az élet legtöbb...

Miért kell az élet legtöbb területén hazudni?

Figyelt kérdés

Több helyről rúgtak már ki, sokszor az új munkahelyeken is halványlila gőzöm sincs, hogy kell megoldani az adott feladatot.

Párkapcsolatokban sikertelen vagyok, barátaim gyakorlatilag nincsenek.


Ezekről mindről állandóan hazudni kell. Ha egy új munkahelyet akar az ember, elő kell adnia azt, hogy mindenhez ért, ha pedig olyan feladathoz kerül, amihez nem ért, akkor pánikszerűen hétvégén meg túlórában kell akár utána járnia, hogy miről is van szó. Azt sosem szabad említeni, hogy kirúgás miatt történik munkahelyváltás, hanem mindig azt kell mondani, hogy új kihívások után akarok nézni, stb.

Biztos vagyok benne, hogy a kutya se venne fel egy munkahelyre sem, ha elmondanám, hogy már 2 helyről kirúgtak. Én se vennék fel olyan embert.


Ismerkedésnél pedig leplezni kell, hogy nincsenek barátaim, inkább kiemelem azokat az eseteket, amikor még voltak, és hogy miket csináltunk, akkor is, ha több éves sztorik.


Más is így éli meg az életét?



dec. 1. 00:26
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

"Más is így éli meg az életét?"


Nem, én egyenes ember vagyok. Fel merem vállalni, hogy nem vagytok tökéletes, nem akarok mást meggyőzni az ellenkezőjéről. Amit te leírtál így a gerinctelenek élik az életüket, gondolom nem véletlenül vagy sikertelen a munkahelyen és a párkapcsolatban, az ilyen embereket sehol nem szeretik.

dec. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1-es:

Mert te felvennél olyat, akit két helyről rúgtak már ki?

Vagy ha kapcsolatokról beszélünk, összejönnél olyannal, akiről tudod, hogy egy barátja sincs?

dec. 1. 00:50
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mert te felvennél olyat, akit két helyről rúgtak már ki?"


Nem értem hogy ez az önéletrajzból hol derül ki. Beleírod, hogy xy helyről kirúgtak? Másfelől azért van interjú technikai része, hogy felmérjük a jelentkező képességét. Inkább veszek fel olyan embert akit kirúgtak az összes korábbi helyéről de egy zseni, mint valami szerencsétlent aki meg sem tudja oldani a feladatokat.


"Vagy ha kapcsolatokról beszélünk, összejönnél olyannal, akiről tudod, hogy egy barátja sincs?"


Mivel nem a baráti köre érdekel az adott illetőnek ezért igen.

dec. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Nem értem hogy ez az önéletrajzból hol derül ki."

Hát nem onnan derül ki...

Hanem megkérdezik, mi az oka a munkahely keresésnek.

De amúgy van olyan hely is, ahol még a korábbi munkahely elhagyásának okát is meg kell adni.

dec. 1. 01:04
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
A valóság fabódéi közé nem illik bevontatni az igazság nehézágyúit. Ezért hazudik mindenki. Az őszinte embereket (akik annak mondják magukat) mostanában kerülöm, legalábbis problémásnak tartom.
dec. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem így élem az életem. Tőlem sosem kérdezre senki miért váltok. De te is megkérdezheted miért üres a pozíció, ahova jelentkezel.

De oké, még ezt az egyet megértem, hogy hazudsz


Tudásodról ne hazudj, vagy szerezd meg azt a tudást is, vagy olyan helyre jelentkezz, ahová megfelelő vagy. Lehet fölélőni, sőt kell is, én is szoktam olyan helyre jelentkezni, ahová nem minden elvárást teljesítek, csak a nagyját. És ez nem probléma többnyire. De nem hazudok a tudásomról. Téged is ezért rúgtak ki gondolom.


Párkapcsolatban meg semmiképp ne hazudj. Vannak, akiknek nem fontos a barátság. Nekem igen és ha neked is, vagy olyannal akarsz összejönni, akinek fontos, akkor előbb barátkozz.

dec. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem egyszer állás interjún meg kérdezték többek közt hogy mi motivált hogy ezt a munkát akarom elvállalni és hogy ott hagytam az előzőt, (egyszerű betanított gépkezelő), hát mondom nem fogom azt mondani hogy az hogy most épp nincs jobb ennél, ezért csak annyit vágtam rá hogy a több pénz!

Ezzel nem is hazudtam meg igazat is mondtam.

De ha megkérdeznék hogy hány év gépkezelői tapasztalatom van, amikor 0, akkor nem fogok 5-öt mondani, mert kb. 10 perc alatt rájönnek, hogy kamu. :)

dec. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én elmondtam, hogy honnan rúgtak ki, azt is, hogy miért, és felvettek. Egyszer azt mondtam, egy másik interjún, hogy azért akarom otthagyni az előző munkahelyem, mert a főnököm egy hímsoviniszta csicskagyász, és itt a fizetés is több lenne, és oda is felvettek.

A jelenlegi munkahelyemen meg bármikor be lehet vallani, hogy sry, ezt-azt nem tudom megcsinálni, nem vagyok jó benne, lesz egy ember, aki jobban szereti azt a munkafolyamatot, jobban ért hozzá, jön, és segít, nincs ilyen, hogy hétvégente nekem munkával kell foglalkoznom, és nem azért, mert szeretnék tanulni, hanem mert fosok, hogy mi lesz különben. De olyan van, hogy én maradok tovább, mert jó vagyok valamiben, amit adott kolléga nem tud egyedül megoldani. Kölcsönösség elve.

2020-ban voltam állásinterjún az egyik gyorsétteremláncnál, kérdezték, miért akarok itt dolgozni, teljesen őszintén elmondtam, hogy már korábban dolgoztam másik egységükben diákként, de egyébként velem addig számítsanak, amíg a karantén véget nem ér, azért akarok leginkább itt dolgozni, mert bezáratták a munkahelyem, a lakbért meg valamiből fizetni kell. Felvettek.

Ha hazudtál a tudásodról, és emiatt hétvégén halálra stresszelve magad próbálod magad felképezni arra a szintre, amit hazudtál magadról, azt bocs, de csak magadnak köszönheted. Lehettél volna őszinte is, elmondhattad volna, hogy ehhez, vagy ahhoz nem értesz, jó eséllyel akkor is felvettek volna.

dec. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Aki meg az alapján ítél meg, hogy neked hány barátod van, mennyire vagy népszerű, és nem a személyiséged, lényed, véleményeid alapján, azzal biztos, hogy akarsz barátkozni?
dec. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8-as:

Ha nem a te hibádból küldtek el, az is más. De ez borzasztó ritka, ha így felveszik az embert. Ahhoz olyan helyre kell jelentkezni, ahol rettentő nagy a hiány.

dec. 3. 12:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!