Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, ha a meghalt állatom...

Normális, ha a meghalt állatom után nagyon sokat sírok?

Figyelt kérdés

Egy párduckaméleonról van szó.

Kicsit több mint három évet volt velem(2020.07.07.-én született), tegnap viszont meghalt, és kicsit mintha a szívemből egy darabot letört volna. Nagyon nagy űrt hagyott benne.

Hosszú idők óta ő volt az aki átsegített a nehezebb korszakaimon(idegesítettek a suliban), és hát nagyon szerettem.

Egyébként még van egy kaméleonom, így maradt egy “támaszom”, de nem szeretném őt is letörni.

Mennyi idő lesz egy állat gyásza? Ez embertől függ? És hogyan tudnám lecsökkenteni a mindennapos fájdalmam?



dec. 26. 07:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
3%
Ez már tényleg egy kissé beteges - hisz mégsem egy emlősállatról van szó, melynek az emberhez hasonló érzései vannak, hanem egy érzelemmentes idegrendszerű gyíkról.
dec. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16%
Az emlős állatnak sincsennek hasonló érzései mint az embernek ,amit lát a sok sérült lelkű az egy kaja kolduló ösztön . Nem nem normális amit csinálsz ,egy állat nem fog szeretni max ezt a képzetet kelted magadban mert úgy érzed más ember nem szeret de pl a kutyád igen .Pedig nem ő sem szeret csak ösztönösen megtanulja ha úgy csinál mint aki ragaszkodik ,bújik akkor te megvéded és eteted , nem kell beleképzelni semmi érzelmet.
dec. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Normális.
dec. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

1.,2. Nem is mondtam hogy szerintem szeretett, hiszen nem ennyire fejlett állatok. De attól még én miért nem hiányolhatom?

3. Köszi.

dec. 26. 08:09
 5/20 anonim ***** válasza:
23%
hiányolhatod , csak ennyire nem ,nem vezet sok jóra ha társadalmi kirekesztettséged állatokhoz való ragaszkodással pótolod
dec. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Aki szerint egy állatnak nincs lelke, és nem szereti az embereket, az baromságokat beszél.

A kaméleonokat nem ismerem, de sokáig eltarthat a gyász, engedd bele magad, éld meg, idővel jobb lesz. Természetes ha gyászolod hiszen szereted!

dec. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
7%
Szerinted baromság mert te is érintett lehetsz , gondolom csak tőle kapod meg a látszat szeretetet .
dec. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnálom.

Foglalkoztál vele, hozzád nőtt, így érthető.

dec. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A gyászfolyamat emberi viszonyban általában 1-1,5 év. Foglalkozz sokat a másik állatkával, gondolj néha az eltávozottra, és idővel könnyebb lesz. Most itt a Karácsony, lehet ezért is érzed 2*-esen is nehéznek.
dec. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%

Hetes, nem, vannak barátaim, egy csodálatos párom, és a szüleim, meg a tesóim, és magammal is megbékéltem már, szóval kapok szeretetet bőven.

Azért, mert te belekötsz másba, és nem vagy magaddal rendben, az nem azt jelenti, hogy igazad is van.

dec. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!